KULTURA

Nebel a Krobot jsou naši, říkají v Zábřehu

18. února 2012, 00:00, téma KULTURNÍ ŽIVOT, rejdakce
Nebel a Krobot jsou naši, říkají v Zábřehu Zábřeh - I když první veřejnou produkci filmového trháku Alois Nebel zažil v září loňského roku Jeseník, Zábřežané jsou přesvědčeni, že Nebel patří i jim, protože právě ze Zábřehu pochází představitel titulní role samotářského výpravčího Miroslav Krobot.

A tak letošní Welzlování zakončí netradičně a nejen milovníkům stříbrného plátna nabídne možnost setkání s tímto zábřežským rodákem, populárním hercem a režisérem. Beseda, která se uskuteční v kině Retro v pátek 24. února, představí nejen jeho divadelní a filmovou tvorbu, ale upozorní také na Krobotovu spjatost s osobností Eskymo Welzla, nejznámějšího místního rodáka, kterému je celý festival věnován. „Miroslav Krobot již před lety napsal a režíroval divadelní hru o Welzlovi, jeho snem je natočit o něm také film,“ uvedl Zdeněk David z pořádající Zábřežské kulturní.

Tvorbu Miroslava Krobota návštěvníkům představí a průvodního slova se ujme filmový historik a publicista a také zábřežský rodák Pavel Taussig. Ten spolu s hostem zavzpomíná rovněž na Krobotova dětská a jinošská léta v Zábřehu. Povídání bude doplněno o projekci fotografií, ukázek z filmů či divadelní inscenace Příběhy obyčejného šílenství, v níž Krobot ztvárnil jednu z hlavních rolí.

„V průběhu večera plánujeme promítnout i krátký film mapující akce letošního Welzlování. Zváni jsou tedy také všichni ti, kteří si chtějí znovu připomenout skvělou atmosféru letošního ročníku,“ dodal Zdeněk David. Pořad s Miroslavem Krobotem v zábřežském kině Retro začíná v 19 hodin, vstupné činí padesát korun.

 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.