ZPRAVODAJSTVÍ

Náměstím zavoní polévka a víno

8. listopadu 2016, 14:00, bav
Zábřeh - Letos už druhý polévkový festival prohřeje podzimní Zábřeh. Jako doplněk degustace svatomartinských vín ho provozovatelé připravují na pátek 11. listopadu od jedenácti hodin v prostoru před kavárnou v dolní části Masarykova náměstí. Stejně jako při letošním prvním festivalu slibují organizátoři přehlídku soutěžních kotlíků s polévkami, které se zde budou prodávat.

 „Festival je novou podzimní tradicí. Do zimy ho chceme uspořádat čtyřikrát,“ říká k nejnovější aktivitě pořadatel Lukáš Drlík, který díky svým neotřelým nápadům zastupuje region v celostátní soutěži Živnostník roku 2016. „Nic není uzavřeno, místní organizace, spolky, firmy či jednotlivci se s polévkami stále ještě mohou přihlásit,“ dodává Drlík s tím, že během prvního polévkového festivalu se jí prodalo na sedmdesát porcí. Jako nejlepší nakonec lidé vyhodnotili kuřecí kaldoun od místních skautů.

Svatomartinská vína přitáhla loni před kavárnu zhruba 250 lidí. Organizátoři i letos vsadili na osvědčené dodavatele a živou hudbou chtějí docílit příjemné atmosféry. Co se týká výtěžku za prodej polévek, nechávají podle Drlíka na účastnících, zda ho použijí pro vlastní potřebu, nebo poukážou na dobročinné účely.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 8.11.2016 15:28
Titulek: Rozdávat polévku pro chudé
Autor: Duch
137
je chvályhodný čin. To by mělo být každý den. Pro mně uvařte gulášovku.
Reagovat
Datum: 9.11.2016 00:40
Titulek: Aby bylo jasno
Autor: Celní správa ČR
42
111
Tak co se týká výtěžku za prodej polévek, pěkně zaúčtovat a zdanit! Drobný co vám zůstanou, nás nezajmaj
Reagovat
Datum: 9.11.2016 08:26
Titulek: Re: Aby bylo jasno
Autor: Derba
11
éétéčko klepe na dveře
Reagovat
Datum: 10.11.2016 08:05
Titulek: Re: Aby bylo jasno
Autor: Finanční správa
19
Tak bacha, ty drobný, ty se daní taky!
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.