ZPRÁVY

Největší vánoční strom v Šumperku bude v „učňáku“, spolu s punčem má lákat na den otevřených dveří

14. prosince 2015, 10:08, redakce, placená reklama
Největší vánoční strom v Šumperku bude v „učňáku“, spolu s punčem má lákat na den otevřených dveří Velkolepý symbol Vánoc chystají učitelé a žáci Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku. Ve vestibulu školy nazdobí patrně nejvyšší živý interiérový vánoční strom ve městě. Přilákat by měl návštěvníky dne otevřených dveří, který se odehraje ve čtvrtek 17. prosince.

 V osm hodin se veřejnosti otevře hlavní sídlo „učňáku“ v ulici Gen. Krátkého 30 a také Zámeček v Bulharské ulici. Návštěvníci si mohou obě budovy teoretické výuky prohlížet až do 17 hodin.
„Akce bude stejně jako loni propojena se dnem zaměstnavatelů. Představí se firmy, které zaměstnávají naše žáky, sponzoři a podporovatelé školy,“ uvedla ředitelka Irena Jonová.
Pozvánku už obdržely všechny základní školy v regionu. Akce je určena především mladým lidem, kteří přemýšlejí o své budoucí profesní orientaci, jejich rodičům, ředitelům základních škol, učitelům i výchovným poradcům. Všichni zájemci získají informace o dvou desítkách nabízených učňovských i studijních oborů.
Vyučit se tu mohou budoucí prodavači, kadeřníci, zedníci, truhláři, tesaři, opraváři kolejových vozidel, elektrikáři, instalatéři, klempíři či obráběči kovů. Maturitní studium škola umožňuje zájemcům o obory stavitel, mechanik strojů a zařízení nebo nábytkářská a dřevařská výroba. V nabídce je také dvouleté nástavbové studium.
„Na základě požadavků zaměstnavatelů jsme letos poprvé otevřeli obor operátor skladování. Během tříletého studia žáci získají znalosti a dovednosti v oblasti logistiky výrobních, prodejních a zásobovacích procesů. Připravujeme je k samostatné práci při nákupu, příjmu, uskladnění, výdeji a expedici materiálů a produktů. Učí se vést příslušné doklady a zvládat doprovodnou administrativu, takže budou umět náležitě pečovat o skladované zboží či materiál a také vyřizovat objednávky i reklamace. V rámci studia se procvičují v cizím jazyce, aby mohli komunikovat se zahraničními klienty. Navíc získají osvědčení o schopnosti obsluhovat vysokozdvižný vozík,“ přiblížila ředitelka Jonová.
Absolventi by se měli uplatnit v podnicích malé i střední velikosti, ale také v prodejních řetězcích jako specialisté logistiky, skladoví operátoři nebo pracovníci nákupu a expedice. Pokud si ještě doplní maturitní zkoušku, budou mít šanci prosadit se i na vedoucích pozicích.
Zájem na pracovním trhu je také o elektromechaniky, kteří získají kvalifikaci úspěšným završením tříletého studia. Budou pak způsobilí provádět servis elektrotechnických zařízení – instalovat je, zprovoznit, udržovat i opravovat. Absolventi čtyřletého oboru mechanik strojů a zařízení se budou moci vykázat jak výučním listem, tak maturitou. Šumperský „učňák“ je jednou z šesti škol v republice, které tuto novinku zavádějí.
Na dni otevřených dveří se představí i zvláště atraktivní strojírenské obory, o jejichž absolventy se zaměstnavatelé na Šumpersku přetahují. Zájemci se dozvědí také o možnostech získání stipendia.
„Ve vybraných oborech mohou žáci kromě krajského získat i některé z firemních stipendií. Nabízejí je například firmy Pars nebo Fortex,“ upřesnila Jonová.
Kromě informací čeká návštěvníky dne otevřených dveří také zábava a vpravdě vánoční atmosféra.
„Připraveny budou perníčky i punč. Žáci chystají bleší trh a oživlé „Člověče, nezlob se“, učitelé zase kvízy a testy vztahující se k nabízeným oborům,“ láká ředitelka školy.


Foto: Stanislav Juga


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 14.12.2015 23:31
Titulek: Mládeži, předvánoční atmosféra s perníčky ano,
Autor: Panoptikum
92
ale punč s alkoholem?! Paní ředitelko Ireno Jonová, alkohol na půdu školy nepatří a a rozhodně by neměl být vedením školy tolerován.

Ad budoucí zaměstnavatelé, hádejte, kdo jsou vlastníci Pars (založen 1884 jako největší a nejmodernější státní dílny na opravu lokomotiv v Rakousku-Uhersku) a Fortex (založen 1968 zemědělskými družstvy a státními statky jako společný stavební podnik Agrostav). Smečka zlodějů a tunelářů.

Reagovat
Datum: 16.12.2015 22:59
Titulek: Re: Mládeži, předvánoční atmosféra s perníčky ano,
Autor: Anonym
105
Tak nevím. Ať čtu jak čtu, o punči s alkoholem tu není ani zmínka. On taky existuje punč bez, ale to asi kdekdo neví. No bohužel.
Reagovat
Datum: 17.12.2015 02:31
Titulek: Re: Mládeži, předvánoční atmosféra s perníčky ano,
Autor: Polarbear
82
134
Jj, na Točáku punč bez alkoholu taky neznají.
Reagovat