ZPRÁVY

Neměli šanci. Pendolino do lidí narazilo v plné rychlosti

22. září 2015, 11:00, jak
Zábřeh - Hned dva lidské životy vyhasly ve čtvrtek 17. září v noci poblíž vlakového nádraží v Zábřehu. Pendolino tam srazilo dvojici lidí, kteří se před ním snažili přeběhnout koleje. Oběti nehody zemřely na místě.

 „Z šetření jsme zjistili, že dvě osoby utrpěly devastující zranění neslučitelná se životem. Ve věci byla nařízena soudní pitva, která pomůže objasnit pohlaví a totožnost osob,“ uvedl k tragické události mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Strojvedoucí se střetu pokoušel zabránit použitím rychlobrzdy, rozjetý vlak ale zastavil až po více než osmi stech metrech. „U strojvedoucího byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Provoz na trati byl na tři hodiny zastaven,“ dodává Bednařík.

Prokleté místo


Letos zahynulo při podobných nehodách na Šumpersku už devět osob, vloni jich bylo za celý rok pět. „Nejčastěji došlo k těmto tragickým událostem právě poblíž stanice Zábřeh na Moravě,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce ČR Martin Drápal. Oproti loňsku klesl v Česku počet tragických železničních nehod zhruba o třetinu. Zemřelo při nich přibližně devadesát lidí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.