SPORT

Šachistka kralovala svými dámami

22. května 2013, 03:47, téma ŠACHY, JM, mošo
Šachistka kralovala svými dámami Olomouc – Vítězství v krajském přeboru družstev mladších žáků v Olomouci a postup na mistrovství České republiky v Táboře si v květnu zajistili zábřežští šachisté. K jejich úspěchu výrazně přispěla jediná dívka v týmu Taťána Nesporá, přičemž právě účast alespoň jedné dívky a jednoho chlapce ne staršího devíti let bylo podmínkou pro účast v turnaji.
Do soutěže se přihlásilo pět družstev – TJ Sokol Skalička, A64 Grygov, SK Prostějov, ŠK ZŠ Hrabišín a TJ Loko Zábřeh. Zábřežské reprezentovali Tomáš Ptáček, Šimon Nesporý, Lukáš Krejčí, Rajmund Krátký, Marek Blaha a Taťána Nesporá. Hrálo se systémem každý s každým tempem třicet minut pro každého.

V prvním kole určil družstvu ze Zábřeha za soupeře favorita turnaje Skaličku. „Složení jejich týmu bylo z našeho pohledu děsivé," uvedl trenér Jakub Mrázek. Nejprve skončil nezdarem Šimon Nesporý na 2. šachovnici, jako druhý vítězně dohrál Rajmund Krátký. Na dalších deskách se bojovalo déle. Další vítězství zaznamělai Táňa Nesporá, Tomáš Ptáček a Marek Blaha. Lukáš Krejčí v prvním kole prohrál. „Nic nemohlo zkazit naši radost z vítězství 4:2. Z konečných výsledků nakonec vyplynulo, že to byla nejdůležitější výhra v celém turnaji," řekl Mrázek.

Kvůli lichému počtu družstev měli Zábřežští ve druhém kole volno. „Všichni hráči pilně trénovali do dalších bojů. Hrálo se na schovku a na honěnou," žertuje trenér.

Třetí kolo postavilo tým TJ Loko Zábřeh před SK Prostějov. Po vítězství Tomáše Ptáčka zabodovala Taťána Nesporá. „To, co předvedla, se jen tak nevidí. Poté, co soupeř zahlásil mat a zmáčkl hodiny, proměnila pěšce z b2 za dámu, čímž zabránila šachu na krále, který se v tu chvíli nacházel na a1, a současně napadla soupeřovu dámu na f1. Ten s dámou ustoupil a Táňa v dalších 2 tazích proměnila i druhého pěcha, následně připravila soupeře o jeho dámu a svými dvěma dámami dala mat," vylíčil Mrázek. Díky čtyřem výhrám a dvěma remízám bylo konečné skóre zápasu 5:1 pro Zábřežské.

Ve čtvrtém kole se TJ Loko Zábřeh utkalo se soupeři z Hrabišína. To bylo oslabeno o jednoho hráče na 6. šachovnici. Zábřežští nakonec také tentokrát vyhráli, a to s výsledkem 5,5:0,5.

Do posledního kola nastoupili proti týmu A64 Grygov. Navzdory původním obavám i s nimi zvítězili 5:1. „Turnaj jsme ukončili se stoprocentním bodovým ziskem," uzavřel bilanci trenér Mrázek.


 
 foto: TJ Loko Zábřeh


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).