ZPRÁVY

Malí šachisté ze Zábřeha jsou desátí v republice

27. března 2013, 18:56, JM, mošo
Malí šachisté ze Zábřeha jsou desátí v republice Zábřeh – Desáté místo z mistrovství republiky školních týmů v šachu získali malí zábřežští soutěžící. Šest členů TJ Loko Zábřeh se tak dokázalo prosadit v silné konkurenci čtyřčlenných týmů v kategorii prvních až pátých tříd základních škol.
Tomáš Ptáček, Šimon Nesporý, Marek Blaha, Lukáš Krejčí, Rajmund Krátký a Jakub Mrázek skvěle reprezentovali 4. ZŠ Zábřeh. „Toto umístění se nerodilo lehce. První den porazili gymnázium PORG Praha, ZŠ Kuřim a ZŠ Lanškroun, ale prohry se ZŠ M. Horákové Hradec Králové a ZŠ Nepomuk znamenaly, že do druhého dne nastupovali z průběžného šestnáctého místa," uvedl Jakub Mrázek z TJ Loko Zábřeh.

Druhý den podle švýcarskému systému hráli zpravidla s týmy, které byly přibližně stejně silné. Tři výhry v řadě se ZŠ Jihlava, ZŠ Osvětimany a ZŠ Uhelná je vynesly na průběžné šesté místo. „V posledním kole bohužel narazili na pozdějšího suverénního vítěze ZŠ České Budějovice. Ale i půl bodu za jednu remízu jim pomohlo k celkovému desátému místu v republice, což je úžasné umístění," podotkl Mrázek. foto: archiv TJ Loko Zábřeh


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.3.2013 07:49
Titulek: Gratulace
Autor: šachista
116
104
Gratulujeme mladým šachistům ke krásnému výsledku a přejeme mnoho úspěchů i v letech následujících - je to krásná činnost.
Reagovat
Datum: 28.3.2013 17:23
Titulek: Albinův protigambit dámského gambitu
Autor: Také gratuluji,
41
ale nevidím tam malé šachistky. :-(
Reagovat

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.