KULTURA

Největší olomoucký festival startuje za necelé tři týdny

28. května 2014, 19:33, redakce
Největší olomoucký festival startuje za necelé tři týdny Olomouc - Rocková událost roku 2014 v Olomouci je za dveřmi. Něco málo přes dva týdny zbývá do startu čtvrtého ročníku festivalu Bounty Rock Café Open Air. Do již důvěrně známého prostředí Korunní pevnůstky míří výběr skupin, které patří k tomu nejlepšímu, co je na české i evropské rockové scéně k mání.

Těší se nejen fanoušci, kteří v předprodeji skoupili už přes dva a půl tisíce lístků, ale samozřejmě také muzikanti. Na youtube o tom ostatně přesvědčují také jejich videopozdravy, do kterých se zapojila i hvězda nejočekávanější, Ian Anderson.

Připomeňme si stručně, co publikum v Korunní pevnůstce 14. června čeká. Program otvírá ve 14 hodin domácí formace, složená z výborných muzikantů a lektorů Olomouckého hudebního institutu. Hned poté následuje první velká specialitka, jediné letošní rockové vystoupení Dana Bárty s kapelou Alice v ČR. Dnes především jazzový zpěvák Dan Bárta se představí ve své původnější, rockové poloze, což je samo o sobě velkým magnetem pro znalce naší scény. „To bude po dvou a půl letech sraz třídy v Olomouci,“ těší se Dan Bárta.

Máma, táta, Špinavý záda, Sladce spi… všechny oblíbené hity ze své předlouhé éry zahraje Hudba Praha s Michalem Ambrožem, Skupina má i po třiceti letech stále stejný drajv a dokáže přivést diváky do varu. „Zahrajeme vám repertoár z největších pecek,“ slibuje Michal Ambrož.

„Zlatým hřebem mezi tuzemskými kapelami je Česká supergroup, v níž je každý post obsazený hudebníkem podle hlasování posluchačů rádia Beat a čtenářů časopisu Rock & Pop,“ říká hlavní pořadatel festivalu Dušan Neumann. Tedy Střihavka, Pavlíček, Dragoun, Meier, Kulhánek a Hrubý.

Žhavý sobotní večer pak vygraduje legendárními Jethro Tull´s Ian Anderson. „Pozor, nejedná se jen o samotného Iana Andersona, ale o plnohodnotnou kapelu. Je to dnešní oficiální název kapely, který Anderson používá od odchodu kytaristy Martina Barreho,“ vysvětluje Dušan Neumann. „Doufám, že se v létě všichni uvidíme na festivalu v Olomouci,“ vzkazuje sám Ian Anderson.

Letošní ročník slibuje opravdu skvělou atmosféru, perfektní nazvučení a navíc i novou velkou ledkovou obrazovku vedle pódia. Neváhejte! Některé věci se prostě neopakují…

Vstupenky jsou k dostání v síti TICKETSTREAM nebo v Bounty Rock Cafe na třídě Kosmonautů v Olomouci. Lístek v předprodeji přijde na 800 Kč, v den koncertu na 990 Kč.

Více informací na brcopenair.czDoporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 29.5.2014 17:11
Titulek: směr Olomouc
Autor: Dušan Masár
167
Skotský hudebník Anderson je divoch, asi jako náš Jiří Stivín. A zajímavý je i název skupiny Jethro Tull, podle jména britského agronoma (žijícího na přelomu 17. a 18. století) vynálezce secího stroje.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NAILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Nail Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.