ZPRÁVY

Nejvýše položené rychlíkové stanici hrozí zrušení

19. listopadu 2013, 05:30, téma JESENÍKY, Jaroslav Kropáč
Kraj - Oblíbené železniční zastávce v obci Ramzová hrozí zrušení. Vlaky tam sice podle zatím neveřejných plánů Českých drah (ČD) zastavovat mají, stanice má ale přijít o výpravčího a obsluhu pokladny. Bouří se hlavně turisté a lyžaři, u kterých představa uzamčené čekárny vyvolává zděšení. Budova je mimo provoz už od začátku měsíce.
„Nedovedu si představit, že sem v zimě přijedu a při čekání na spoj budu mrznout venku. V čekárně se vždycky dalo odpočinout, navíc tam byla spousta propagačních materiálů, které hlavně Pražákům dokázaly o místním kraji hodně napovědět,“ hrozí se zvažovaného záměru drah Karel Šmíd ze Šumperka, který má železniční stanici v Ramzové oblíbenou jako výchozí místo turistických i běžkařských drah. Na podporu zachování provozu stanice se už chystá petice. Jestli půjde o dostatečnou páku na manažery největšího železničního dopravce, však není jisté. Proti zastávce jsou hlavně ekonomické ukazatele. „Provoz pokladny přehodnocujeme. V současné době hledáme ekonomicky nejvýhodnější řešení. O případném uzavření nebo omezení provozu stanice zatím rozhodnuto nebylo,“ dodává mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Možný odliv turistů


„Pokud k uzavření stanice dojde, je to jednoznačně škoda a určitě to může poškodit tamní turistický ruch. Obzvláště, když nedaleká Branná jde teď turisticky nahoru,“ řekl Týdnu ředitel Jeseníky- Sdružení cestovního ruchu Jan Závěšický. Obyvatelé obce se obávají, že uzavření stanice časem povede k jejímu zchátrání. V domy hrůzy se totiž změnily téměř všechny zastávky, které dopravce nechal bez obsluhy. Problematická je u nich navíc zimní údržba. Sníh nemá z nástupišť kdo odklízet a to může v případě Ramzové znamenat další a zásadní komplikaci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.11.2013 06:47
Titulek: Ramzová
Autor: J
77
Ramzová stanice není, je to zastávka a výpravčí tam také není, tak ho nemůžou zrušit.
Reagovat
Datum: 19.11.2013 16:44
Titulek: Re: Ramzová
Autor: Mumla
souhlas
76
nesouhlas
181
Za totáče tam museli zaměstnanci dělat povinně z kvítek rudé hvězdy, vylepovat plakáty k 18.tému sjezdu KSČ, čistit WC, leštit kouhotek na pitnou vodu, uklízet a topit v čekárně atd., prostě nesnesitelně trpěli. Bylo to velmi nepříjemné místo pro cestující. Až po Sametu se ze stanice stává větrná hůrka ofukovaná čerstvým horským vzduchem s možností ekologického WC v křoví atd. Zastávka bude důstojně prezentovat ČD i zahraničním turistům. Kdo přijede do Branné inovované nádraží nepozná. Časem se stane zastávka i z Hlaváku v Praze. Jen ředitelství ČD zůstane plně funkční.
Reagovat
Datum: 28.11.2013 11:54
Titulek: Re: Ramzová
Autor: hnidopichu
81
výpravčí tam je, aspoň v létě tam byl normálně výpravčí, respektive to byla ta paní výpravčí.
Reagovat
Datum: 29.11.2013 10:35
Titulek: Re: Ramzová
Autor: J.
56
Napřed si zjisti co je funkce výpravčí a potom teprve vypouštěj své bláboly.
Reagovat
Datum: 19.11.2013 07:03
Titulek: A co na to papaláši?
Autor: takyhovado z Putimě
89
Hlavně, že se z fondů EU štědře dotují golfová hřiště pro pány veksláky z ODS.
Jako tuhle ve Vésce pro Ivánka Langera proteklo přes Olomoucký kraj = bývalý hejtman za ČSSD a náměstci za KDU-ČSL několik desítek milionů.
Reagovat
Datum: 20.11.2013 08:45
Titulek: Nová chata?!
Autor: Milan Křapa
167
Zastávka Ramzová byla nabídnuta místnímu podnikateli k dalšímu provozování za velmi nevýhodných podmínek. Pokud o ni za těchto podmínek nikdo nebude mít zájem, udělá si z ní někdo z vedení ČD nebo SŽDC za pár korun rekreační chatu, aby chudinka nechátrala??? Nedivil bych se!
Reagovat