KULTURA

Narození královny šansonu připomene výroční koncert

7. září 2016, 09:00, Roman Tyčka
Narození královny šansonu připomene výroční koncert Šumperk - Recitál věnovaný francouzské šansoniérce Edith Piaf u příležitosti 100. výročí jejího narození uvede Dům kultury Šumperk příští týden v úterý 13. září.

 Není snad člověka, který by neznal jméno Édith Piaf, vlastním jménem Edith Giovanna Gassion, ve Francii známá pod pseudonymem Vrabčák (La Môme Piaf). Světoznámá a obdivovaná zpěvačka prožívala ojedinělou interpretací písní na pódiích svůj život, své lásky, zklamání i radosti. Ztotožnění se „sebe samou“ jí přineslo obrovskou popularitu. Oprávněně je považována za francouzskou národní ikonu, která se zapsala nesmazatelně do hudební historie.
Melodie, které nestárnou aneb Láska je krásná, i když bolí. Tak by se dalo charakterizovat představení Mon Amour. To vše v podání tria Esprit ve složení Markéta Mazourová, Petra Červinková a Eliška Hurábová.
Trio v průběhu vystoupení vystřídá celou řadu hudebních nástrojů. Uslyšíme například akordeon, klavír, saxofony, flétny, perkuse a další rytmické nástroje, samozřejmě nebude chybět zpěv. Z repertoáru slavného „Vrabčáka“ nás čekají šansony Můj legionář, Tři zvonky, Óda na lásku, Ničeho nelituji, Růžový život a mnohé další. Některé zazní ve speciální úpravě a capella.
„Některé skladby uvedeme i v češtině, ať si diváci, kteří nerozumí francouzštině, přijdou na své. Ponoří se tak do textu, kterému by v originále třeba nerozuměli,“ podotkla umělecká vedoucí tria Markéta Mazourová.
Mottem republikového turné u příležitosti 100. výročí narození je citát samotné Edith Piaf: „Láska je vždy krásná, i když je nešťastná. Naučí vás chápat jiné.“
Šumperská zastávka Mon Amour se uskuteční 13. září v 19 hodin ve velkém sále Domu kultury. Vstupné je v předprodeji 150 korun.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).