KULTURA

Neckář zazpívá své největší hity

18. listopadu 2014, 05:09, Jan Kratochvíl
Neckář zazpívá své největší hity Zábřeh - Zpěvák a herec Václav Neckář, který loni v říjnu oslavil 70. narozeniny, se po necelých třech letech vrací za zábřežskými fanoušky. V pátek 21. listopadu se představí místnímu publiku spolu s legendární kapelou Bacily výběrem nejúspěšnějších písní ze své bohaté diskografie a také aktuálními hity.

 Nové písně vznikly spoluprací s autorskou dvojicí Jaromír Švejdík a Dušan Neuwerth. Ta před dvěma lety stála za jeho albem Dobrý časy s velkým šlágrem Půlnoční.
Neckář začínal jako herecký elév v Mostě a Plzni, od roku 1966 účinkoval v divadle Rokoko. V letech 1968 až 1970 byl společně s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou členem pěvecké skupiny Golden Kids. Jako herec se proslavil především rolí v oscarovém filmu Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky, ale hrál i hlavní role ve filmu Skřivánci na niti či pohádce Šíleně smutná princezna.
Od 70. let natáčí a koncertuje se skupinou Bacily, kterou vede jeho bratr Jan. Podle společnosti Supraphon na její značce prodal od roku 1965 téměř osm milionů nosičů. V roce 2002 Václava Neckáře postihla mozková mrtvice, na scénu se vrátil po roční rekonvalescenci. „Cítím se dobře, jako někdo, komu je dvakrát třicet pět,“ podotkl nedávno zpěvák s tím, že zpívat nepřestane a z jeviště ho budou muset „sestřelit“. Před několika týdny vydal historicky první „vánoční“ album s názvem Mezi svými, na němž převládají duchovně laděné písničky.
Poslední volné vstupenky na vystoupení jednoho z nejpopulárnějších tuzemských interpretů lze zakoupit v ceně od 290 korun v prodejních místech Zábřežské kulturní.


Foto: Ondřej Polák

Václav Neckář se vrací do Zábřeha po necelých třech letech.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.