ZPRÁVY

Nejvýše položené rychlíkové stanici hrozí zrušení

19. listopadu 2013, 05:30, téma JESENÍKY, Jaroslav Kropáč
Kraj - Oblíbené železniční zastávce v obci Ramzová hrozí zrušení. Vlaky tam sice podle zatím neveřejných plánů Českých drah (ČD) zastavovat mají, stanice má ale přijít o výpravčího a obsluhu pokladny. Bouří se hlavně turisté a lyžaři, u kterých představa uzamčené čekárny vyvolává zděšení. Budova je mimo provoz už od začátku měsíce.
„Nedovedu si představit, že sem v zimě přijedu a při čekání na spoj budu mrznout venku. V čekárně se vždycky dalo odpočinout, navíc tam byla spousta propagačních materiálů, které hlavně Pražákům dokázaly o místním kraji hodně napovědět,“ hrozí se zvažovaného záměru drah Karel Šmíd ze Šumperka, který má železniční stanici v Ramzové oblíbenou jako výchozí místo turistických i běžkařských drah. Na podporu zachování provozu stanice se už chystá petice. Jestli půjde o dostatečnou páku na manažery největšího železničního dopravce, však není jisté. Proti zastávce jsou hlavně ekonomické ukazatele. „Provoz pokladny přehodnocujeme. V současné době hledáme ekonomicky nejvýhodnější řešení. O případném uzavření nebo omezení provozu stanice zatím rozhodnuto nebylo,“ dodává mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Možný odliv turistů


„Pokud k uzavření stanice dojde, je to jednoznačně škoda a určitě to může poškodit tamní turistický ruch. Obzvláště, když nedaleká Branná jde teď turisticky nahoru,“ řekl Týdnu ředitel Jeseníky- Sdružení cestovního ruchu Jan Závěšický. Obyvatelé obce se obávají, že uzavření stanice časem povede k jejímu zchátrání. V domy hrůzy se totiž změnily téměř všechny zastávky, které dopravce nechal bez obsluhy. Problematická je u nich navíc zimní údržba. Sníh nemá z nástupišť kdo odklízet a to může v případě Ramzové znamenat další a zásadní komplikaci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 20.11.2013 08:45
Titulek: Nová chata?!
Autor: Milan Křapa
Zastávka Ramzová byla nabídnuta místnímu podnikateli k dalšímu provozování za velmi nevýhodných podmínek. Pokud o ni za těchto podmínek nikdo nebude mít zájem, udělá si z ní někdo z vedení ČD nebo SŽDC za pár korun rekreační chatu, aby chudinka nechátrala??? Nedivil bych se!
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.