SPORT

Nakrknutý kouč Jozef Zavadil k ukončení přímých přenosů: „Takhle to dál nešlo.“

13. března 2019, 16:00, Petr Fišer
Nakrknutý kouč Jozef Zavadil k ukončení přímých přenosů: „Takhle to dál nešlo.“ Šumperk – Pily mu krev. Trenér hokejových Draků Jozef Zavadil z přímých přenosů, které na Tyršově stadiónu zprostředkovávala internetová televize LIFETV.cz, bez přehánění rostl do výšky obrovitého stromu. A nešlo o to, co bylo po jednoduchém připojení k vidění. Vadila mu jiná věc.

 „Před každým soupeřem jsme se dobrovolně svlékli donaha, zatímco ostatní nám zůstávali skryti od hlavy až k patě. Byla to velká medvědí služba. Stačilo jim sednout k počítači nebo televizi a zapisovat si, jakým stylem a způsobem hrajeme. Na internetu to zpětně chodilo celý týden, a dokonce se zpomalenými záběry. Co bych za to dal, kdyby pro nás něco podobného dělal třeba Hodonín,“ vysvětloval svůj pohled na věc svérázný kouč. „Takhle to dál nešlo. Ve druhé lize nemá živé přenosy žádný jiný klub a my jsme všem servírovali svoji taktiku na zlatém podnose. Věřím, že si to fanoušci uvědomí a pochopí mě. Chci pro úspěch mužstva udělat maximum, proto si za tímto rozhodnutím stojím,“ prohlásil poté, co představitelé mužského hokeje v Šumperku přerušili s LIFETV.cz dlouholetou spolupráci, a do konce sezóny se žádné utkání Pláška a spol. živě vysílat nebude.

Na sociálních sítích vyvolala rychle se šířící informace vášnivé debaty. Někteří přispěvatelé ji nemohli pozřít a pustili se do ostré kritiky Vladimíra Velčovského. Šéf Draků schytával jednu slovní ránu za druhou. „Prosím všechny příznivce, aby vzali na vědomí, že vedení klubu jsem o zrušení přenosů požádal já. To, co se strhlo v komentářích na osobu pana Velčovského, je daleko za hranou slušného chování. Jsem v šoku, co dokáže napsat někdo, kdo si říká fanoušek Draků,“ kroutil rozčarovaně hlavou Jozef Zavadil.

Funkcionářský tým kolem Vladimíra Velčovského vydal ve stejný den vysvětlující prohlášení. „Důvodů, proč jsme se rozhodli tímto způsobem, bylo několik. Převažoval zejména požadavek trenérského štábu, který přenosy považuje za značné znevýhodnění. Po dohodě s LIFETV.cz byl nakonec ujednán kompromis, kdy měla přenosy play-off nabízet formou placeného obsahu se zárukou dostatečné kvality. Bohužel, první přenos tuto kvalitu nevykazoval, což také mělo negativní dopad u partnerů a fanoušků,“ zaznělo mimo jiné v oficiální zprávě.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 19.3.2019 20:28
Titulek: Bez titulku
Autor: aNONYM
23
Tak jste to zase prosrali, nevadí, město přihodí další miliony na úkor ostatních sportů a možná nejen na jejich a to by nebylo, aby to jednou nevyšlo :-/ Jen bych navrhoval změnit název mančaftu na „Černá díra“.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Týdnem na severu o dvě vstupenky na koncert ojedinělého hudebníka, textaře a poety Karla Plíhala, který šumperský Dům kultury uvede 12. září. Posluchače čeká komorní atmosféra a hravá jemná poetika inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek doplňujících jednotlivé písničky. Můžete být u toho, pokud budete mít kapku příslovečného štěstíčka a zapojíte se do soutěže. Kdo půjde na koncert zadarmo, zveřejníme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:
Na albu kterého interpreta se Karel Plíhal nepodílel?
a)  Bratři Ebenové
b)  Jaromír Nohavica
c)  Karel Kryl

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volnou dvojvstupenku na promítání filmu Bohemian Rhapsody, který pořadatelé uvedou v rámci Kina pod hvězdami v amfiteátku na Masarykově náměstí v Zábřeze ve čtvrtek 22. srpna, vyhrávají: Vladislava Janciková ze Sudkova a Vendula Kubelková z Postřelmova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.