KULTURA

Narození královny šansonu připomene výroční koncert

7. září 2016, 09:00, Roman Tyčka
Narození královny šansonu připomene výroční koncert Šumperk - Recitál věnovaný francouzské šansoniérce Edith Piaf u příležitosti 100. výročí jejího narození uvede Dům kultury Šumperk příští týden v úterý 13. září.

 Není snad člověka, který by neznal jméno Édith Piaf, vlastním jménem Edith Giovanna Gassion, ve Francii známá pod pseudonymem Vrabčák (La Môme Piaf). Světoznámá a obdivovaná zpěvačka prožívala ojedinělou interpretací písní na pódiích svůj život, své lásky, zklamání i radosti. Ztotožnění se „sebe samou“ jí přineslo obrovskou popularitu. Oprávněně je považována za francouzskou národní ikonu, která se zapsala nesmazatelně do hudební historie.
Melodie, které nestárnou aneb Láska je krásná, i když bolí. Tak by se dalo charakterizovat představení Mon Amour. To vše v podání tria Esprit ve složení Markéta Mazourová, Petra Červinková a Eliška Hurábová.
Trio v průběhu vystoupení vystřídá celou řadu hudebních nástrojů. Uslyšíme například akordeon, klavír, saxofony, flétny, perkuse a další rytmické nástroje, samozřejmě nebude chybět zpěv. Z repertoáru slavného „Vrabčáka“ nás čekají šansony Můj legionář, Tři zvonky, Óda na lásku, Ničeho nelituji, Růžový život a mnohé další. Některé zazní ve speciální úpravě a capella.
„Některé skladby uvedeme i v češtině, ať si diváci, kteří nerozumí francouzštině, přijdou na své. Ponoří se tak do textu, kterému by v originále třeba nerozuměli,“ podotkla umělecká vedoucí tria Markéta Mazourová.
Mottem republikového turné u příležitosti 100. výročí narození je citát samotné Edith Piaf: „Láska je vždy krásná, i když je nešťastná. Naučí vás chápat jiné.“
Šumperská zastávka Mon Amour se uskuteční 13. září v 19 hodin ve velkém sále Domu kultury. Vstupné je v předprodeji 150 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.