SPORT

Nejhorší výkon pod mým vedením, zlobil se kormidelník šumperských fotbalistů

7. listopadu 2018, 16:00, téma FOTBAL, Petr Fišer
Nejhorší výkon pod mým vedením, zlobil se kormidelník šumperských fotbalistů Šumperk – Trenér šumperských fotbalistů Bohdan Hecl toužil po větším klidu na zimní přípravu. O to zásadnější důležitost přikládal domácímu střetnutí s tabulkovým sousedem. Bylo nadprůměrně divoké, plné nejrůznějších událostí a jeho vítěz se posunul na hranici čtrnácti bodů.

ŠUMPERK - HEŘMANICE
3:4 (1:2)
DIVIZE E


Heclovi nebylo po závěrečném hvizdu do řeči. Výkon, kterým se jeho svěřenci prezentovali, v něm vyvolával velké zklamání. „Byl vůbec nejhorší pod mým vedením. Jinak to bohužel okomentovat nejde,“ vypálil bez dlouhého přemýšlení. „Narazili jsme na mančaft, co na tom byl podobně jako my, ne-li ještě hůř. Přijel k nám s ponurou náladou a už z rozcvičky šlo vypozorovat, že není v optimální pohodě. O to je všechno smutnější,“ pokračoval v negativně vedeném monologu. „Znovu jsme měli značné problémy se skládáním sestavy. Byla okleštěná a poslepovaná všemi dostupnými prostředky. Aby té smůly nebylo málo, na pátečním tréninku se zranil Filip Rozsíval. Vůbec nastoupit nemohli Smrž, Morong a někteří další. Na druhou stranu je potřeba podotknout, že podobné potíže řešila i protistrana. Sami jsme je posadili do sedla tím, co jsme na hřišti předváděli. Byl to neskutečný otřes a hrozná fotbalová katastrofa,“ kroutil nechápavě hlavou kormidelník Šumperka. „Naše předzápasové motivační řeči se minuly účinkem. Při vší úctě k Heřmanici se jednalo o mužstvo, které jsme měli porazit. Místo toho nám mohla dát klidně i osm, devět nebo deset gólů. Za náš mančaft se upřímně stydím. Tolik fatálních hrubek v jednom utkání jsem na divizní úrovni ještě neviděl. Jsem z toho hodně rozladěný,“ nezastíral Hecl.
Žlutomodrým svitla naděje po vyrovnání na 3:3. „Měli jsme několik dalších šancí, jenže jsme nedali. Hráčům scházela větší koncentrace, kupili chybu za chybou. Fotbal plakal. O poločase jsme se je pokoušeli vyhecovat k tomu, aby zápas obrátili v náš prospěch. Po přestávce vyběhnou na trávník a stejně jako v Bohumíně pustí soupeře po několika vteřinách do jasné tutovky. To vám hlava nebere. Cítili jsme, že nejsme horším týmem, s takovým kvantem nejrůznějších přehmatů a nedostatků se ale žádné zázraky vykouzlit nedají,“ dodal nakvašeně.
Šumperk nedohrával v plném počtu. V 72. minutě musel předčasně pod sprchy Jiří Bernard. Jaký byl verdikt hlavního rozhodčího? Podražení protihráče zepředu v nepřerušené hře v souboji o míč za použití nepřiměřené síly. „Už vyhlížíme konec. Ještě nás čeká zájezd do Dětmarovic a zatím to vypadá tak, že tam pojedeme v jedenácti lidech…“ posteskl si Bohdan Hecl.

BRANKY: 34. Rozsíval, 62. Macura, 69. Podhorný – 12. Strojek, 28. a 65. Mantey, 71. Opata. Diváci: 120.

ŠUMPERK: Kreizl – Macura, Jurásek, Olejník, Ševčík, Bernard, Rozsíval, L. Horák, Šebela, Podhorný, J. Nimrichtr. Střídali: 67. Max, 76. Šléška, 83. L. Hegner.

VÍKENDOVÝ PROGRAM: SOBOTA 10. LISTOPADU: 14.00 Dětmarovice – Šumperk, Přerov – Kozlovice, Slavičín – Havířov, Bohumín – Bruntál, Heřmanice – Ústí, Hranice – Opava B, Nový Jičín – Vsetín, HFK Olomouc – Frýdlant.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou pohádku ČERTÍ BRKO, kterou promítá šumperské kino OKO od 29. listopadu do 23. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Koho hraje Ondřej Vetchý v nové pohádce Čertí brko?

A) sluhu
B) knížete
C) lucifera

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele se zpěvačkou Live Foyn Friis, který se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro, vyhráli Alžběta Vévodová z Chromče, Marcela Haramiová ze Šumperka, Daniel Balcárek z Rapotína, Lenka Kubíčková z Mohelnice a Eva Valnohová ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).