ZPRÁVY

Nejlíp chutná Šumperák s bulkou

6. října 2014, 19:49, Hana Písková
Kraj - Ocenění za nejlepší potravinářské a zemědělské výrobky roku 2014 převzalo v minulém týdnu z rukou hejtmana Jiřího Rozbořila na olomouckém výstavišti Flora osmnáct výrobců z kraje. Bodovala zábřežská paštika, medovina, celožitná bulka z Leštiny, sýr Šumperák i mléčná čokoláda z Troubelic.

 Mezi nejlepšími výrobci se objevil zábřežský Včelnex, který zaujal Zlatou karpatskou medovinou. Výrobek OK získala celožitná rustikální bulka z Pekařství Leština. Dita Ferancová ze Šumperka si odnesla ocenění za tvrdý sýr emetálového typu Šumperák, úspěšná byla také firma Designfoods ze Zábřeha s kachní paštikou s jablky nebo František Bačík z Troubelic se svojí jednapadesátiprocentní mléčnou čokoládou.

Vítězné produkty získávají logo, které mohou používat na svých obalech. Tvoří je kombinace žluto-zeleného a modrého trojúhelníku a rok, v němž byl výrobek oceněn. Žluto-zelený trojúhelník znázorňuje přechod úrodné Hané do jesenického pohoří, postupně tmavnoucí modrý představuje Moravu, která stéká z Jeseníků a mění se v mohutnou řeku.

Obrovská konkurence

V letošním roce se soutěžilo v devíti kategoriích – masné výrobky, masné výrobky trvanlivé, sýry včetně tvarohu, ostatní mléčné výrobky, pekařské výrobky včetně těstovin, cukrářské výrobky a podobně. Porota hodnotila vzhled, chuť, kvalitu a složení potravin, důležitá byla také originalita a vysoký podíl ruční práce. Výrobek musel být vyroben v Olomouckém kraji. Do soutěže bylo letos přihlášeno celkem 81 produktů.


Foto: red

Výrobci těch nejzajímavějších potravinářských produktů se setkali na podzimní Floře.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).