ZPRAVODAJSTVÍ

Netopýři si spletli dům v Šumperku s jeskyní

15. srpna 2017, 13:00, jak
Šumperk - Kuriózní zásah mají za sebou šumperští hasiči. Ve středu 9. srpna vyjížděli do domu v Lidické ulici v Šumperku, kde se uhnízdili netopýři. Okřídlené savce museli postupně pochytat a nebylo to vůbec jednoduché. Netopýři se totiž před hasiči důvtipně schovávali.

 Do chodby čtyřpodlažní budovy přiletělo hejno deseti netopýrů. Na jejich přítomnost přišli obyvatelé domu ráno poté, co vyrazili do práce a na schodech se museli vyhýbat netopýřím výkalům. „Hasiči čtyři netopýry chytili do pytlíků, zbytek se probudil a začal létat po domě,“ popsala zásah mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Někteří létavci se schovali za obrázky na stěnách, jiní našli útočiště pod hasicími přístroji a další frnkli ven otevřenými okny. „Odchycené netopýry jsme vypustili do volné přírody,“ dodává Hacsiková.
Šumperští hasiči už odchytávali zatoulané papoušky, srny nebo v korunách stromů uvízlé kočky. Jejich olomoučtí kolegové zase před časem zachraňovali bobra, který spadl do rodinného bazénu, a nemohl se dostat ven.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).