SPORT

Nejlepší sezóna v historii, libovala si duše florbalové Libiny

1. května 2019, 17:00, téma FLORBAL, Petr Fišer
Nejlepší sezóna v historii, libovala si duše florbalové Libiny Libina – Mužské áčko vyhrálo krajskou ligu, parta matadorů skončila v nejvyšší soutěži jediný bod za hvězdnými Vítkovicemi. Klubovému vedení dělalo radost i družstvo žákyň, na němž byl patrný výkonnostní posun. „Úžasné období. Troufám si tvrdit, že jsme si užili nejlepší sezónu v historii,“ liboval si šéf florbalové Libiny Lukáš Vrána.

 Hlavní vlajková loď dokazovala, že patří do jiných vod. Ke dnu sestřelila šestnáct flotil, sama schytala jen tři rány. „Kluci potvrdili, že to není soutěž pro ně. Na druhou stranu se půlce mančaftu do kvalitnější regionální ligy nechce. Když ji přihlásíme, někteří borci radši skončí, nebo přejdou do veteránů. Ještě je na konečné verdikty brzo, ale nejspíš to nedopadne a postup odmítneme. Nejsou lidi. Většina zápasů se odehrála maximálně v deseti hráčích,“ vysvětloval Vrána.

Sám patří do výběru dříve narozených pardálů. Pro příští ročník má už teď smělé plány. „Družstvo trochu omladíme a zkusíme se probít na mistrovství republiky. Na první trojku asi mít nebudeme, ale ze čtvrtého místa by to mohlo jít.“

Lukáš Vrána je zakladatelem a duší celého libinského florbalu. Protože se oficiální historie píše od ledna 2000, čeká ho na startu nového roku oslava kulatých dvacetin. Součástí narozeninového mecheche bude pozvání všech současných i bývalých plejerů a také turnaj za účasti Šumperka či Jeseníku. „Pokusím se oslovit ostravské Pepino. Že by přijeli jedním autobusem a zahráli si u nás dvě utkání. Uvidíme, co se podaří, a co ne,“ nechtěla florbalová „holka pro všechno“ předbíhat.

Pod palcem má i květnový Floorball Session. Nevšední letní akce pořádaná pod otevřeným nebem stojí na prahu dvacátého pokračování. „Kvůli rekonstrukci, která na stadiónu momentálně probíhá, jsem byl nucen sáhnout po halové variantě. Ve zbourané tribuně byly šatny a sprchy, takže mi nic jiného nezbývalo. Zatím je přihlášených šest týmů, a pokud se nikdo další nepřidá, jubilejní ročník bohužel nebude. Byla by to škoda, ale co naděláme,“ pokrčil rameny z pozice hlavního organizátora.
 

Florbal v Libině bez Lukáše Vrány (vlevo dole)? Jako Paříž bez legendární Eiffelovy věže…


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.