ZPRÁVY

Násilníkovi ze Šumperka hrozí doživotí

21. ledna 2014, 07:11, Jaroslav Kropáč
Vysočina, Šumperk - Pětatřicetiletému muži ze Šumperka hrozí doživotní pobyt za mřížemi. Policisté z Vysočiny jej zadrželi kvůli spáchání trestného činu pokus vraždy, kterého se měl dopustit předminulý čtvrtek v obci Unčín na Ždársku. Násilník tam v jednom z domů pracoval jako zedník a pokusil se zabít ženu, která ho přistihla při krádeži. Počínal si přitom velmi surovým způsobem.

„S úmyslem zakrýt své předchozí protiprávní jednání a zabránit tak ženě v tom, aby krádež oznámila a poté proti němu svědčila, brutálně ji napadl s úmyslem usmrtit. Útok byl vedený zejména do oblasti hlavy, ale také do ostatních částí těla. Ženu nechal ležet na zemi uvnitř domu a těžce zraněné oběti, která po úderech krvácela a upadla do bezvědomí, neposkytl ani nepřivolal pomoc,“ popsal šokující jednání pachatele vyšetřující kriminalista Pavel Kubiš. Násilník po svém bestiálním činu odjel taxíkem na nádraží a pokračoval do Ostravy za družkou. Lidé vážně zraněnou ženu nalezli až po několika hodinách na pokraji smrti. Okamžitě se rozjelo pátrání, které skončilo rychlým zadržením pachatele. „V pondělí odpoledne kolem šestnácté hodiny byl muž zadržen a eskortován do policejní cely Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Kriminalisté muže vyslechli jako osobu podezřelou a muž se ke svým činům doznal a popsal, jak k události v Unčíně došlo,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Žalobce může žádat výjimečný trest

Za výše popisovaný zločin hrozí pachateli patnáct let vězení, s ohledem na brutální způsob útoku však může žalobce požadovat uložení výjimečného trestu. Surovost, s jakou pachatel na oběť zaútočil a jeho bezohlednost, zarazila i vyšetřující kriminalisty. „Když napadené ženě při pádu na podlahu vypadl z kapsy její mobilní telefon, pachatel jej sebral a vyhodil ho, aby si pomoc nemohla sama přivolat,“ uvedla policejní mluvčí. Na dopadení pachatele pracovali policisté z kraje Vysočina společně s ostravskými vyšetřovateli. V Šumperku měl zločinec nahlášen trvalý pobyt několik let, dlouhodobě se ale ve městě nezdržoval.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.