ZPRÁVY

Nebezpečnou varnou konvici vraťte Kauflandu!

1. dubna 2014, 11:55, hap
Šumperk, Zábřeh - Česká obchodní inspekce upozorňuje spotřebitele na nebezpečný výrobek. Společnost Kaufland Česká republika stáhla z prodeje varnou konvici, která byla na trhu od prosince 2013. Konvici mohou lidé vrátit i bez předložení účtenky. Závadný výrobek se dostal do oběhu i v našem regionu.

 „Pokud vlastníte rychlovarnou konvici Tristar WK-1317 s číslem šarže 0557-1317, vraťte ji do prodejny Kaufland a získáte zpět kupní cenu. Pokud konvici nemůžete vrátit do prodejny, nadále ji nepoužívejte a zlikvidujte ji,“ vyzývá zákazníky v těchto dnech Česká obchodní inspekce. Číslo šarže je uvedeno na stříbrné nálepce na dolní straně základny konvice. Podle odborníků hrozí, že se vnitřní vodiče rychlovarné konvice během používání protaví krytem základny a způsobí úraz. Na základě žádosti německého dodavatele společnost Kaufland ČR uvádí, že tuto skutečnost rozsáhle testovala a dospěla k závěru, že rychlovarná konvice nebyla vyrobena v souladu s bezpečnostními náležitostmi směrnice o nízkém napětí. Výrobek byl v prodejnách uvedené společnosti od prosince roku 2013, a tak se mohl stát i nebezpečným vánočním dárkem. "Konvice byly v prodeji ve všech prodejnách naší sítě, tedy i v Šumperku a Zábřehu,“ potvrdil tiskový mluvčí společnosti Michael Šperl.

Bližší informace o tom jak postupovat v případě, kdy člověk zjistí, že zmiňovanou konvici má doma, zveřejnil Kaufland na svých webových stránkách. „Samozřejmě mohou zákazníci vrátit konvici do kterékoli z našich prodejen po celé republice, nezávisle na tom, ve které z nich ji zakoupili,“ uzavírá Šperl.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 2.4.2014 08:09
Titulek: Vrácení je možné
Autor: 1fázestačí
24
pokud uživatel konvice její užívání přežil. Pro pozůstalé je možné vrátit konvici po předložení úmrtního listu uživatele.
Reagovat