KULTURA

Nebel a Krobot jsou naši, říkají v Zábřehu

18. února 2012, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Nebel a Krobot jsou naši, říkají v Zábřehu Zábřeh - I když první veřejnou produkci filmového trháku Alois Nebel zažil v září loňského roku Jeseník, Zábřežané jsou přesvědčeni, že Nebel patří i jim, protože právě ze Zábřehu pochází představitel titulní role samotářského výpravčího Miroslav Krobot.

A tak letošní Welzlování zakončí netradičně a nejen milovníkům stříbrného plátna nabídne možnost setkání s tímto zábřežským rodákem, populárním hercem a režisérem. Beseda, která se uskuteční v kině Retro v pátek 24. února, představí nejen jeho divadelní a filmovou tvorbu, ale upozorní také na Krobotovu spjatost s osobností Eskymo Welzla, nejznámějšího místního rodáka, kterému je celý festival věnován. „Miroslav Krobot již před lety napsal a režíroval divadelní hru o Welzlovi, jeho snem je natočit o něm také film,“ uvedl Zdeněk David z pořádající Zábřežské kulturní.

Tvorbu Miroslava Krobota návštěvníkům představí a průvodního slova se ujme filmový historik a publicista a také zábřežský rodák Pavel Taussig. Ten spolu s hostem zavzpomíná rovněž na Krobotova dětská a jinošská léta v Zábřehu. Povídání bude doplněno o projekci fotografií, ukázek z filmů či divadelní inscenace Příběhy obyčejného šílenství, v níž Krobot ztvárnil jednu z hlavních rolí.

„V průběhu večera plánujeme promítnout i krátký film mapující akce letošního Welzlování. Zváni jsou tedy také všichni ti, kteří si chtějí znovu připomenout skvělou atmosféru letošního ročníku,“ dodal Zdeněk David. Pořad s Miroslavem Krobotem v zábřežském kině Retro začíná v 19 hodin, vstupné činí padesát korun.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.