ZPRÁVY

Nejlíp chutná Šumperák s bulkou

6. října 2014, 19:49, Hana Písková
Kraj - Ocenění za nejlepší potravinářské a zemědělské výrobky roku 2014 převzalo v minulém týdnu z rukou hejtmana Jiřího Rozbořila na olomouckém výstavišti Flora osmnáct výrobců z kraje. Bodovala zábřežská paštika, medovina, celožitná bulka z Leštiny, sýr Šumperák i mléčná čokoláda z Troubelic.

 Mezi nejlepšími výrobci se objevil zábřežský Včelnex, který zaujal Zlatou karpatskou medovinou. Výrobek OK získala celožitná rustikální bulka z Pekařství Leština. Dita Ferancová ze Šumperka si odnesla ocenění za tvrdý sýr emetálového typu Šumperák, úspěšná byla také firma Designfoods ze Zábřeha s kachní paštikou s jablky nebo František Bačík z Troubelic se svojí jednapadesátiprocentní mléčnou čokoládou.

Vítězné produkty získávají logo, které mohou používat na svých obalech. Tvoří je kombinace žluto-zeleného a modrého trojúhelníku a rok, v němž byl výrobek oceněn. Žluto-zelený trojúhelník znázorňuje přechod úrodné Hané do jesenického pohoří, postupně tmavnoucí modrý představuje Moravu, která stéká z Jeseníků a mění se v mohutnou řeku.

Obrovská konkurence

V letošním roce se soutěžilo v devíti kategoriích – masné výrobky, masné výrobky trvanlivé, sýry včetně tvarohu, ostatní mléčné výrobky, pekařské výrobky včetně těstovin, cukrářské výrobky a podobně. Porota hodnotila vzhled, chuť, kvalitu a složení potravin, důležitá byla také originalita a vysoký podíl ruční práce. Výrobek musel být vyroben v Olomouckém kraji. Do soutěže bylo letos přihlášeno celkem 81 produktů.


Foto: red

Výrobci těch nejzajímavějších potravinářských produktů se setkali na podzimní Floře.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).