ZPRÁVY

Nejvýše položené rychlíkové stanici hrozí zrušení

19. listopadu 2013, 05:30, téma JESENÍKY, Jaroslav Kropáč
Kraj - Oblíbené železniční zastávce v obci Ramzová hrozí zrušení. Vlaky tam sice podle zatím neveřejných plánů Českých drah (ČD) zastavovat mají, stanice má ale přijít o výpravčího a obsluhu pokladny. Bouří se hlavně turisté a lyžaři, u kterých představa uzamčené čekárny vyvolává zděšení. Budova je mimo provoz už od začátku měsíce.
„Nedovedu si představit, že sem v zimě přijedu a při čekání na spoj budu mrznout venku. V čekárně se vždycky dalo odpočinout, navíc tam byla spousta propagačních materiálů, které hlavně Pražákům dokázaly o místním kraji hodně napovědět,“ hrozí se zvažovaného záměru drah Karel Šmíd ze Šumperka, který má železniční stanici v Ramzové oblíbenou jako výchozí místo turistických i běžkařských drah. Na podporu zachování provozu stanice se už chystá petice. Jestli půjde o dostatečnou páku na manažery největšího železničního dopravce, však není jisté. Proti zastávce jsou hlavně ekonomické ukazatele. „Provoz pokladny přehodnocujeme. V současné době hledáme ekonomicky nejvýhodnější řešení. O případném uzavření nebo omezení provozu stanice zatím rozhodnuto nebylo,“ dodává mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Možný odliv turistů


„Pokud k uzavření stanice dojde, je to jednoznačně škoda a určitě to může poškodit tamní turistický ruch. Obzvláště, když nedaleká Branná jde teď turisticky nahoru,“ řekl Týdnu ředitel Jeseníky- Sdružení cestovního ruchu Jan Závěšický. Obyvatelé obce se obávají, že uzavření stanice časem povede k jejímu zchátrání. V domy hrůzy se totiž změnily téměř všechny zastávky, které dopravce nechal bez obsluhy. Problematická je u nich navíc zimní údržba. Sníh nemá z nástupišť kdo odklízet a to může v případě Ramzové znamenat další a zásadní komplikaci.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.11.2013 06:47
Titulek: Ramzová
Autor: J
70
Ramzová stanice není, je to zastávka a výpravčí tam také není, tak ho nemůžou zrušit.
Reagovat
Datum: 19.11.2013 16:44
Titulek: Re: Ramzová
Autor: Mumla
souhlas
69
nesouhlas
171
Za totáče tam museli zaměstnanci dělat povinně z kvítek rudé hvězdy, vylepovat plakáty k 18.tému sjezdu KSČ, čistit WC, leštit kouhotek na pitnou vodu, uklízet a topit v čekárně atd., prostě nesnesitelně trpěli. Bylo to velmi nepříjemné místo pro cestující. Až po Sametu se ze stanice stává větrná hůrka ofukovaná čerstvým horským vzduchem s možností ekologického WC v křoví atd. Zastávka bude důstojně prezentovat ČD i zahraničním turistům. Kdo přijede do Branné inovované nádraží nepozná. Časem se stane zastávka i z Hlaváku v Praze. Jen ředitelství ČD zůstane plně funkční.
Reagovat
Datum: 28.11.2013 11:54
Titulek: Re: Ramzová
Autor: hnidopichu
souhlas
73
nesouhlas
90
výpravčí tam je, aspoň v létě tam byl normálně výpravčí, respektive to byla ta paní výpravčí.
Reagovat
Datum: 29.11.2013 10:35
Titulek: Re: Ramzová
Autor: J.
49
Napřed si zjisti co je funkce výpravčí a potom teprve vypouštěj své bláboly.
Reagovat
Datum: 19.11.2013 07:03
Titulek: A co na to papaláši?
Autor: takyhovado z Putimě
84
Hlavně, že se z fondů EU štědře dotují golfová hřiště pro pány veksláky z ODS.
Jako tuhle ve Vésce pro Ivánka Langera proteklo přes Olomoucký kraj = bývalý hejtman za ČSSD a náměstci za KDU-ČSL několik desítek milionů.
Reagovat
Datum: 20.11.2013 08:45
Titulek: Nová chata?!
Autor: Milan Křapa
160
Zastávka Ramzová byla nabídnuta místnímu podnikateli k dalšímu provozování za velmi nevýhodných podmínek. Pokud o ni za těchto podmínek nikdo nebude mít zájem, udělá si z ní někdo z vedení ČD nebo SŽDC za pár korun rekreační chatu, aby chudinka nechátrala??? Nedivil bych se!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.