SPORT

Nekompromisní rána osudu: nadějně rozjetou kariéru velkých talentů přibrzdil ošklivý pád

11. června 2014, 21:21, Petr Fišer
Nekompromisní rána osudu: nadějně rozjetou kariéru velkých talentů přibrzdil ošklivý pád Březová - Zeptejte se motoristických znalců na největší talenty ve třídě sidecarcrossu a většinou se vám dostane stejné odpovědi – bratři Pavel a Martin Hrochové z AMK Mohelnice. Ač stále náctiletí, dokážou dravými výkony zaujmout na republikové i zahraniční scéně. V dalším závodě mezinárodního mistrovství je ale zasáhla nekompromisní rána osudu.

 Obrovská smůla je potkala už v kvalifikačním měřeném tréninku. Kvůli závadě na motoru je postihl nepříjemný karambol, jehož intenzita a vážnost si vyžádala odborné ošetření. V přídě pochroumaného spolujezdce i převoz do nejbližší nemocnice. „Martin komunikuje a hýbe končetinami. Více ale budeme vědět až v dalších dnech, kdy ho vyšetří specialisté,“ prozrazoval v průběhu minulého týdne Pavel Hroch. „Zatím je jisté jen to, že jsme se rozhodli pro předčasné ukončení ježdění. Teprve potom, až se dáme zase dohromady, budeme zvažovat, co dál,“ dodal neradostným hlasem řidič mladičké posádky.

Smutný příběh nenechal nikoho klidným. „Držíme palce, ať se z toho rychle dostanou a ať Martina bolí záda co nejméně. Byl to ošklivý pád. Nahnal nám šílený strach a obavy. Snad ještě nikdy jsem se nemodlila tak jako právě v sobotu,“ přiznala bez jakéhokoliv přehánění Mariana Paulíková, manažerka stále sehranějšího tandemu Robert Diblík – Michal Gábor.

Zábřežsko-příbramská dvojice nashromáždila ve dvou mistrovských jízdách 36 bodů, což ji vyneslo na celkové třetí místo. Lepší byli jen vítězní Rozehnal s Kälinem a stříbrní Černý s Musilem. Úchvatná bitva o další prvenství brala dech.

Šumperští sourozenci Tomáš a Jakub Vejchodové si bronzovým výsledkem z druhé rundy zajistili konečnou pátou pozici. Městští kolegové Miroslav Jurka a Jan Hanulík skončili čtrnáctí. Na březovské stráni zasáhlo do boje jedenadvacet posádek.

Nechybělo ani soupeření veteránů. Velmi dobrou práci odvedli Jaroslav a Miroslav Zatloukalové, kteří přivezli do Šumperka cenný bronz. S pytlem plným brambor je pak doplnil čtyřkolkář Miroslav Zatloukal junior. I když se o čtvrtou příčku strhla obrovská mela několika hladových šelem, dokázal ji rozhodnout ve svůj prospěch.Foto: Petr Fišer

Kolize, pády a nejrůznější karamboly nejsou v sidecarcrossu ničím neobvyklým.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).