SPORT

Namočený Zábřeh dál sází na odchovance, hráčů nazbyt nemá ani fotbalový Rapotín. Čeká je tuhý boj o záchranu

21. března 2018, 19:00, téma FOTBAL, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Namočený Zábřeh dál sází na odchovance, hráčů nazbyt nemá ani fotbalový Rapotín. Čeká je tuhý boj o záchranu Okres - Jsou na tom obdobně. Na zábřežské i rapotínské straně barikády touží po jediném. Aby se co nejrychleji vymanili ze spárů chobotnice, která je ve svých chapadlech drží v dolní třetině průběžného pořadí mezi namočenými hazardéry. Pokud nebude počasí proti, kolotoč krajského přeboru se roztočí už o víkendu.

 ZÁBŘEH

Nemůžou si vyskakovat. Přestože se fotbalisté Zábřeha nevyhnou ošidnému boji o udržení, klubové vedení na nastolené koncepci nic nemění. „V obraně, záloze i útoku bych si dokázal představit posilu, ale vědomi si našeho přesvědčení s odchovanci se nikde široko daleko nerozhlížíme a budeme zapracovávat mládežníky,“ potvrdil trenér Sulka Jaroslav Appl.
Oproti podzimu se jeho výběrové možnosti při skládání sestavy zúžily o Vitoula, jenž si zahraje jinou skupinu krajského přeboru za Pustou Polom. Mladý brankář Schubert odešel do Jestřebí. „Příprava proběhla na poměry mužstva ze druhé poloviny tabulky celkem v pořádku. Potýkáme se s nedostatkem hráčů, které doplňujeme z řad dorostu. A jak už víme, než se mladí chlapci otrkají, bude to chtít čas,“ prosil zábřežský stratég o trpělivost.
Od prvního jarního zápasu v Hněvotíně si slibuje bitvu jako řemen. „Bude to utkání o šest bodů,“ uvědomoval si vůdce týmu, jehož cíl je jasný. „Cesta za záchranou povede přes stabilizovaný kádr, kterému se budou vyhýbat zranění. Také se musíme vyvarovat disciplinárních prohřešků,“ věděl Appl. Při domácí premiéře o týden později povede svoji pěchotu v dalším důležitém střetnutí proti Rapotínu.

RAPOTÍN

Rapotínský výběr, za jehož výsledky zodpovídá hlavní kouč Roman Maňka, se o první body popere s Černovírem. A stejně jako v případě Zábřeha to může být jeden z klíčových soubojů celé sezóny. „Na jaře takovýchto zápasů podstoupíme hned několik. Budou to vyrovnaná a nervózní utkání bez jasného favorita,“ odhadoval tiskový mluvčí klubu Milan Stratil. „Všichni věříme, že úvodní mistrák zvládneme a body zůstanou doma. Chceme-li v krajském přeboru setrvat, nic jiného nám před vlastním publikem ani nezbývá. Musíme podávat kolektivní výkony a získat minimálně stejný počet bodů jako na podzim,“ uvědomoval si Stratil.
V divizním Šumperku absolvoval zimní přípravu Tomáš Maňka, v konkurenčních Velkých Losinách dvojice Martin Kocourek – Jiří Šafář. „O jejich odchodech a případných hráčských náhradách se stále jedná. V podzimní části nás trápila hra dozadu, kterou provázela spousta individuálních chyb. Taky nás limitovala slabá produktivita. Vyčkáváme na uzavření soupisek klubů z vyšších soutěží a chceme se posílit tam, kde nám to haprovalo nejvíc,“ prozradil Milan Stratil.
V Rapotíně trénují od druhého lednového týdne. Příprava se střídavě odehrávala v tělocvičně a na fotbalovém hřišti. Mužská sestava absolvovala mezinárodní halový turnaj v Bruntále, odkud se vrátila s cenami za druhé místo. Na umělé trávě v Šumperku remizovala 1:1 s Bohdíkovem a prohrála nelichotivě vysoko 0:9 s domácím áčkem. Další naplánované zápasy se zrušily kvůli marodce a nedostatku zdravých hráčů.

VELKÉ LOSINY

Největší klid na práci budou mít ve Velkých Losinách. Pod dohledem nového výboru ve složení Radek Svedek, Karel Minařík, Petr Bláha a Petr Pořízka se Tejkl a spol. pokusí zaútočit na medailové mety. „Rádi bychom skončili do třetího místa, hráli atraktivní fotbal, zamakali na herním stylu a drželi směr, kterým se chceme prezentovat. Tak, aby kluci plnili dané pokyny a přesně věděli, co od nich očekáváme. Dlouhodobě hodláme zabudovávat do mančaftu co nejvíce vlastních odchovanců,“ nastínil trenér Jiří Mika.
Po odchodu osvědčeného střelce Šinogla do Šumperka by se mu zamlouvalo angažování konstruktivních fotbalistů, kteří by vylepšili produktivitu v zakončení. „Nedáváme tolik gólů jako dřív. Matěje se nám zatím nedaří nahradit,“ posteskl si.
Od svých oveček vyžaduje vítězného ducha před každým utkáním. Včetně toho sobotního v Želatovicích. „I když se pravděpodobně bude hrát na těžkém terénu, pojedeme si pro tři body,“ sliboval odhodlaně Jiří Mika.
PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY: Šumperk 1:0, Jindřichov 9:2, Bludov 2:1, Hněvotín 1:1, Mohelnice 1:7.

KRAJSKÝ PŘEBOR

SOBOTA 24. BŘEZNA: 15.00 Dubicko – Lutín, Rapotín – Černovír, Hněvotín – Zábřeh, Želatovice – Velké Losiny, Kralice – Medlov.
NEDĚLE 25. BŘEZNA: 10.00 HFK Olomouc B – Přerov, 15.00 Dolany – Všechovice.


Foto: Petr Fišer

Nejzkušenější oporou Zábřeha zůstává loajální kapitán Lukáš Okleštěk.


 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 22.3.2018 12:29
Titulek: Appl
Autor: Pepa
105
Appl-předseda oddílu kopané a současně trener mužstva mužů Zábřeha (tam se jmenoval sám).Rozložil minulý výbor oddílu,vyházel hráče a přihlásil se ne do Moravsko-slezké ligy,ale o 2 třídy níže (do kraj.přeboru)že bude hrát s odchovanci a že má Zábřeh v srdci.Jenomže bez mozku to nejde a ten mu chybí !Teď když je na sestup tak najednou chce posily a cizí hráči mu nevadí.Stává se hrobařem zábřežské kopané.Navíc kraj.přebor je ostudou pro Zábřeh,bohužel.
Reagovat
Datum: 22.3.2018 16:34
Titulek: Re: Appl
Autor: Anonym
76
100
Ten Appl nikde ve clanku nepise, ze chce kupovat cizi hrace, ba naopak dale vede klub s odchovanci. Prvni rok se Zabreh zachranoval take a druhy rok hral o postup do divize, ktery odmitl, protoze klub opustilo osm hracu, kteri sli za penezy i do nizsich soutezi. Samozrejme je to, ze zapracovani dorostencu bude chvili trvat. V minule sezone jsem tady nezaregistroval ani jeden komentar na Zabreh, protoze byl na spici. Vraceni se k fotbalovemu vedeni panu Charvatu a Hrdlovicu myslite vazne? Mohelnici a jejimu cinskemu vedeni a sazkarskym aferam se chcete rovnat? To hodne naznacuje odkud pochazite a kdo jste zac pane "Pepo a Ferry".
Reagovat
Datum: 22.3.2018 13:46
Titulek: Opět Appl
Autor: Ferry
115
Od prvopočátku,kdy nastoupil do vedení Zábřežského fotbalu,jsou jeho kroky tragédie a
likvidace jeho fotbalu.Zábřeh má hrát s mužstvy jako je Šumperk,Mohelnice,Uničov a podobně.Dubicko,Hněvotín a podobná mužstva můžu vidět v okolních vesnicích.Tento rádoby
trenér,arogantní blb, zesměšňuje oddíl a práci jeho předchůdců na 50 let zpět.
Reagovat
Datum: 22.3.2018 22:45
Titulek: Re: Opět Appl
Autor: Tomáš Marný
69
Pepa a Ferry jsou asi právě ti předchůdci, kteří dovedli Zábřeh místo k prosperitě do dluhů. Potom se rychle zdekovali, nezapoměli vyčistit pokladnu, aby dnešní vedení to nemělo tak jednoduché. Stačí se podívat na Olešnici, kolik tam je těch odchovanců Zábřeha, kteří podlehli cinkotu zlaťáků z knedlíků, bez vlastního odchovu jim tam nic jiného nezbývá. A když se přidá ten druhý jmenovaný a jeho společník Mrňka, je odliv financí zajištěn. To zase pociťuje Dubicko, pokud ne letos, tak o pár měsíců později přijde zákonitý pád.
Reagovat
Datum: 27.3.2018 18:04
Titulek: Re: Opět Appl
Autor: Ferry
95
Co tady píšeš o dluzích?Charvát i Hrdlovič všechny dluhy zaplatily a Appl od začátku měl čistý stůl bez dluhů!Sám říkal,že bude dělat jen když dluhy zmizí!
Reagovat
Datum: 28.3.2018 14:48
Titulek: Re: Opět Appl
Autor: JAROSLAV APPL
66
Vážený pane Ferry, ať už jste kdokoli, máte zřejmě lepší informace než já a členové výkonného výboru, kteří klub 1.7. 2015 přebírali. V průběhu tří let jste se mohl zúčastňovat veřejných ročních hodnocení se zástupci města, rodičů a sponzorů klubu. Na těchto schůzkách informujeme naše fanoušky, rodiče, zastupitele města i sponzory, o ekonomice klubu za předešlá období v porovnání s realitou a také výhledem na období následující. Předpokládám, že jste někdo hodně blízký k bývalému vedení klubu, jelikož by jste do éteru nevydával informace, které se zcela nezakládají na pravdě. Pokud máte pocit, že jsme fotbal v Zábřeze potopili a srazili někam jinam, kam nepatří, tak se vám omlouvám, že chceme hrát fotbal na který máme s převážnou hráčskou základnou kluků ze zábřežské mládeže. Jestli jste raději chodil na ligové hráče pobírající desetitisícové odměny a každý půl rok zde byl jiný tým, tak samozřejmě na to máte právo, ale budete asi za těmito hráči třeba do Olomouce. Fotbal v Zábřeze v roce 2019 oslaví 100. let svého působení a jen posledních cca 24 roků Zábřeh hrál vyšší třídy než krajské soutěže a přebory. Vím to, protože jsem jako hráč byl osobně u postupu v roce 1994 do divize a také v roce 2001 u postupu do MSFL. Také mohu zpětně konstatovat, že s každým postupem do vyšší třídy ubývalo hráčů Zábřeha a nakupovali se hráči i profesionální z vyšších tříd a končilo to rozprodejem dorostenců, kteří na tak vysoké soutěže neměli, do okolních klubů. Nyní se snažíme mladé hráče zapracovávat do kategorie mužů a někdy se to daří lépe a jindy hůře, ale určitě chceme tuto koncepci držet. Pokud máte něco osobního proti mé osobě, tak snesu vaše útoky na moji osobu, ale nehaňte prosím práci lidí, kteří pro klub dělají co mohou. Děkuji. Jaroslav Appl
Reagovat
Datum: 29.3.2018 14:22
Titulek: Re: Opět Appl
Autor: Ferry
91
A o to právě jde.Kým mužstvo doplňuješ.10 let jsi byl šéftrenérem mládeže a kam jsi dovedl celý mládežnický fotbal.Mládežnická mužstva hrají nejnižší soutěže za posledních 20 let.Ono totiž nejde jen o to kdo hraje.Na zápasy totiž chodí diváci,kteří chtějí vidět kvalitní zápasy, na úrovni,která odpovídá velikosti Zábřeha.Dle tvé filozofie by měli mužstva hrát jen s odchovanci,ale ukaž mně mužstvo u kterého tomu tak je.V dnešní době nesmysl.Je to jen tvoje neschopnost sehnat nějakého sponzora,který by pomohl tento problém vyřešit.A doufám, že odpovíš jak se sponzoři těžko schánějí.Tak proč jsi tam lezl?Mnoho let dělali ,před tebou, trenéři a funkcionáři vše zdarma, přesto úroveň byla daleko vyšší než teď.Proto máš tolik odpůrců a nepřátel,protože se snažíš prosadit jen to svoje a nebereš ohled také na jiný názor.A o tvém arogantním chování vůbec nemluvím.Veřejnost si přeje abys zmizel ze Zábřežského fotbalu!
Reagovat
Datum: 29.3.2018 17:10
Titulek: Re: Opět Appl
Autor: Anonym
66
Myslim, ze tohle uz stacilo pane Ferry. Nemate koule se ani podepsat, ale budete si hrat na zastupce siroke zabrezske fotbalove verejnosti. Vystupte z anonymni zbabele skryse a prijdte si o tom pohovorit osobne. Vim, ze to nikdy neudelate, protoze tohle zbabelci delaji. Zijte si svuj zivot a mejte se jak chcete. S pozdravem vas arogantni Jaroslav Appl ml.
Reagovat
Datum: 29.3.2018 18:19
Titulek: Re: Opět Appl
Autor: Pepa
84
Vůbec není důležité jestli se někdo podepíše pod názor nebo ne.Rozhoduje je li to pravda nebo ne !A pravda to je.A ty z něho děláš zbabělce.Dále jsem v žádném názoru nečetl že by někdo urážel dobrovolné funkcionáře(jak ty píšeš).Ba naopak hluboké uznání a klobouk dolů !A tobě doporučuji ať si uděláš přehled o názoru veřejnosti o tvém trendu v zábřežské kopané např.anonymním dotazníkem při fotb.utkání .Kdo s tebou souhlasí je naprosté minimum diváků.Jak už jsem napsal dříve-chce to mozek.
Reagovat
Datum: 29.3.2018 18:25
Titulek: Re: Opět Appl
Autor: Pepa
79
A to co napsal Ferry o tvém "působení "a výsledcích ve funkci šéftrenera mládežniků je taktéž pravda---bohužel.
Reagovat
Datum: 29.3.2018 23:27
Titulek: Re: Opět Appl
Autor: Jaroslav Appl
43
Zacinam mit pocit, ze Pepa a Ferry je jedna a tataz osoba a kdyz ne, tak je to hodne blizka dvojice, ktera mi tyka uplne stejne arogantnim zpusobem, ktery sama kritizuje v mem arogantnim pristupu v predeslych prispevcich?!? Jen by me zajimalo, kdo z predesleho vedeni delal verejne ankety o tom jakym zpusobem delat fotbal??? A proc zase anonymni anketa nebo dotaznik? Asi jste vy dva na tuhle cinnost nejvetsi odbornici!!!
Reagovat
Datum: 30.3.2018 11:37
Titulek: Re: Opět Appl
Autor: Franta V.
80
Nejsem fanda fotbalu,ale odpověď Appla mně rozesmála.Když se chci něco objektivně dovědět tak se to má provést anonymním způsobem.Proč by např.volby byly anonymní-tajné?F.V.
Reagovat
Datum: 3.4.2018 09:16
Titulek: Re: Opět Appl
Autor: 16
33
Pan Pepa a pan Ferry - Vaše prdele musí hodně závidět na ty hovna, co Vám lezou z huby! :D :D ...raději už nepiště!
Reagovat
Datum: 3.4.2018 10:31
Titulek: Re: Opět Appl
Autor: Vašek
74
Áááááááá teď se ozval velmi vysoký inteligent z okolí Applů.Jo když dojdou argumenty (a ty nejsou) tak nastupují urážky,napadání,sprošťárna,hulváctví.Konečně ses projevil a já mám z tebe radost.Alespoň si čtenáři udělají úplný názor o úrovni těchto lidí.V
Reagovat
Datum: 3.4.2018 10:43
Titulek: Re: Opět Appl
Autor: Jaroslav Appl
48
Dobrý den pane Vašku, jak jste jistě poznal, tak nemám problém se pod své příspěvky podepsat. Výše uvedený příspěvek jsem nepsal a nemám s ním nic společného a myslím si, že ač nerad, tak to moc dobře víte :o) Od nynějška se již nebudu k žádným komentářům vyjadřovat a to ne z důvodu toho, že bych neměl argumenty, ale je to ztráta času, kterou mohu využít lepším způsobem. Jaroslav Appl ml.
Reagovat
Datum: 26.3.2018 07:52
Titulek: Dubicko???
Autor: Martas
63
Proč zde v tomto článku před startem jara není nic o krajském přeboru hrajícím Dubicku???
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na narozeninový koncert svébytné a originální DYING PASSION. Umí být náladoví, zahrát na city či se opřít do strun; současně jsou však hraví a uvolnění. V H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku to předvedou v pátek 29. března a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kteří půjdou na koncert zadarmo, vyrozumíme sms v den konání koncertu.

Soutěžní otázka:

Kolik řadových desek vydala šumperská skupina Dying Passion a jak se jmenuje ta poslední.

a) 8 alb, Black Threads
b) 9 alb, Transient
c) 7 alb, Amplify

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na premiéru hry Mandragora v podání Divadla Václav, o které jsme soutěžili minule, vyhráli Marcela Haramiová ze Šumperka, Alice Kaplová ze Zábřeha a Marie Navrátilová z Mohelnice. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.