ZPRÁVY

Nemůžete najít práci? Zkuste to jinak, natočte si svůj životopis na video

12. prosince 2013, 18:33, redakce, FV
Nemůžete najít práci? Zkuste to jinak, natočte si svůj životopis na video Kraj - Video CV je nový způsob při hledání zaměstnání. Krátké dvouminutové video životopisy jsou určené zájemcům o práci i firmám, které hledají vhodné uchazeče na své pracovní pozice. V Olomouckém kraji ojedinělá služba vznikla v rámci projektu Inovativní prosazování sociálního podnikání, který realizuje obecně prospěšná společnost SofisOfis.

"V rámci Olomouckého kraje jde o nově nabízenou službu. Výrazně může pomoci nezaměstnaným upozornit na sebe na přeplněném pracovním trhu," uvedl František Vyhnálek, asistent pro propagaci společnosti. Video CV je určeno všem, kdo si hledají zaměstnání. "Největší zájem o VCV mají lidé z oborů a profesí, kde je komunikace a prezentace nedílnou součástí jejich práce. Obecně se dá říci, že jsou to lidé se středním a vysokoškolským vzděláním, spíše lidé mladší (asi do věku 45 let, ale máme i starší klienty). Velkou výhodou je pro ně především možnost vyniknout mezi ostatními, oslovit zaměstnavatele, zaujmout svou osobností a dostat se tak blíž k pozvánce k osobnímu pohovoru,” říká Lenka Procházková, ředitelka společnosti.

Natáčení se klienti nemusí obávat, vše je důkladně připravené a tým společnosti ochotně pomůže například s textem. "S klientem domluvíme termín natáčení a dopředu mu pošleme instrukce, jak se na natáčení připravit. Příprava je důležitá, a čím lépe se klient na natáčení připraví, tím lepší je výsledek. Naše asistentka před ostrým natáčením ještě s klientem text projde, a poradí, co ještě přidat, co se naopak nehodí - zkrátka, aby výsledek byl co nejlepší. Výsledné video bývá dlouhé do dvou minut, natáčení probíhá většinou půl hodiny až hodinu - zde záleží právě na přípravě klienta," popsala Procházková. Dvouminutová délka videa je stanovena proto, že jde o obvyklou dobu, která u pohovoru často rozhoduje o prvním dojmu.

Natočení video životopisu a jeho následné zpracování na CD vyjde zájemce na dostupných 490 korun. Studenti, absolventi škol do 2 let po ukončení studia a uchazeči v evidenci na úřadu práce zaplatí zvýhodněnou cenu 290 korun. Firmám nebo podnikatelům SofisOfis nabízí výrobu propagačních videí, reklamních klipů, profesních vizitek, promo videí či spotů.


Více informací získají zájemci na webu video-cv.cz nebo na emailu info@video-cv.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 1.3.2014 13:32
Titulek: Bez titulku
Autor: Mr. DJE
56
109
Pro získání práce doporučuji použít pro životopis vzor na http://www.uspesnyzivotopis.cz
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.