ZPRÁVY

Nejlíp chutná Šumperák s bulkou

6. října 2014, 19:49, Hana Písková
Kraj - Ocenění za nejlepší potravinářské a zemědělské výrobky roku 2014 převzalo v minulém týdnu z rukou hejtmana Jiřího Rozbořila na olomouckém výstavišti Flora osmnáct výrobců z kraje. Bodovala zábřežská paštika, medovina, celožitná bulka z Leštiny, sýr Šumperák i mléčná čokoláda z Troubelic.

 Mezi nejlepšími výrobci se objevil zábřežský Včelnex, který zaujal Zlatou karpatskou medovinou. Výrobek OK získala celožitná rustikální bulka z Pekařství Leština. Dita Ferancová ze Šumperka si odnesla ocenění za tvrdý sýr emetálového typu Šumperák, úspěšná byla také firma Designfoods ze Zábřeha s kachní paštikou s jablky nebo František Bačík z Troubelic se svojí jednapadesátiprocentní mléčnou čokoládou.

Vítězné produkty získávají logo, které mohou používat na svých obalech. Tvoří je kombinace žluto-zeleného a modrého trojúhelníku a rok, v němž byl výrobek oceněn. Žluto-zelený trojúhelník znázorňuje přechod úrodné Hané do jesenického pohoří, postupně tmavnoucí modrý představuje Moravu, která stéká z Jeseníků a mění se v mohutnou řeku.

Obrovská konkurence

V letošním roce se soutěžilo v devíti kategoriích – masné výrobky, masné výrobky trvanlivé, sýry včetně tvarohu, ostatní mléčné výrobky, pekařské výrobky včetně těstovin, cukrářské výrobky a podobně. Porota hodnotila vzhled, chuť, kvalitu a složení potravin, důležitá byla také originalita a vysoký podíl ruční práce. Výrobek musel být vyroben v Olomouckém kraji. Do soutěže bylo letos přihlášeno celkem 81 produktů.


Foto: red

Výrobci těch nejzajímavějších potravinářských produktů se setkali na podzimní Floře.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.