ZPRAVODAJSTVÍ

Nejstarší zábřežská škola slaví 120 let

4. dubna 2017, 15:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh, Skalička - Sto dvacet let svého založení si 27. května připomene škola v dříve samostatné obci Skalička. Dnes je jedinou dosud fungující malotřídní a také nejstarší školou ve městě. Pod názvem Základní škola a Mateřská škola Zábřeh, Rudolfa Pavlů ji i s odloučeným pracovištěm mateřské školy v Ráječku navštěvuje 75 dětí.

 „Naše škola nabízí rodinné a klidné prostředí, individuální přístup k dětem nadaným, i k těm, kterým vyhovuje spíše menší kolektiv a jiná forma učení,“ komentuje výhody školského zařízení na okraji Zábřeha, které obnovilo svoji činnost díky nové rodinné zástavbě v 90. letech, současná ředitelka Taťána Zubíková. V současné době je zde pět ročníků základní školy, mateřská škola a školní družina.

Přípravy v plném proudu

„Na akci se připravujeme po celý letošní školní rok,“ komentuje blížící se jubileum ředitelka Zubíková. „K historii jsme připravili řadu projektů, v nichž děti seznamujeme s významnými osobnostmi školy,“ dodává Zubíková s tím, že součástí oslav bude i den otevřených dveří se setkáním absolventů a pedagogů.
Naposledy si škola v roce 1997 připomněla 100leté výročí. K tomu letošnímu organizuje velkou výstavu. Prosí proto místní i přespolní o zapůjčení fotografií a dokladů k historii základky i přidružené školky. Zájemci se mohou informovat na telefonním čísle 606 707 369.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.4.2017 20:43
Titulek: Absolvent
Autor: Pelcl František
62
116
Tuto školu jsem navštěvoval v letech 1950-1954. Učitel 3vub, nebo Schwub?
Reagovat