KULTURA

Nepoznáte houbu? Pomůžou odborníci

13. září 2016, 17:00, tyč
Nepoznáte houbu? Pomůžou odborníci Šumperk - Polovina září se stala již tradičním termínem mykologických výstav ve Vlastivědném muzeu v Šumperku. Ta letošní proběhne ve dnech 15. až 17. září a stejně jako v minulých letech bude součástí expozice mykologická poradna, vedená prof. RNDr. B. Hlůzou, CSc., bc. T. Tejklovou a ing. H. Deckerovou.

 „Návštěvníci budou mít opět možnost nechat si své houbařské úlovky odborně určit a mohou také poskytnut své nálezy k prezentaci. Předpokládáme, že zapojením co největšího počtu sběračů by se mohlo podařit vyrovnat nebo dokonce překonat rekord z roku 2014, kdy bylo vystaveno přes 320 druhů hub. Uvítáme jakékoliv druhy hub, které lidé mohou odevzdávat na recepci šumperského muzea během úterý a středy,“ upřesnila za pořadatele Magda Zmrhalová.
Výstava živých hub se koná v předsálí Rytířského sálu. Plné vstupné činí dvacet korun, snížené deset korun, pro děti do 6 let je vstup zdarma.
„Protože budou vystaveny živé houby, je konání výstavy časově omezeno na pouhé tři dny, ve čtvrtek a v pátek bude expozice k vidění od 9 do 17 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin,“ podotkla Zmrhalová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.9.2016 10:24
Titulek: Bez titulku
Autor: Anonym
132
Myslím, že by bylo dobré tu výztavu přesunout na jiný termín, protože v tomto počasí houby nerostou. Nevím jak jinde, ale v okolí Velkých Losin je totálně sucho, v lese a na loukách vadne i tráva a podhoubí je tak zaschlé, že by byl zázrak, pokud by ještě letos něco vyrostlo!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.