SPORT

Neúspěšná premiéra Draků

9. září 2010, 00:00, téma HOKEJ, Michal Šíma
Nový Jičín - Pouze jedinou porážku, a to ještě po nájezdech, utrpěli šumperští hokejisté před startem ligy.
Bohužel ukázalo se, že příprava je něco jiného než mistrovská utkání. Svěřenci trenéra Radka Kučery totiž prohráli na ledě Nového Jičína první souboj o ligové body.
Byl to sice Šumperk, kdo lépe bruslil a vytvářel si šance, avšak domácí byli produktivnější a navíc měli ve svém středu muže zápasu, brankáře Šrámka. Stejného muže, jenž před časem nedostal prostor právě v kádru Draků.
Po nervozitou svázaném úvodu se překvapivě prosadil jako první Nový Jičín. Konkrétně Pavlačka využil přesilovou hru při vyloučení Haase a střelou z mezikruží překonal Peksu - 1:0. Následovala sprcha střel na Šrámka. Své šance však nevyužili po rychlých akcích ani Fisher, ani Brunec. Největší přiležitost k vyrovnání měl Haas, jenž uháněl sám na branku, ale rovněž nedal.
Druhá třetina začala stejně jako první skončila. Draci bušili do obrany Gedosu, ale obranná zed' domácích byla pevná. Povolila až po náhodné trefě Veleckého, jenž zpracoval nepovedenou Drtilovu ránu a zívala před ním prázdná branka - 1:1.
Domácí však dokázali velmi rychle odpovědět. V další přesilovce se prosadil Macháček dorážkou Kabeláčovy střely - 2:1.
Ve třetí třetině byla již znát značná nervozita na holích favorita utkání. Šumperský tlak byl spíše platonický a čím dál častěji se navíc otevírala vrátka pro rychlé kontry Jičína. Jeden takový pak využil Kabeláč a bylo rozhodnuto.
Draci tak na úvod podlehli Novému Jičínu 3:1 v utkání, kde rozhodně nebyli horším celkem, spíše naopak. Rozhodla produktivita a bojovnost domácích. Šumperk bude mít možnost napravit toto zaváhání již v neděli, kdy na Tyršák přijede Vsetín.


TJ Gedos Nový Jičín - Salith Šumperk  3:1


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.9.2010 10:30
Titulek: http://www.youtube.com/watch?v=CkY-mx3dZM0&NR=1
Autor: Lempl
93
163
i na Tyršáku platí, když se zraníš, tak jsi zraněnej, jak říkám...
Reagovat