ZPRAVODAJSTVÍ

Náměstím zavoní polévka a víno

8. listopadu 2016, 14:00, bav
Zábřeh - Letos už druhý polévkový festival prohřeje podzimní Zábřeh. Jako doplněk degustace svatomartinských vín ho provozovatelé připravují na pátek 11. listopadu od jedenácti hodin v prostoru před kavárnou v dolní části Masarykova náměstí. Stejně jako při letošním prvním festivalu slibují organizátoři přehlídku soutěžních kotlíků s polévkami, které se zde budou prodávat.

 „Festival je novou podzimní tradicí. Do zimy ho chceme uspořádat čtyřikrát,“ říká k nejnovější aktivitě pořadatel Lukáš Drlík, který díky svým neotřelým nápadům zastupuje region v celostátní soutěži Živnostník roku 2016. „Nic není uzavřeno, místní organizace, spolky, firmy či jednotlivci se s polévkami stále ještě mohou přihlásit,“ dodává Drlík s tím, že během prvního polévkového festivalu se jí prodalo na sedmdesát porcí. Jako nejlepší nakonec lidé vyhodnotili kuřecí kaldoun od místních skautů.

Svatomartinská vína přitáhla loni před kavárnu zhruba 250 lidí. Organizátoři i letos vsadili na osvědčené dodavatele a živou hudbou chtějí docílit příjemné atmosféry. Co se týká výtěžku za prodej polévek, nechávají podle Drlíka na účastnících, zda ho použijí pro vlastní potřebu, nebo poukážou na dobročinné účely.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.11.2016 15:28
Titulek: Rozdávat polévku pro chudé
Autor: Duch
107
je chvályhodný čin. To by mělo být každý den. Pro mně uvařte gulášovku.
Reagovat
Datum: 9.11.2016 00:40
Titulek: Aby bylo jasno
Autor: Celní správa ČR
41
110
Tak co se týká výtěžku za prodej polévek, pěkně zaúčtovat a zdanit! Drobný co vám zůstanou, nás nezajmaj
Reagovat
Datum: 9.11.2016 08:26
Titulek: Re: Aby bylo jasno
Autor: Derba
éétéčko klepe na dveře
Reagovat
Datum: 10.11.2016 08:05
Titulek: Re: Aby bylo jasno
Autor: Finanční správa
18
Tak bacha, ty drobný, ty se daní taky!
Reagovat