ZPRÁVY

Neměli šanci. Pendolino do lidí narazilo v plné rychlosti

22. září 2015, 11:00, jak
Zábřeh - Hned dva lidské životy vyhasly ve čtvrtek 17. září v noci poblíž vlakového nádraží v Zábřehu. Pendolino tam srazilo dvojici lidí, kteří se před ním snažili přeběhnout koleje. Oběti nehody zemřely na místě.

 „Z šetření jsme zjistili, že dvě osoby utrpěly devastující zranění neslučitelná se životem. Ve věci byla nařízena soudní pitva, která pomůže objasnit pohlaví a totožnost osob,“ uvedl k tragické události mluvčí šumperské policie Josef Bednařík. Strojvedoucí se střetu pokoušel zabránit použitím rychlobrzdy, rozjetý vlak ale zastavil až po více než osmi stech metrech. „U strojvedoucího byla provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Provoz na trati byl na tři hodiny zastaven,“ dodává Bednařík.

Prokleté místo


Letos zahynulo při podobných nehodách na Šumpersku už devět osob, vloni jich bylo za celý rok pět. „Nejčastěji došlo k těmto tragickým událostem právě poblíž stanice Zábřeh na Moravě,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce ČR Martin Drápal. Oproti loňsku klesl v Česku počet tragických železničních nehod zhruba o třetinu. Zemřelo při nich přibližně devadesát lidí.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).