ZPRAVODAJSTVÍ

Netopýři si spletli dům v Šumperku s jeskyní

15. srpna 2017, 13:00, jak
Šumperk - Kuriózní zásah mají za sebou šumperští hasiči. Ve středu 9. srpna vyjížděli do domu v Lidické ulici v Šumperku, kde se uhnízdili netopýři. Okřídlené savce museli postupně pochytat a nebylo to vůbec jednoduché. Netopýři se totiž před hasiči důvtipně schovávali.

 Do chodby čtyřpodlažní budovy přiletělo hejno deseti netopýrů. Na jejich přítomnost přišli obyvatelé domu ráno poté, co vyrazili do práce a na schodech se museli vyhýbat netopýřím výkalům. „Hasiči čtyři netopýry chytili do pytlíků, zbytek se probudil a začal létat po domě,“ popsala zásah mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Někteří létavci se schovali za obrázky na stěnách, jiní našli útočiště pod hasicími přístroji a další frnkli ven otevřenými okny. „Odchycené netopýry jsme vypustili do volné přírody,“ dodává Hacsiková.
Šumperští hasiči už odchytávali zatoulané papoušky, srny nebo v korunách stromů uvízlé kočky. Jejich olomoučtí kolegové zase před časem zachraňovali bobra, který spadl do rodinného bazénu, a nemohl se dostat ven.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).