SPORT

Nejsou góly, není bodová úroda. Mohelnice doma neskórovala a musela přijmout bolavou porážku

21. srpna 2019, 15:18, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Nejsou góly, není bodová úroda. Mohelnice doma neskórovala a musela přijmout bolavou porážku Zábřeh – Je to jednoduché jako facka. Pokud nedáte branku, můžete na vítězství pomýšlet jen stěží. Nejsou góly, není bodová úroda. Fotbalisté Mohelnice dobývali zábřežskou svatyni marně a v prestižní okresní řežbě nejvěrnější příznivce vůbec nepotěšili.

 MOHELNICE - ZÁBŘEH
0:1 (0:1)
KRAJSKÝ PŘEBOR


Sulko mělo v prvním poločase herně navrch. Správným směrem jej nakopla příznivá situace z deváté minuty. Nenápadné akci předcházela příležitost domácího Srdýnka, jenž se nechal vychytat Lukášem Tomanem. Hosté rychle přenesli hru na pravou stranu a po vyhraném souboji jeden na jednoho vyprodukovali „ohnivou kouli“ odpálenou do velkého vápna. Propadlý balón se stal kořistí Radka Žáka, který se prosadil na druhý pokus. Původní zakončení mu zmařil Jakub Hora, asistenci si připsal centrující Michal Sitta.

Mohelnice po přestávce přitlačila na pilu a zlepšením do té doby nevýrazného projevu srovnala hru. Ovšem nikoliv skóre. Z pouhých náznaků šancí vybočila jen souhra mezi Fišarou a Rybou, která vyvrcholila marným střeleckým snažením druhého jmenovaného. Hrdinou okamžiku se stal brankář Toman. Ten nekapituloval ani po křížném pasu Vokouna, hlavičce Fišary a velké možnosti Kuby. Hrající kouč domácího mužstva zamířil pánubohu do oken a odstřelil balón až na vedlejší hřiště s umělou trávou. Sázka na přehnanou razanci se mu jednoznačně nevyplatila.

„Zábřeh u nás hrál až nečekaně dobře a zaslouženě si odvezl všechny body. Do pauzy dominoval. Náš výkon šel nahoru až ve druhém poločase, a to s tím, že nám vůbec nevycházela finální fáze,“ posteskl si Roman Kuba.

„Jsme rádi, že se držíme na vítězné vlně. Dnes jsme se zaměřili na pozornou defenzívu a směrem dopředu se spoléhali na rychlé brejky. Soupeř se nedokázal vypořádat s naší důsledností v obraně a také ho svazovala nervozita. Co prošlo, pochytal spolehlivý Toman,“ ohlédl se zpátky kormidelník zábřežské posádky Jaroslav Rolínek. „I když to byl z mého pohledu spíše remízový zápas, za výhru a zisk tří bodů jsem rád. Mohelnici jsem v soutěžním utkání porazil vůbec poprvé. Sezóna nám zatím vychází parádně, a to hlavně z výsledkového hlediska. Snad nám to vydrží,“ doufal trenérský vůdce Sulka.
BRANKY: 9. R. Žák. Diváci: 168.
MOHELNICE: Hora – Vokoun, Pinkava, Knýř, Šváb, Kožela, Fišara, Nantl, Srdýnko, R. Kuba, Ryba. Střídali: 66. Čank, 87. Mayer, 87. Brulík.
ZÁBŘEH: Toman – Ratiborský, Laštůvka, Lepka, Schwab, Michal Sitta, Okleštěk, Žanda, R. Žák, Paclík, Marek Sitta. Střídali: 51. Švéda, 77. F. Šincl, 83. Maistryzsin, 92. K. Appl.


Foto: Petr Fišer

Zábřežská defenzíva, jejíž součástí byl vytáhlý bek Martin Lepka, obstála v Mohelnici na jedničku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Dveře nové interaktivní výstavy v zábřežském muzeu jsou otevřeny. "Hrátky s penězi" návštěvníky seznámí s historickým vývojem platidel – od předmincovních forem přes kovové mince až po vznik papírových bankovek – a připomene i loňské výročí vzniku československé koruny. Vše je prezentováno názorně s množstvím interaktivních prvků. Můžete být s dětmi u toho, když správně zodpovíte připravenou otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka při losování.

Kolikáté výročí vzniku československé koruny loni proběhlo?
A) 80.
B) 90.
C) 100.
Odpovědi posílejte jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na koncert gentlemanů v cylindrech ze 4TETU, kteří vystoupí v Zábřehu ve čtvrtek 20. února, vyhrává Hana D. z Kosova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.