ZPRAVODAJSTVÍ

Neplatičů alimentů je jako máku. Policie eviduje přes stovku případů

30. října 2018, 13:00, Jaroslav Kropáč
Okres – Od počátku letošního roku eviduje v našem regionu policie už 102 případy, kdy rodiče dětí odmítli platit soudem nařízené alimenty. V naprosté většině případů jde o muže. Matky, které o společné potomky pečují, musí na dlužné peníze čekat roky a někdy se nedočkají vůbec. 

Na dalšího neplatiče výživného narazili policisté teprve před několika dny. V jejich síti uvízl devětatřicetiletý muž ze Šumperka, který svým dvěma dětem neposílá peníze od začátku minulého roku. „V současné době činí jeho dluh téměř osmapadesát tisíc korun. Vyživovací povinnost muži nařídil okresní soud,“ uvedla k případu podrobnosti mluvčí šumperské policie Jiřina Vybíhalová.  
Policie na případu pracuje kvůli spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy. Nezodpovědnému otci hrozí jeden rok odnětí svobody. 
Ministerstvo práce a sociálních věcí uvažuje, že tresty odnětí svobody u neplatičů zruší, protože se míjí účinkem. Zvažovanou novinkou jsou například zálohové platby výživného a možnost předat dlužníky přímo exekutorům.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.10.2018 16:18
Titulek: love
Autor: Dojný vůl
12
Ono je to těžké když matky používají děti jako zbraň proti chlapovi a opustí ho, když jim něco přeletí přes nos. Ale snad jsme si všichni rovni, kolik je ženských, které platí alimenty otci, co?!
Reagovat
Datum: 30.10.2018 20:27
Titulek: Stop Babišově vládě, stop šílené Istanbulské úmluvě
Autor: VOLTE SPD
13
Chceme zachovat tradiční rodinu, odmítáme Babišovu ratifikaci Istanbulské úmluvy
více na www.tradicniceskarodina.cz

SPD: Jsme zásadně proti přijetí Istanbulské úmluvy, která je likvidací tradiční rodiny
Istanbulská úmluva se nedá nazvat jinak, než ,,genderová ideologie‘‘. Proti této úmluvě, co se tváří jako ochránkyně ženských práv a jde prý proti násilí na ženách, je mnoho protestů a vyvolává v Česku rozporuplné reakce. Úmluva byla přijata v roce 2011 Výborem ministrů Rady Evropy v Istanbulu. Podepsalo jí 46 zemí, ratifikovalo zatím 32. Mezi zeměmi, které dosud neratifikovaly, je vedle Česka například také Slovensko, Maďarsko, Bulharsko, Řecko, Litva, Lotyšsko, Velká Británie a Irsko.
Zavedení ideologie genderu (dítě si bude moci vybrat vlastní pohlaví tzn. že se pohlaví nebude již určovat biologicky, ale sociálně, kulturně a strukturálně tj. vlivem prostředí); nebudou již existovat 2 pohlaví (tj. muž a žena), genderových identit bude nespočet. V současné chvíli je možné si vybrat ze 112 genderů.
Převýchova dětí ve školkách a ve školách (všechny učebnice a školní osnovy budou muset být tzv. genderově korektní; ve školních učebnicích nesmí být žena zobrazována jen v ryze ženských rolích a muž zase pouze v ryze mužských rolích, příklad: žena automechanička, muž na mateřské dovolené.
Zásah do soukromí (příklad: muž, který se bude cítit ženou, bude moci využívat ženské WC, ženské šatny, apod.).
Zásah do právního systému (soudci budou muset být podle IÚ na straně ženy).
Zásah do suverenity státu (stávající zákony se budou muset podřídit této mezinárodní smlouvě).
Vznik genderových oborů na středních a vysokých školách.
Přesun některých kompetencí státu (odebírání dětí) na neziskový sektor.
Reagovat
Datum: 1.11.2018 07:47
Titulek: Bez titulku
Autor: drdol
16
neplacení alimentů nesouvisí většinou s tím, zda matka dítě využívá vůči otci jako zbraň. Jde o to, že otec si myslí, že odchodem pro něj to, co bylo, končí a začíná jeho nový život, na který chce mít dostatek peněz. Dítě je věčná pokladnička, i když je dospělé, pořád chce, aby do něj rodiče házeli peníze.
A i matky dokážou neplatit alimenty. Plánované placení dlužného výživného státem pouze zatíží opět ty slušné a pracovité, neboť když někdo nepracuje a nemá, co si z něho exekutor vezme. Není lepší pro neplatiče třeba práce na opravě silnic pod dohledem? Ať si to odpracují.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.