ZPRÁVY

Neměli šanci. Pendolino do lidí narazilo v plné rychlosti

22. září 2015, 11:00, jak
Zábřeh - Hned dva lidské životy vyhasly ve čtvrtek 17. září v noci poblíž vlakového nádraží v Zábřehu. Pendolino tam srazilo dvojici lidí, kteří se před ním snažili přeběhnout koleje. Oběti nehody zemřely na místě.

 „Z šetření jsme zjistili, že dvě osoby utrpěly devastující zranění neslučitelná se životem. Ve věci byla nařízena soudní pitva, která pomůže objasnit pohlaví a totožnost osob,“ uvedl k tragické události mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Strojvedoucí se střetu pokoušel zabránit použitím rychlobrzdy, rozjetý vlak ale zastavil až po více než osmi stech metrech. „U strojvedoucího byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Provoz na trati byl na tři hodiny zastaven,“ dodává Bednařík.

Prokleté místo


Letos zahynulo při podobných nehodách na Šumpersku už devět osob, vloni jich bylo za celý rok pět. „Nejčastěji došlo k těmto tragickým událostem právě poblíž stanice Zábřeh na Moravě,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce ČR Martin Drápal. Oproti loňsku klesl v Česku počet tragických železničních nehod zhruba o třetinu. Zemřelo při nich přibližně devadesát lidí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).