ZPRAVODAJSTVÍ

Někdo v tichosti zabíjí psy

1. května 2018, 07:00, Jaroslav Kropáč
Šumperk – Už několik psů a koček má na svědomí travič, který se pohybuje po Šumperku. Na jeho řádění upozornili redakci sami čtenáři. Smutné příběhy mrtvých domácích mazlíčků plní také sociální sítě. Policie zatím s pátráním po pachateli nezačala.

 „Pes už je po smrti a kočka to má nahnuté. Minulý týden přišla o vlčáka také sousedka,“ informoval redakci jeden ze čtenářů Týdne na severu.
První psi začali na otravy umírat v polovině dubna. K dnešnímu dni už pejskaři pohřbili zhruba půl tuctu otrávených domácích mazlíčků. „Včera jsem našel na zahradě hroudu masa napěchovanou jedem na krysy. Chtěl bych tímto varovat ostatní majitele domácích zvířat, aby si dávali pozor,“ upozorňuje jedna ze zpráv zveřejněných na Facebooku.
Problém se netýká jen okresního města, ale také přilehlých vesnic. Otravy už byly údajně zaznamenány třeba v Novém Malíně. „Policie se těmito případy zatím nezabývá, nebyl nám k tomu ze strany veřejnosti předán podnět,“ uvedla její mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Důležitá je rychlost

„Pokud některý z chovatelů zaznamená příznaky otravy u psa, měl by se pokusit vyvolat u něj zvracení a okamžitě navštívit veterináře. Otravy probíhají velmi rychle, proto je důležité navštívit lékaře, a to co nejdříve,“ vysvětluje veterinářka Veronika Drexlerová z Nového Malína. Pejskařům také doporučuje, aby v případě, že se v jejich okolí otravy psů objevily, nenechávali své chlupaté svěřence bez dozoru a raději jim nasadili náhubky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 3.5.2018 09:52
Titulek: Je to otázka.
Autor: Pavel
70
Pokud někdo hodí do zahrady jed, tak je to zločin. Ale líbí se mi rozčilování majitelů psů, že pes něco našel v přírodě a hned se tvrdí, že jej někdo otrávíl. Tam je to jednoduché, mít psa na vodítku a košíkem. Pak se nic nemůže stát. Jenže řada majitelů psů si myslí, že vše se musí točit kolem jejich psa. Rodiče s dětmi, aby se báli o děti, protože přece pec je důležitější. Dnes když jdete městem, tak potkáte pobíhající pejsky, ale na vodítku je jich minimum.
Reagovat
Datum: 4.5.2018 07:33
Titulek: Re: Je to otázka.
Autor: Občan
83
Přesně tak. Nekázeň majitelů psů je obrovská. Tak možná 10% psů co potkávám ve městě je na vodítku. Čoklaři by prostě měli pochopit, že existuje dost lidí, kterým vadí očichávání od psa, který ten čumák předtím strkal bůhví kam.
Reagovat
Datum: 4.5.2018 15:56
Titulek: dotaz
Autor: jan
81
Ten čokl ho strkal do dělohy nebo do hovna!
Reagovat
Datum: 4.5.2018 20:43
Titulek: Re: dotaz
Autor: Otto Katz
85
Co Bůh činí, dobře činí!
Reagovat
Datum: 5.5.2018 17:06
Titulek: Re: Je to otázka.
Autor:
77
Za psa, kterého má pejskař na procházce bez vodítka by měli být vysoké pokuty. Je to nebezpečí pro všechny, ale hlavně pro malé děti. Ty si rády pohladí i cizího psa. Mám pejska, ale nikdy na procházce bez vodítka nebyl.A taky po něm řádně všechno uklízím. Někdy zírám,když se k nám blíží obrovský pes a páníček je někde za rohem.Ale trávit kvůli tomu psy /a kočky/ je ubohost. A ještě otrávené návnady házet po zahradách ? Zbabělec, který si troufne jen na slabšího a anonymně. Takovému přeji prožít jednou desetkrát větší bolest a utrpení, jaké prožívá otrávený pes, nebo kočka.
Reagovat
Datum: 6.5.2018 16:52
Titulek: Něčí psi v tichosti ochcávaj domy kaděj do trávy a pískovišt
Autor: x
89
Co vy na to majitelé ty vaši to samozřejmě nedělají ty fleky na domech kam se člověk podívá a h*ovna se tam objevují samy že ?
Nejlepší jsou ovšem popelnice na h*vna tam kde je dali tam udělali lidem psí hajzlíky přímo před domem. Když ten pes sežere kde co tak jim je hned někdo tráví.
Reagovat
Datum: 7.5.2018 10:55
Titulek: Tak jsem to schválně počítal
Autor: Občan
58
Tak jsem si v sobotu a neděli dal tu práci a počítal jsem to. Potkal jsem 37 psů, z toho na vodítku byli 3!
Reagovat
Datum: 8.5.2018 08:09
Titulek: PITOMCI
Autor: misihara
39
Co tady řešíte vodítka, pitomci. Tady v okrese řádí nějaký psychopat, travič, je snad někdo z Vás ON ? Kamarádovi zrovna umřel psík, kterému nějaký parchant hodil něco na zahradu. U domu v Hrabišíně. A víte co? Nebyl na zahrádce na vodítku !!! Byl doma !! A mohlo to sebrat i dítě ! Bez vodítka...!!! Taky si na vlastní zahradě nasazujete vodítka ??? Řádí tu nenávistný psychopat....až ho vy lidi plní jedu potkáte, dejte si s ním pivo...s jedem. Ať víte, jaké to je, pomalu v křečích umírat !!!!
Reagovat
Datum: 8.5.2018 10:04
Titulek: Re: PITOMCI
Autor: X
70
Pitomec jsi ty co ti brání vzít kýbl a jí umývat pochcané baráky ( někde až do černa).
Nebo jít sbírat psí výkaly do pískovišť a trávy kolem domů. Že se v tom hrabou děti ti nevadí?
Otázka je zda tu nějaký travič vůbec je, viz v titulku o policii
Reagovat
Datum: 8.5.2018 12:26
Titulek: Re: PITOMCI
Autor: misihara
36
A co braní tobě, když už si tykáme X ?? Vem si kýbl a do toho...a hlavně si Savem vypláchni i mozek, třeba ti to pomůže od té zloby a primitivnosti, co v sobě nosíš. Možná, kdyby jsi nějaké zvíře měl a občas ho pohladil....pomohlo by to víc než to Savo. Házíš do jednoho pytle všechny a utápíš se v nenávisti...jsem ráda, že tě osobně neznám a je mi tě líto. A policie to už ví, kamarád je zavolal. Takže pokud ten jed rozhazuješ TY, měj se na pozoru !!!
Reagovat
Datum: 8.5.2018 14:48
Titulek: Re: PITOMCI
Autor: aNONYM
69
Proč by nepejskaři měli uklízet po pejskařích?
Reagovat
Datum: 8.5.2018 16:35
Titulek: Re: PITOMCI
Autor: X
64
Ty jsi ale slaboduchá mozek máš savem zřejně propláchlý ty. Ty budeš jedna z psomilů co nechávají ochcávat cizí domy kadit do trávy a pískovišt. Ty a tobě podobní umíte obviňovat ale chybu u sebe nevidíte ten váš čokl to je obraz svého pána jaký pán takový krám. Na rozdíl od tebe jsem se nauklízel dost.
Reagovat
Datum: 11.5.2018 12:32
Titulek: Re: PITOMCI
Autor: Občan
43
Ty jsi teda pěknej vymaštěnec. Zřejmě patříš k těm, pro které vyklepanej ratlík má větší hodnotu než zdraví nebo životy dětí. Kolik je ročně případů usmrcení a zranění dětí od nezabezpečených psů? Desítky, stovky?
Reagovat
Datum: 16.5.2018 19:36
Titulek: Re: PITOMCI
Autor: Kakamila
17
Misihara prosím kde se to v Hrabišíně řesně stalo? Mám tam rodinu a dva pejsky také samozřejmě na zahradě kde jsou logicky bez vodítka a náhubku, tak bych ráda věděla kde to v Hrabišíně ten imbecil hodil, ať rodinu varuji. A ostatní co kritizují pejskaře by se měli zamyslet zda ti jejich nevychovaní fagani jsou vždy v pořádku. Nám se už několikrát stalo, že jsme seděli na večeři v restauraci Ambiente a NEVYCHOVANÁ děcka lítali po celé restauraci...a rodiče?Nic,občas na ně kříkli a toť vše...rušili všechny přítomné, servirky z toho byly nešťastné,ale v pohodě nic se přece neděje ... ale nedej bože kdyby tam lítal po restauraci pes-nikoho by nekousal ale jen tak by tam běhal a štěkal tak jako ty nevychovaní fagani! Někteří rodiče,hlavně ty "uvědomnělé" matky by se měli zamyslet, protože jejich výchova malých parchantů nezná mezí...vlastně oni žádné meze neznají, rodiče jim dovolí vše, např.házet kamení přes plotek na psa, nebo na něj pokřikovat,hazet po něm klacky....a pak se divit že pes se prohrabe a parchanta mrňavého pokouše...Říct mějte psy na vodítku s náhubkem, to je jako říct mějte své pobíhající děcka u sebe a vychovaná tak aby neobtěžovali ostatní lidi....
Reagovat
Datum: 16.5.2018 21:28
Titulek: Re: PITOMCI
Autor: aNONYM
42
Já bych řekl, že ti, jejichž haranti vás obtěžují jsou taky pejskaři. Ono to totiž sedí. Jde v obou případech o lidi, kteří na základy slušnosti kašlou a ještě držkují, když si na ně někdo dovolí slušně upozornit.
Reagovat
Datum: 17.5.2018 19:17
Titulek: Re: PITOMCI
Autor: x
27
Moji fagani jsou vychovaní proto si nepořídili čokly co ochcávají cizí domy kadí do trávy a pískovišt. A srovnávat děti se psy to je něco nj někdo napíše hoax a čoklomilové se můžou zbláznit.
Reagovat
Datum: 11.5.2018 18:33
Titulek: Bez titulku
Autor: haf
39
pes se bez pána ani nevysere, vysere se pán bez psa ? :D :D nebo musí pán se psem aby se vysral pán. Pes je pán ?
Reagovat
Datum: 24.5.2018 20:05
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: jan
12
Psy likvidtje starosta!V Šumperku má být Korejská jídelna!Tak se všichni připravte budete mít dobré psí menu!Budete se olizovat a starosta krásně kasírovat!
Reagovat