SPORT

Nešlo o náhodu, rychlík Kupec opět úřadoval

28. října 2015, 14:00, Petr Fišer
Nešlo o náhodu, rychlík Kupec opět úřadoval Vsetín - Vsetínská rally potvrdila, že nešlo o náhodu. Karel Kupec obsadil po bezchybném představení třetí příčku v absolutním pořadí, když nestačil pouze na dva silnější a výkonnější vozy. Zároveň s přehledem zvítězil ve třídě R2 do 1600 ccm.

 Dravec ze Šumperka, který si se svým závodním autem evidentně rozumí, tak plynule navázal na druhé místo ze zářijového podniku v Jeseníku. Na mokré a kluzké trati neměl ve své kubatuře konkurenci.
Mladší bratr Radomír začal ještě zářivěji a po výborném výkonu pro sebe rozhodl první rychlostní zkoušku. Před druhou však doplatil na špatné počasí, které odložilo jeho start o nepříjemnou půlhodinu. „Mezitím padla mlha. Měl studené pneumatiky, což přispělo k tomu, že byl dlouhý na brzdách. Potom, co skončil mimo trať, mu nezbývalo nic jiného, než odstoupit,“ popisoval nesnáze svého syna Karel Kupec senior.
Oba sourozenci po návratu do vrcholového motosportu v nepsané královské disciplíně dokonale úročí své dlouholeté zkušenosti z autokrosu a sjezdového lyžování. Jejich cit pro ovládání závodních speciálů je o to lepší.
Po vsetínské zastávce došlo k finálnímu zúčtování mezinárodního mistrovství republiky ve sprint rally. I když stačil Karel Kupec absolvovat jen dva závody z pěti vypsaných, zaujal příznivou třetí pozici v šestnáctistovkách a šestou celkově. Na jeho výsledkovém štítu skončil nejeden ostřílený borec.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.