ZPRÁVY

Nehodovost zůstává stejná, ubylo smrtelných nehod a vážných zranění

30. července 2013, 14:12, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Kraj – Nehodovost v Olomouckém kraji se za první pololetí letošního roku takřka shoduje se statistikami za prvních šest měsíců roku 2012. Ubylo sice dvacet osm případů bouraček, nicméně v celkové bilanci to nedělá výrazný rozdíl. Nicméně pozitivní zprávou je, že na silnicích zemřelo o deset lidí méně. Zatímco letos to bylo osm obětí dopravních nehod, v loňském roce celkem 18.
V prvním pololetí letošního roku služba dopravní policie v Olomouckém kraji šetřila 2096 dopravních nehod. Těžce zraněno bylo 63 lidí, což je o 22 méně než ve stejném období v loňském roce, osob s lehkým zraněním bylo 610, o 9 více. „Celkově lze hodnotit vývoj dopravní nehodovosti za první pololetí letošního roku velmi pozitivně. Počet dopravních nehod se nepatrně snížil, avšak k výraznému poklesu došlo u následků dopravních nehod," uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík.

Zatímco v šumperském okrese se počet bouraček takřka nezměnil – policisté zaznamenali o sedm případů více – výrazně došlo ke snížení nehodovosti na Prostějovsku, a to celkem o 61 případů. Naopak na Jesenicku musela policie řešit o témět padesát nehod více.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.