ZPRAVODAJSTVÍ

Nejstarší zábřežská škola slaví 120 let

4. dubna 2017, 15:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh, Skalička - Sto dvacet let svého založení si 27. května připomene škola v dříve samostatné obci Skalička. Dnes je jedinou dosud fungující malotřídní a také nejstarší školou ve městě. Pod názvem Základní škola a Mateřská škola Zábřeh, Rudolfa Pavlů ji i s odloučeným pracovištěm mateřské školy v Ráječku navštěvuje 75 dětí.

 „Naše škola nabízí rodinné a klidné prostředí, individuální přístup k dětem nadaným, i k těm, kterým vyhovuje spíše menší kolektiv a jiná forma učení,“ komentuje výhody školského zařízení na okraji Zábřeha, které obnovilo svoji činnost díky nové rodinné zástavbě v 90. letech, současná ředitelka Taťána Zubíková. V současné době je zde pět ročníků základní školy, mateřská škola a školní družina.

Přípravy v plném proudu

„Na akci se připravujeme po celý letošní školní rok,“ komentuje blížící se jubileum ředitelka Zubíková. „K historii jsme připravili řadu projektů, v nichž děti seznamujeme s významnými osobnostmi školy,“ dodává Zubíková s tím, že součástí oslav bude i den otevřených dveří se setkáním absolventů a pedagogů.
Naposledy si škola v roce 1997 připomněla 100leté výročí. K tomu letošnímu organizuje velkou výstavu. Prosí proto místní i přespolní o zapůjčení fotografií a dokladů k historii základky i přidružené školky. Zájemci se mohou informovat na telefonním čísle 606 707 369.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.4.2017 20:43
Titulek: Absolvent
Autor: Pelcl František
62
Tuto školu jsem navštěvoval v letech 1950-1954. Učitel 3vub, nebo Schwub?
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).