ZPRÁVY

Nezaměstnaní si přivydělávali prodejem drog, vydělali statisíce

3. března 2015, 07:00, Jaroslav Kropáč
Nezaměstnaní si přivydělávali prodejem drog, vydělali statisíce Zábřeh - Statisíce korun získali prodejem drog dva muži, kteří na Zábřežsku přeměnili malý rodinný dům ve velkokapacitní pěstírnu konopí. O její výkonnosti svědčí i to, že jen za klimatizaci a větrání platili měsíčně na zálohách za elektřinu dvacet tisíc korun. Oba pachatelé byli přitom evidovaní na úřadu práce.

 „Při domovní prohlídce jsme zabavili 176 rostlin konopí, dále zhruba 2,7 kilogramu sušené hmoty z konopí, vše v ceně zhruba 220 tisíc korun,“ uvedl vyšetřující kriminalista Rostislav Brückner. Domek v odlehlé části obce využívali oba drogoví dealeři k výrobě konopí nejméně pět let. Marihuanu uvnitř nemovitosti nejen pěstovali, ale také sušili a připravovali k expedici. „Kvalita vyráběné drogy byla poměrně vysoká,“ dodává mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.
Za mříže zatím nepůjdou
Ačkoli jeden ze dvou zadržených mužů už opletačky se zákonem měl, za mřížemi po svém zadržení ani jeden neskončili. „Policie sice podala návrh na vzetí do vazby, ten však nebyl soudem akceptován,“ uvedl vedoucí územního odboru Policie ČR v Šumperku Libor Giesel. Oba pěstitelé jsou stíhaní kvůli spáchání trestného činu výroba a nakládání s omamnými a psychotropními látkami.


Foto: Policie ČR

Dům na Zábřežsku, který dvojice pachatelů přeměnila na velkokapacitní pěstírnu konopí. Marihuanu produkovali pro větší část okresu nejméně pět let.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 5.3.2015 12:27
Titulek: A co ÚP?
Autor: pa.ad
19
Přijdou o podporu?
Reagovat
Datum: 5.3.2015 12:59
Titulek: Re: A co ÚP?
Autor: Anonym
146
nepřijdou
Reagovat
Datum: 9.3.2015 23:44
Titulek: aha
Autor: aha
19
mají 8 dní na omluvu (ÚP) pak je vyřadí a sociálka jim zase dá, tak co.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).