ZPRÁVY

Malí šachisté ze Zábřeha jsou desátí v republice

27. března 2013, 18:56, JM, mošo
Malí šachisté ze Zábřeha jsou desátí v republice Zábřeh – Desáté místo z mistrovství republiky školních týmů v šachu získali malí zábřežští soutěžící. Šest členů TJ Loko Zábřeh se tak dokázalo prosadit v silné konkurenci čtyřčlenných týmů v kategorii prvních až pátých tříd základních škol.
Tomáš Ptáček, Šimon Nesporý, Marek Blaha, Lukáš Krejčí, Rajmund Krátký a Jakub Mrázek skvěle reprezentovali 4. ZŠ Zábřeh. „Toto umístění se nerodilo lehce. První den porazili gymnázium PORG Praha, ZŠ Kuřim a ZŠ Lanškroun, ale prohry se ZŠ M. Horákové Hradec Králové a ZŠ Nepomuk znamenaly, že do druhého dne nastupovali z průběžného šestnáctého místa," uvedl Jakub Mrázek z TJ Loko Zábřeh.

Druhý den podle švýcarskému systému hráli zpravidla s týmy, které byly přibližně stejně silné. Tři výhry v řadě se ZŠ Jihlava, ZŠ Osvětimany a ZŠ Uhelná je vynesly na průběžné šesté místo. „V posledním kole bohužel narazili na pozdějšího suverénního vítěze ZŠ České Budějovice. Ale i půl bodu za jednu remízu jim pomohlo k celkovému desátému místu v republice, což je úžasné umístění," podotkl Mrázek. foto: archiv TJ Loko Zábřeh


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 28.3.2013 07:49
Titulek: Gratulace
Autor: šachista
180
200
Gratulujeme mladým šachistům ke krásnému výsledku a přejeme mnoho úspěchů i v letech následujících - je to krásná činnost.
Reagovat
Datum: 28.3.2013 17:23
Titulek: Albinův protigambit dámského gambitu
Autor: Také gratuluji,
56
ale nevidím tam malé šachistky. :-(
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.