SPORT

Nejprve kvadriatlon, potom maraton horských kol. Zábřeh zažije víkend nabitý hodnotným sportem

11. července 2018, 15:00, Petr Fišer
Nejprve kvadriatlon, potom maraton horských kol. Zábřeh zažije víkend nabitý hodnotným sportem Zábřeh – Sedmý ročník Welzlova maratonu je za dveřmi. Organizátoři i letos vábí na vyhlášenou akci horských kol, kde na nudu nebude zbývat místo. Slibují perfektní zázemí, bohaté občerstvení, možnost využití bazénu a zajímavé ceny pro nejlepší aktéry.

 Prezentace bude probíhat od 9.30 do 11.15 h v místě startu (= zábřežské koupaliště). Zahajovací výstřel zazní s úderem dvanácté hodiny, děti se vydají na sedmikilometrovou trať o deset minut později. Vítěz hlavní mužské kategorie si přijde na příjemný pětitisícový bonus.
O den dříve, tj. v sobotu 14. července, se v Zábřeze dekoruje nový (nebo staronový) šampión v otevřeném mezinárodním mistrovství republiky v extrémním kvadriatlonu. Na své si přijdou jednotlivci, smíšené štafety i mládežníci. „Proč jsme obě akce vměstnali do jednoho víkendu? Protože jsme se snažili vyhovět pravidelným účastníkům kvadriatlonu, kteří by si chtěli zazávodit i s českou bikerskou elitou,“ vysvětlovali pořadatelé.
Kvadriatlon je zajímavá sportovní aktivita, která spojuje dohromady hned několik disciplín. V zábřežském případě se jedná o běh, plavání, kolečkové brusle a horské kolo.

HLAVNÍ ZÁVOD

BĚH: Po hromadném startu následuje tříkilometrový úsek kolem řeky Sázavy. Aktéři se v průběhu blíže seznámí s její teplotou i hloubkou. Závěr jim „zpříjemní“ stoupání k hrázi nádrže Nemilka.
PLAVÁNÍ: Každý účastník se musí dopravit kolem bójí na druhou stranu (zhruba 600 m). Nádrž dlouhá léta sloužila jako zdroj pitné vody, dnes je na ní zbudována malá vodní elektrárna.
KOLEČKOVÉ BRUSLE: Začíná se z depa na hrázi. Následuje rychlý sešup a jízda po nové asfaltce, která se klikatí údolím Sázavy k Hněvkovu, kde „přeskakuje“ na cyklostezku. Bruslaři se proženou obcí Lupěné a úsek dlouhý přes 10 kilometrů zakončí návratem ke koupališti.
HORSKÉ KOLO: Trasa vede k nemilskému splavu a přes stoupání k vysílači zavede bikery až k Jestřebí. Odtud se pak nejlepší cestou prošlapou do cíle, který je v místě startu. V sedle stráví 11 kilometrů.
ŠTAFETY: Závod probíhá na stejných distancích. Štafetu tvoří čtyři závodníci, přičemž každý z nich startuje v jedné disciplíně.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.