ZPRÁVY

Nepřizpůsobiví chtějí více peněz, úředníkům jde o život

19. prosince 2013, 00:00, Jaroslav Kropáč
Nepřizpůsobiví chtějí více peněz, úředníkům jde o život Okres - V mimořádně vypjaté atmosféře teď pracují zaměstnanci úřadů práce po celém okrese. Zatímco dříve jim práci komplikovala chaotická nařízení ministra Jaromíra Drábka, teď jim po krku šlapou takzvaní nepřizpůsobiví občané. Po státu požadují stále vyšší dávky, v mnoha případech je vymáhají násilím.
 Bohužel, agresivita klientů skutečně roste. K fyzickému napadení zatím u nás naštěstí nedošlo, různé slovní útoky, výhrůžky a podobně jsou ale na denním pořádku,“ řekl Týdnu vedoucí šumperského úřadu práce Ivo Bartl. Podobná, a někde ještě mnohem horší, je situace v ostatních částech Česka. Dokládají to slova tiskové mluvčí Ministerstva práce a sociálních věcí Kateřiny Beránkové. „Verbálních útoků jsme letos zaznamenali stovky, bohužel se odehrály i případy fyzického napadení. Bouchání do stolu, kopání do židlí a práskání dveřmi jsou na všech pracovištích častým jevem.“ Vůbec nejohroženějšími zaměstnanci ÚP jsou úředníci pracující na oddělení dávek v hmotné nouzi.

Místo jídla chtěla vybavení kuchyně

Ačkoli je agresivních klientů úřadů práce menšina, dokáží kromě úředníků otrávit život i ostatním lidem, kteří musí na pracáky docházet. Často jde o takzvané nepřizpůsobivé občany, kteří mají o účelu sociálních dávek značně zkreslené představy. „Když můžou mít ostatní kuchyňskou linku, tak na to mám právo i já,“ argumentovala v jednom případě žena, která po úřadu žádala peníze na vyplacení dávky v hmotné nouzi. Když neuspěla, začala úřednici vyhrožovat zabitím jí i celé její rodiny. Podobně vyhrocené případy často končí u soudů, odkud násilníci odchází s nepodmíněnými tresty odnětí svobody.


Foto: jak
Zaměstnanci úřadu práce se denně setkávají s výhrůžkami a agresivním jednáním lidí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.12.2013 08:55
Titulek: Bez titulku
Autor: Martin H.
139
111
nedal bych jim nic! ostatne, neprizpusobive obcany co nikdy nemakali bych poslal do pracovnich taboru!
Reagovat
Datum: 19.12.2013 16:32
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Miroslav
122
129
Bohužel dnes je na podobné myšlenky špatná doba. Dnešní společnost je naprosto zvrácená a neschopná zdravého myšlení. Viz. multikulti společnost, "ochrana" menšin - černochů, cigánů..., veřejná a legální propagace homosexuálů a pedofilů, lži ohledně homosexuálů, rádoby "ochrana" dětí kdy se rodič může bát na své dítě zvýšit hlas aby neskončil ve vězení atd. Bohužel ale dnešní peudohumanistická společnost na toto těžce narazí ale to už bude pozdě.
Reagovat
Datum: 19.12.2013 18:36
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
123
144
Jaké lži ohledně homosexuálů máte na mysli?
Reagovat
Datum: 20.12.2013 10:14
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Miroslav
121
112
Například častý výrok, že nejsou nebezpeční a jsou společnosti naprosto neškodní.
Reagovat
Datum: 20.12.2013 11:43
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
109
113
No to ale je lež. Jak je pro mě nebezpečnější homosexuál než hetero?
Reagovat
Datum: 20.12.2013 12:26
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Miroslav
108
115
V čem jsou nebezpeční? Naprosto prokazatelně v šíření pohlavních nemocí.

Dobře tedy, opřu se o statistiky ČSAP o HIV pozitivních. V ČR je celkem 2460 lidí HIV+, z tohoto počtu 624 lidí jsou jiné případy přenosu (cizinci, z matky na dítě apod.) takže máme zbytek 1836 HIV+ lidí v ČR. Z tohoto množství bylo ! 1287 ! lidí nakaženo homosexuálním stykem. A pouze 549 lidí bylo nakaženo běžným hetero stykem.

To znamená, homosexuálové tvoří pár jednotek % populace, nicméně v počtu nemocných 2x převyšují heterosexuály.

Ale to je věc kterou nikdy nikdo v dnešní společnosti veřejně neprohlásí a ani nepřizná. Homosexualita je přeci dle dnešní společnosti přirozená a nemá na ostatní přeci žádný vliv, naopak chudáci homosexuálové jsou spíše utlačovaní!Reagovat
Datum: 20.12.2013 14:26
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
113
128
No tak v tom případě vám doporučím být při sexuálním styku s homosexuály opatrný a používat ochranných pomůcek.
Reagovat
Datum: 26.12.2013 11:15
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Dech
105
107
Od kdy je řitní otvor pohlavní orgán?
Reagovat
Datum: 26.12.2013 17:07
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
104
124
Kdo vám to nakukal? Nesmíte všemu věřit ;-)
Reagovat
Datum: 21.12.2013 20:03
Titulek: Jste schopni se všichni přizpůsobit
Autor: Postupik
112
116
a pracovat třeba v jaderném výzkumu? Máte na to? Jste natolik vzdělavatelní, že by jste to zvládli? Obdobná je situace s našimi standardními nepřizpůsobivými. Jste schopni pochopit o co jde? Nejste? Pak jste také nepřizpůsobiví chápat náročnější texty a problémy. Střílíte kovbojové od boku a nedokážete se do situace nepřizpůsobivých vžít. Vžijte se do situace nepřizpůsobivého děcka. Co z vás bude, jakou máte perspektivu? Víte co je to EMPATIE?
Reagovat
Datum: 21.12.2013 21:00
Titulek: Re: Jste schopni se všichni přizpůsobit
Autor: Empaticky číňanský pantovárník
98
108
Perspektíva Euroamerických empatiků se rapidně zúžuje s každou šikmooce zúženou montovnou. Ostatně dny occidentu jsou beztak sečteny - Ex oriente lux!
Reagovat
Datum: 25.12.2013 17:46
Titulek: Re: Jste schopni se všichni přizpůsobit
Autor: Andy
121
106
proč bych se měl vživat do situace nepřizpůsobivých? většina společnosti zvládne žít normálně, chodit zo práce, posílat dětido školy, bydlet jakočlověk a ne zvíře a divte se nebo ne, většina se dokáže včlenit do společnosti bez větších problémů. Proč by pár nepřizpůsobivých mělo být živeno těmi co se snaží? Proč by ten, co každý den vstává v 5 ráno do práce měl platit daně a z těchto daní živit prazity na socialce, kterým se nechce makat, ale chtějí se mít stejně dobře jako ti co pracují? proč ptám se? kašlu na empatii, tu si zaslouží jiní, kterí se snaží a ne jen parazitují. Nebý těchto parazitů a pěněz co se jim cpou, jen aby byl klid, bylo by dost peněz na mnnohem potřebnější, než nějaký asociální povl společnosti.
Reagovat
Datum: 26.12.2013 11:13
Titulek: Re: Jste schopni se všichni přizpůsobit
Autor: Potulka
126
118
Příspěvek diskutéra s nevyvinutou EMPATIÍ. Malé cikáně nemá absolutně žádnou možnost se ze situace ve které je vyhrabat. Na pochopení této situace nepomůže žádná vejška, ale jen EMPATIE.
Reagovat
Datum: 26.12.2013 22:39
Titulek: Re: Jste schopni se všichni přizpůsobit
Autor: Andy
109
112
až vám taková banda "EMPATIE potřebných" x-krát vybere garáž, tak, že tam krom pometla už nic hodnotnějšího nenecháte, můžeme si o tom popovídat. EMPATII si šetřím pro ty, co si ji zaslouží - staří/nemohoucí/ti co se snaží ... ne pro všiváky a vyžírky. A to vaše malý cikáně - může poděkovat rodičům, jaký život mu nachystali, nevidím důvod, proč bych to měl řešit nebo zohledňovat já. Nebo je snad normální, že z mých nemalých daní živím x takových empatii-potřebných?
Reagovat
Datum: 27.12.2013 09:23
Titulek: Re: Jste schopni se všichni přizpůsobit
Autor: certvico
100
118
A co tím chceš říct empatiku. Že to je vše v pořádku? Celé generace nepracují a vysávají stát, čím dál tím víc se nepřizbůsobují a ty tu meleš o empatii. A vlastně co s tím má co dělat empatie? Proč bych se měl vciťovat do zlejch a línejch cigošů? To abych je pochopil a byl stejnej jako oni???
Reagovat
Datum: 27.12.2013 11:24
Titulek: Re: Jste schopni se všichni přizpůsobit
Autor: SEEE
117
117
A zde už jsou zřetelně vidět omezení v chápání pojmů. Tak jako běžný cikán nepochopí teorii relativity tak CERVITO nepochopí pojem EMPATIE. Jde o to jestli CERVITO pochopí to co bylo napsáno. Může to už být projev toho předem v Bibli nahlášeného zmatení jazyků, kdy si lidé přestanou rozumět, kdy nejsou schopni se domluvit. Pak že Bible nemá pravdu. Není to chyba CERVITA, ale systému, který se do této situace pozvolna dostává a lidi úplně zblbne. Má na to vliv přemíra pasivního sledování televise a nedostatek četby.
Reagovat
Datum: 4.1.2014 18:56
Titulek: Re: Cikáni
Autor: Čech
119
106
Stále více cikánů se stěhuje do města,dotované bydlení přitahuje více cikánů.Viděl někdo cikána jako bezdomovce?, slušní lide jsou napadáni ve večerních hodinách na nádraží a v okolí heren apd...Podnikatelé využívájí dotaci 4500 Kč na osobu a skupují byty v exekuci a ubytovávají cikány v také panelových domech,sousední byty jsou tudíš neprodejné,na stížnosti odpovídají- jsou to slušní lidé .Cikáni se umí vždy maximálně přizpůsobit a využít vše co jim společnost umožní. Pokud jim společnost umožní bez práce bezstarostně žít, budou to dělat. a nikdo jim to nesmí vyčítat, prostě jsou takoví. Vina je jen na těch, kdo jim nastavují mantinely a kdo jim tento způsob života, ostatními chápaný jakom parazitismus, umožňují.Vždy jsem si myslel, že paraziti nemohou mít parazity když jsou sami paraziti. Opak je pravdou. Na problematice soužití Cikánů s ostatními se přiživuje tolik spolků a lidí, stojí to neskutečné peníze, které stejně neskončí tam kde by měly a to co tam skončí se stejně mýjí účinkem. Česká republika byla vždy multikulturní národ a je to dáno naší polohou na tomto kontinentu. Odjakživa zde žili - Němci, Poláci,Maďaři, Ukrajinci, Rumuni, Bulhaři, Slováci,Rusi a nyní ještě Vietnamci, Číňani,Turci,Italové,Ammeričani,Židi,Cikáni a další.S nikým nejsou takové problémy jak s Cikány. Řešení ? Odstranit ze všech zákonů a z veřejného života slovo rasismus,etnikum a odlišnost. Před zákonem jsme si všichni rovni jak v povinnostech tak v nárocích. Pokud je někdo nábožensky, kulturně, jazykově či jinak orientován, ať si provozuje svou odlišnost ve svém soukromém životě, ale jako občan této země musí bet jakéhokoliv ohledu dbát na dodržování zákonů této země. Komu se to nelíbí a neztotožňuje s těmito pravidly, může svobodně odejít jinam, kde mu bude lépe.Proto veškerou kritiku Cikánů odmítám,hanlivé maily nepřeposílám a jejich schopnost využít všeho co jim vlastně společnost nabízí je skoro až obdivuhodná.Vinni jsou však ti, kteří tento systém nastavili a ještě na něm mnozí z těch co se na tom podílejí participují.
Reagovat
Datum: 19.12.2013 14:33
Titulek: plyn
Autor: obcan
souhlas
2
nesouhlas
1
příspěvek smazán redakcí
Reagovat
Datum: 20.12.2013 09:34
Titulek: Re: plyn
Autor: Skutečný občan
96
124
Tak právě sis vysloužil trestní oznámení. Anonymita internetu je jenom zdánlivá hošánku. Pevně věřím, že provozovatel tohoto serveru bude s Policií ČR spolupracovat, jak mu ukládá zákon a ty to odneseš aspoň podmínkou.
Reagovat
Datum: 20.12.2013 17:00
Titulek: hebel
Autor: Dušan
104
107
Příspěvek je smazán, teď nevím čím tě "hošánek" tak rozhořčil.
Reagovat
Datum: 20.12.2013 17:25
Titulek: Re: hebel
Autor: aNONYM
96
113
Bylo tam, že jisté etnikum patří do jistého skupenství.
Reagovat
Datum: 21.12.2013 00:27
Titulek: Re: hebel
Autor: Ariel
103
133
A co takhle: Kradači a lháři do plynu!?

viz: Význam slova „cigániť” v Slovníku slovenského jazyka
cigániť2, -i, -ia nedok. (koho i bezpredm.) klamať, luhať: cigáni ma;
necigáň! Kto cigáni, (ten) kradne. prísl.
Reagovat
Datum: 19.12.2013 23:09
Titulek: Jak
Autor: LH
154
109
Jak je naše vláda vychovala tak je máme, smutné je že kdejaká C rodina bere víc na soc. dávkách než slušní pracující lidi kteří v 5 ráno vstávají do práce, navíc berou příspěvky snad na všechno, bydlení, učebnice....
Reagovat
Datum: 25.12.2013 21:07
Titulek: Bez titulku
Autor: Akim
111
Jak si je stát vychoval, tak ať si chrání teď ty svoje pracovníky! Kdejákemu dávaj a na jiného se vys...
Reagovat
Datum: 26.12.2013 22:41
Titulek: Bez titulku
Autor: Andy
95
103
jo a na nemocný děti, lidi co potřebují nákladnou operaci apod. se musí konat veřejné sbírky .... odjakživa platilo, kdo nechce pracovat, ať nejí.
Reagovat
Datum: 27.12.2013 11:35
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Budulinek
133
109
Nemocné děti nepatří do kategorie "nepřizpůsobiví", takže žádné mazlení.
Reagovat
Datum: 27.12.2013 10:14
Titulek: Bez titulku
Autor: Jimbo
117
105
proc se tu kazdy boji napsat slovo cigan?
Reagovat
Datum: 29.12.2013 00:01
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
122
Snížit a omezit jim dávky, vše podmínit kontrolou výdajů a posílámím dětí do školy každý den. Já jdu v létě ráno pěšky do práce a jejich bandy- všichni obézní a kouřící se taxíkama sjíždějí na bazén. To slušnému člověku opravdu "přidá" chuť pracovat a snažit se
Reagovat
Datum: 30.12.2013 23:23
Titulek: cigan
Autor: ta bíla
125
106
Já bych je hnala někam do Rumunska a žadný davky bych jim nedala. Za co? Za pět děcek? Nedávno jsem byla svědkem toho jak uražely v Kauflandu prodavacku u zeleniny. Ti tupci si neuměly najit cenu rajčat.Prodavačka jim rekla ze je to tam napsane,protoze byla z druhe strany nedokazala jim přesne řict kde,ale ti tupci to nedokazaly přečist takze jen sproste nadavaly prodavacce za to ze oni to nemuzou přecit. No mazec,jsou tak tupí že to až bolí...Fuj Fuj Fuj... pryč s nimi!
Reagovat
Datum: 30.12.2013 23:32
Titulek: soc.pracovnice
Autor: Karla
137
106
Ja bych dala na ty urady poradne chlapy.Misto tech vystrasenych zenských,na ktere staci zahulákat,ze jim vyzabíjí rodinu a uřednice jim přiklepne vše co může. Byt tam pořádny chlap,ktery take umi bouchnout do stolu a prasknout dveřmi, težko by se tam nejaka ciganka rozčilovala o tom že ji nedají penize na kuchynskou linku. AT MAZOU DO PRACE A UČÍ SE A VYDELAJÍ SI NA TO.MY ČEŠI JE POŘÁD ŽIVIT NEBUDEME,JEDNOU NÁM VŠEM DOJDE TRPĚLOVIST!
Reagovat
Datum: 31.12.2013 18:47
Titulek: A to nevíte,
Autor: .
118
114
že nárok na sociální dávky v České republice mají BEZ PODMÍNKY PRACOVAT A PLATIT SOCIÁLNÍ POJIŠTĚNÍ všichni cizinci s trvalým pobytem v ČR (těch je 240 tisíc), dále cizinci z ostatních zemí EU s dlouhodobým pobytem v ČR (například 90 tisíc slovenských občanů) a úplně všichni ostatní cizinci po uplynutí 365 dní ode dne hlášení k pobytu na zemí České republiky.

Ve Velké Británii vzniká nárok na sociální dávky až po 12 měsících placení sociálního pojištění, ve Švýcarsku po 5 letech, ale čeští politici jsou grandi, štědré sociální dávky platíme každému a pracoviště cizinecké policie chrlí povolení k pobytu cizinců jak na běžícím pásu!
Reagovat
Datum: 6.1.2014 03:21
Titulek: Jak rychle musím jet abych
Autor: Hasta la vista žide!
101
http://old.stream.cz/uservideo/505998-borat-vtipne-sceny

třeba takové minuty: 7:04 nebo 10:02 jsou óčeň fajne
Reagovat
Datum: 6.1.2014 09:13
Titulek: Re: Jak rychle musím jet abych
Autor: si nepoškodil auto?
97
111
Konečné řešení nepřízpusobivé otázky? Nakupujte hummery a pak prudce!
Reagovat

NA KONCERT ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na společný koncert kapel UDG, O5 a RADEČEK a písničkáře POKÁČE, který se uskuteční v pátek 1. prosince v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jak se jmenuje společné turné UDG, O5 a Radeček a Pokáče?

A) Kamarádi tour
B) Rivalové tour
C) Parťáci na turné

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na nový film MILADA, který promítá kino OKO v Šumperku 27. listopadu, vyhráli Šárka Siblová ze Šumperka, Vilma Sadilová z Libiny a Renda Šmíd z Kolšova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina.