SPORT

Zimní plavci z MČR dovezli kompletní sadu medailí

15. února 2014, 00:00, téma PLAVÁNÍ, redakce, BoMo
Zimní plavci z MČR dovezli kompletní sadu medailí Náchod - Zimní plavci ze Zábřehu dosáhli v několika posledních závodech Českého poháru vynikajících výsledků. 11. ledna 2014 se plaval závod v Náchodě. V mužské kategorii zvítězil na trati 750m Roman Křupka. Na 4. místě se s minimální ztrátou umístil Milan Štencl. Roman Křupka si zároveň odvezl putovní Pohár primátora Města Náchod, který bude rok v jeho držení a v sezoně 2014/2015 se pokusí pohár obhájit.

Poté 1. února následoval tradiční pražský závod Branické ledy. Na Braníku se plaval 1 kilometr ve Vltavě, teplota vody 2,2 °C. Z vítězství se opět radoval Roman Křupka. Milan Štencl tentokrát již na stupně vítězů dosáhl, konkrétně na druhé místo.

A do třetice se podařil husarský kousek zábřežským plavcům 8. února na mistrovství České republiky, které se každoročně koná v Brně na řece Svratce. Rtuť teploměru při měření teploty vody nepřesáhla 1 °C. Mistrovský závod se tak stal pro 160 zúčastněných plavců tím nejtěžším závodem v právě probíhající sezoně a řádně prověřil jejich tělesnou i psychickou odolnost.

Jako první se do řeky vrhli dorostenci a dorostenky, kteří soutěžili na trati 100m. Veronika Krejčí plavala za dorostenky poslední rok. V tomto závodě obsadila druhé místo, stejně jako v loňském roce, a s dorosteneckou kategorií se rozloučila stříbrnou medailí. Poté již patřilo koryto řeky Svratky dospělým na trati 750m. Plavecký klub Zábřeh letos v kategorii žen zastoupení neměl. Zato muži potvrdili své ambice na zisk mistrovských medailí. Vítězem závodu a Mistrem ČR pro rok 2014 se stal Milan Štencl o pouhou jednu vteřinu před brněnským Martinem Zajdenem. Papírový favorit a oddílový kolega Roman Křupka doplaval na místě třetím. Vzhledem k tomu, že ještě loni Roman plaval za dorostence pouhých 100m, je i třetí příčka cenným umístěním.

Na mistrovství ČR se kvalifikovali také Bob Molek a Čestmír Kubalík v kategorii muži 50 až 59 let. Bob Molek se těsně vešel do první desítky, následován jedenáctým Česťou Kubalíkem se ztrátou necelých 9 vteřin.

V nemistrovském závodě na 250m se ze zábřežských plavců představili ještě Bob Hvižď a Zuzana Králíková. Všichni zimní plavci ze Zábřehu se v aktuálním pořadí Českého poháru zimních plavců pohybují ve svých kategoriích do 15. místa. V soutěži družstev patří Plaveckému klubu Zábřeh šestá příčka z celkového počtu třiceti soutěžních týmů z celé ČR.FOTOGALERIE IN-LINE ZNOVA V AKCI!
 
 
 
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA FESTIVAL ZADARMO


Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na festival JAZZ IN HALL, který se uskuteční v sobotu 7. října v tenisové hale v Zábřeze. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti šťastlivců, kteří půjdou na jazzový festival zadarmo.

Soutěžní otázka:

Která populární zpěvačka ozdobí letošní program festivalu Jazz in Hall?

A) Petra Janů
B) Jitka Zelenková
C) Leona Machálková

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na komponovaný koncertní recitál textaře MICHALA HORÁČKA, který se uskuteční v pátek 6. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Hana Burešová ze Šumperka, Vlaďka Jančíková ze Sudkova, Eva Mazáková z Bludova, Vlasta Minářová z Postřelmova a Jarmila Papuková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 hodin).