ZPRAVODAJSTVÍ

Nejstarší zábřežská škola slaví 120 let

4. dubna 2017, 15:00, Vladimíra Bartoňová
Zábřeh, Skalička - Sto dvacet let svého založení si 27. května připomene škola v dříve samostatné obci Skalička. Dnes je jedinou dosud fungující malotřídní a také nejstarší školou ve městě. Pod názvem Základní škola a Mateřská škola Zábřeh, Rudolfa Pavlů ji i s odloučeným pracovištěm mateřské školy v Ráječku navštěvuje 75 dětí.

 „Naše škola nabízí rodinné a klidné prostředí, individuální přístup k dětem nadaným, i k těm, kterým vyhovuje spíše menší kolektiv a jiná forma učení,“ komentuje výhody školského zařízení na okraji Zábřeha, které obnovilo svoji činnost díky nové rodinné zástavbě v 90. letech, současná ředitelka Taťána Zubíková. V současné době je zde pět ročníků základní školy, mateřská škola a školní družina.

Přípravy v plném proudu

„Na akci se připravujeme po celý letošní školní rok,“ komentuje blížící se jubileum ředitelka Zubíková. „K historii jsme připravili řadu projektů, v nichž děti seznamujeme s významnými osobnostmi školy,“ dodává Zubíková s tím, že součástí oslav bude i den otevřených dveří se setkáním absolventů a pedagogů.
Naposledy si škola v roce 1997 připomněla 100leté výročí. K tomu letošnímu organizuje velkou výstavu. Prosí proto místní i přespolní o zapůjčení fotografií a dokladů k historii základky i přidružené školky. Zájemci se mohou informovat na telefonním čísle 606 707 369.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.4.2017 20:43
Titulek: Absolvent
Autor: Pelcl František
56
Tuto školu jsem navštěvoval v letech 1950-1954. Učitel 3vub, nebo Schwub?
Reagovat

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.