SPORT

„Nebude to žádný med,“ varuje před první mistrovskou výpravou do Benátek trenérský vůdce hokejových Draků

3. září 2014, 15:00, téma HOKEJ, Petr Fišer
„Nebude to žádný med,“ varuje před první mistrovskou výpravou do Benátek trenérský vůdce hokejových Draků Šumperk - Doba zkoušení skončila, v každém následujícím zápase už půjde o mistrovské body. Hokejisté Šumperka odstartují dlouhou prvoligovou pouť dvěma ošidnými zápasy, v nichž narazí na protivníky, kteří budou nejspíš schopni úplně všeho.

 Nelehkou premiéru obstará pondělní souboj na ledě Benátek. „Víme o tom, že tam znovu mají hráče z extraligového Liberce, s nímž úzce spolupracují. Vždycky to byl obávaný soupeř, i vzhledem k menšímu kluzišti. Musíme se na to připravit. Výborně bruslí, dohrávají souboje, jsou hodně nepříjemní. Nebude to žádný med,“ uvědomoval si hlavní kouč Draků Radek Kučera.

O dva dny později povede z pozice hlavního generála svoji pěchotu proti Ústí nad Labem. Soutěžní bitvou konečně ožije i Tyršův stadión. „Pravdou je, že měli svoje problémy, ale podle mě to v samotném zápase nebude znát. Je to další tým z kategorie nevyzpytatelných. Kádr přes léto docela obměnili, těžko teď říct, s jakým výběrem hráčů k nám přijedou,“ uvedl nejistě Kučera.

Minulý čtvrtek se dočkal prvního domácího vítězství v sérii přátelských duelů. Přes nadějný začátek se nakonec rodilo ve značných porodních bolestech. Jeho svěřenci skolili havířovského soka definitivně k zemi až v závěrečné minutě, předtím stačili prohospodařit dvoubrankový náskok. „Šli jsme tomu hodně naproti, dokonce jsme kvůli příznivému výsledku stáhli sestavu na tři útoky. Moc jsme chtěli vyhrát,“ ujišťoval trenérský vůdce hokejového Šumperka.

Napínavá partie potvrdila, že k všeobecnému optimálu stále něco schází. Přes částečné zlepšení je určitě na čem pracovat. Radek Kučera to dobře ví. „Pořád se v naší hře vyskytují nedostatky, které rozhodně nepramení z únavy. Pochopím, když někomu nejedou nohy. Pokud ovšem nejsme schopni vyhodit lehký puk z naší třetiny nebo zaváháme na vlastní modré čáře, tak to není o bruslení, ale o hlavě a rukách,“ vysvětloval důvod své nespokojenosti.

Úterní střetnutí se zahraničním protivníkem se snažil pojmout jako generálku se vším všudy. Draci i zásluhou výborného výkonu brankáře Koutského přetlačili polské Tychy 3:0 (Vachutka, Moskal, Velecký). „Složení jednotlivých formací máme zhruba pohromadě, už se dolaďují jen menší detaily,“ tvrdil Kučera. Ve vítězném duelu postrádal pouze zraněného Marka Haase, jenž se zpátky do tréninkového procesu zapojí během pátku.


SOUPISKA ŠUMPERKA

BRANKÁŘI: Vladislav Koutský (29 let), Daniel Zelenka (22).
OBRÁNCI: Petr Beneš (22), Tomáš Drtil (23), Petr Gewiese (21), Aleš Holík (36), Martin Novotný (25), Tomáš Sedlák (30), Jakub Slavík (20), Ondřej Starý (21).
ÚTOČNÍCI: Jan Berger (25), Tomáš Brunec (26), Vladimír Cink (23), Marek Haas (26), Filip Kužílek (18), Patrik Moskal (33), Karel Plášek (40), Aleš Staněk (32), Daniel Vachutka (21), Kamil Vávra (29), Michal Velecký (26), Daniel Vrdlovec (25), Lukáš Žálčík (23). Věkový průměr: 26 let.

LOS PRVNÍ LIGY

1. KOLO – pondělí 8. září: Benátky – Šumperk. 2. KOLO – středa 10. září: Šumperk – Ústí n. L. 3. KOLO – sobota 13. září: Havířov – Šumperk. 4. KOLO – středa 17. září: Šumperk – České Budějovice. 5. KOLO – sobota 20. září: Prostějov – Šumperk. 6. KOLO – středa 24. září: Šumperk – Litoměřice. 7. KOLO – sobota 27. září: Jihlava – Šumperk. 8. KOLO – pondělí 29. září: Šumperk – Třebíč. 9. KOLO – středa 1. října: Havlíčkův Brod – Šumperk. 10. KOLO – sobota 4. října: Chomutov – Šumperk. 11. KOLO - středa 8. října: Šumperk – Kladno. 12. KOLO – sobota 11. října: Kadaň – Šumperk. 13. KOLO – neděle 12. října: Most – Šumperk.


Foto: Petr Fišer

Velká část zodpovědnosti bude ležet na bedrech nového gólmana Vladislava Koutského, který proti Havířovu odchytal zdařilé utkání. Povede se mu plnohodnotně nahradit v Šumperku tolik zbožňovaného Tomáše Štůralu?


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 4.9.2014 16:50
Titulek: hokejky a touše od Milouše
Autor: Dušan Masár
76
Ústí, Budějky, Kladno, Chomutov - jednoznačně kvalita. Zdá se, že do Šumperka budou jezdit dobré oddíly, diváci se mají na co těšit.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).