SPORT

Nakrknutému Bohdanu Heclovi vadí další milióny přiklepnuté mužskému hokeji: Rozdělení financí není vůči ostatním sportům férové, zlobí se trenér fotbalistů

17. ledna 2018, 16:00, Petr Fišer, Bohumil Tesař
Nakrknutému Bohdanu Heclovi vadí další milióny přiklepnuté mužskému hokeji: Rozdělení financí není vůči ostatním sportům férové, zlobí se trenér fotbalistů Šumperk - Fakt, že z městské pokladny i v letošním roce poputuje na činnost mužského hokeje příspěvek přesahující hranici tří miliónů korun, kdekdo netráví úplně snadno. Do skupiny nespokojených kritiků patří Bohdan Hecl, jenž „kope“ za šumperský fotbal. „Rozdělení financí není vůči ostatním sportům férové,“ neskrýval svůj názor na ožehavé téma.

 Částku, kterou obdrží hokejový klub, považuje za neadekvátní a neúměrně vysokou. „Vůbec neodpovídá úrovni hrané soutěže. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale současná podoba a kvalita druhé ligy mi připomíná špatný krajský přebor. Taky si je potřeba uvědomit, že je to z výkonnostního hlediska druhá nejnižší třída. Ve fotbale hrajeme divizi a pod námi je dalších pět soutěžních pater,“ porovnával trenér Šumperka.
Oproti zimě z minulého roku ubral svým svěřencům jednu tréninkovou jednotku. Na Tyršově stadiónu si budou dávat do těla „pouze“ čtyřikrát týdně. „Nepůjde nám jen o kondici. Chceme zamakat na automatismech a celkovém zlepšení a zkvalitnění herního projevu. Po hráčích vyžadujeme, aby v zápasech nevyčkávali, vnutili soupeři svůj styl hry a předčili ho s pomocí aktivního fotbalu. Mezi tím, co předváděli doma a mimo naše hřiště, byl velký rozdíl. Nevyvarovali se kvůli tomu zbytečných bodových ztrát. Musí být sebevědomější a to, co umí a mají v sobě, naplno prodávat i ve venkovních zápasech,“ burcoval Hecl.
Před druhou polovinou sezóny dojde v šumperském kádru jen ke kosmetickým úpravám. „Rádi bychom zachovali stejné složení. Záležet bude na domluvě s kluby, jejichž hráči nám pomáhali formou hostování. Na zkoušku je u nás Tomáš Maňka z Rapotína a přijít by mohli jeden až dva noví fotbalisté. Až čas ukáže, jak všechno dopadne,“ nechtěl Bohdan Hecl předbíhat.
Podmínky, které mají současní plejeři k přípravě, považuje v porovnání s érou před deseti a více lety za těžko srovnatelné. „Za nás se trénovalo na škváře. Teď lze využívat umělé trávy, atletického tunelu, fitka a dalších možností. Nic takového v naší době nebývalo. Současnost je z tohoto pohledu podstatně lepší a kvalitnější po všech stránkách,“ tvrdil přesvědčeně.

PROGRAM ŠUMPERKA

20. LEDNA: 10.00 Šumperk – Velké Losiny (krajský přebor). 27. LEDNA: 12.00 Šumperk – Ústí (divize). 31. LEDNA: 17.00 Šumperk – HFK Olomouc (třetí liga). 3. ÚNORA: 14.00 Bruntál (krajský přebor) – Šumperk. 10. ÚNORA: 12.00 Šumperk – Jeseník (divize). 17. ÚNORA: 10.00 Šumperk – Černovír (krajský přebor). 24. ÚNORA: 12.00 Šumperk – Rýmařov (třetí liga). 3. BŘEZNA: 12.00 Šumperk – Letohrad (divize). 10. BŘEZNA: 11.00 Uničov (třetí liga) – Šumperk.


Foto: Petr Fišer

Šumperští fotbalisté v čele s Bohdanem Heclem by uvítali, kdyby se na radnici měřilo spravedlivějším metrem.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.