ZPRAVODAJSTVÍ

Napřed odešla dětská lékařka, pak gynekolog. A bude hůř

16. ledna 2020, 10:00, jak
Okres – Dříve hustá síť lékařů na severu kraje začíná rychle řídnout. Když už se někde podaří sehnat náhradu za dosluhujícího praktika, odejde do důchodu jiný. Mimo provoz je nově například ordinace v Oskavě a gynekologie na Hanušovicku.

„Paní lékařka bude provozovat ordinaci pouze v Libině, v Oskavě už nikoli. Myslím, že do budoucna nás čekají opravdu velké potíže s dostupností lékařské péče,“ obává se Stanislav Hýbnar, starosta Oskavy.

Provoz gynekologické ambulance je od nového roku ukončen také na Hanušovicku a Staroměstsku. Nového lékaře si tam musí hledat desítky žen.

O těžkostech se sháněním doktorů by mohli vyprávět ve Štítech. Několik let tam čekali na nového stomatologa, kterého se jim podařilo sehnat až vloni.

„Teď se snažíme zajistit pediatra. Stejně jako v případě zubaře mu nabídneme městský byt a plně vybavenou ordinaci,“ uvedl starosta Štítů Jiří Vogel.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.1.2020 11:28
Titulek: Tržní hospodářství
Autor: Achtak
likviduje menší obce ve všech směrech.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes se mohou soutěžící rozhodnout, zda dají přednost divadelní premiéře, nebo maškarnímu reji na plese. Oboje pořadatelé nabízejí formou volných vstupenek, které nám do soutěže věnovali. Stačí se zúčastnit a čekat na vyrozumění o výhře. Jména výherců zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka č. 1 (Maškarní ples v Bludově, KD 25. 1. od 19 hodin, 2x 2 vstupenky):
Jaký je správný název bludovské rozhledny?
1a. Brusinka
1b. Vyhlídka Brusná
1c. Na Brusné

Soutěžní otázka č. 2 (Amadeus, Divadlo Šumperk 8. 2., 19.00 hod, 1x dvojvstupenka):
Jaké je celé skutečné jméno Mozarta?
2a. Wolfgang Amadeus Mozart
2b. Johannes Chrysostomus Wolfgangus Theophilus Mozart
2c. Joannes Paulus Amateo Mozart

Odpovědi posílejte do pátku jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559
551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě podle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou vstupenku na koncert Terezy Maškové, konaný 22. 1. v šumperském Domu kultury, vyhrávají K. Válková z Bludova a J. Cechal ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně DK.