SPORT

Nešlo o náhodu, rychlík Kupec opět úřadoval

28. října 2015, 14:00, Petr Fišer
Nešlo o náhodu, rychlík Kupec opět úřadoval Vsetín - Vsetínská rally potvrdila, že nešlo o náhodu. Karel Kupec obsadil po bezchybném představení třetí příčku v absolutním pořadí, když nestačil pouze na dva silnější a výkonnější vozy. Zároveň s přehledem zvítězil ve třídě R2 do 1600 ccm.

 Dravec ze Šumperka, který si se svým závodním autem evidentně rozumí, tak plynule navázal na druhé místo ze zářijového podniku v Jeseníku. Na mokré a kluzké trati neměl ve své kubatuře konkurenci.
Mladší bratr Radomír začal ještě zářivěji a po výborném výkonu pro sebe rozhodl první rychlostní zkoušku. Před druhou však doplatil na špatné počasí, které odložilo jeho start o nepříjemnou půlhodinu. „Mezitím padla mlha. Měl studené pneumatiky, což přispělo k tomu, že byl dlouhý na brzdách. Potom, co skončil mimo trať, mu nezbývalo nic jiného, než odstoupit,“ popisoval nesnáze svého syna Karel Kupec senior.
Oba sourozenci po návratu do vrcholového motosportu v nepsané královské disciplíně dokonale úročí své dlouholeté zkušenosti z autokrosu a sjezdového lyžování. Jejich cit pro ovládání závodních speciálů je o to lepší.
Po vsetínské zastávce došlo k finálnímu zúčtování mezinárodního mistrovství republiky ve sprint rally. I když stačil Karel Kupec absolvovat jen dva závody z pěti vypsaných, zaujal příznivou třetí pozici v šestnáctistovkách a šestou celkově. Na jeho výsledkovém štítu skončil nejeden ostřílený borec.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).