ZPRÁVY

Nehodovost zůstává stejná, ubylo smrtelných nehod a vážných zranění

30. července 2013, 14:12, téma Z POLICEJNÍ LINKY, mošo
Kraj – Nehodovost v Olomouckém kraji se za první pololetí letošního roku takřka shoduje se statistikami za prvních šest měsíců roku 2012. Ubylo sice dvacet osm případů bouraček, nicméně v celkové bilanci to nedělá výrazný rozdíl. Nicméně pozitivní zprávou je, že na silnicích zemřelo o deset lidí méně. Zatímco letos to bylo osm obětí dopravních nehod, v loňském roce celkem 18.
V prvním pololetí letošního roku služba dopravní policie v Olomouckém kraji šetřila 2096 dopravních nehod. Těžce zraněno bylo 63 lidí, což je o 22 méně než ve stejném období v loňském roce, osob s lehkým zraněním bylo 610, o 9 více. „Celkově lze hodnotit vývoj dopravní nehodovosti za první pololetí letošního roku velmi pozitivně. Počet dopravních nehod se nepatrně snížil, avšak k výraznému poklesu došlo u následků dopravních nehod," uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík.

Zatímco v šumperském okrese se počet bouraček takřka nezměnil – policisté zaznamenali o sedm případů více – výrazně došlo ke snížení nehodovosti na Prostějovsku, a to celkem o 61 případů. Naopak na Jesenicku musela policie řešit o témět padesát nehod více.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.