SPORT

Nahé holky z kalendáře na Šumperk nestačily

25. září 2013, 22:00, Petr Fišer
Nahé holky z kalendáře na Šumperk nestačily Týniště, Šumperk - První soupeř šumperských košíkářek v novém ročníku druhé ligy zaujal už před sezonou. Basketbalistky Týniště v honbě za výdělky, které mají pomoci klubovému rozpočtu, nafotily exkluzivní kalendář. Byly při tom v rouše Evině! Odvážný produkt pokřtily v rámci víkendového utkání za asistence české reprezentantky Ilony Burgrové.

Hostující družstvo sváteční atmosféře nepodlehlo, nerozházela jej ani bouřlivá divácká kulisa v zaplněném hledišti. Premiéru domácího týmu ve vyšší soutěži pokazilo vyzrálým výkonem. Nadstandardním bodovým příspěvkem ho patřičně okořenily kanonýrka Alexandra Podhorná a dobře hrající univerzálka Petra Valentová. Jejich tým vedl v nejlepších pasážích zápasu téměř o třicet bodů! „Výsledek odpovídá průběhu. Soupeř snížil na přijatelný rozdíl až poté, co jsme prostřídali a trochu zvolnili v obraně,“ prohlásil trenér Šumperka Oldřich Sládek.

Jeho svěřenkyně rozehrály sezonu, v níž se od nich hodně očekává. Po milém překvapení v minulém ročníku, kdy se prokousaly až do finále druholigového play-off, se automaticky řadí mezi černé koně třetí nejvyšší soutěže. "Vyřazovací boje bychom si chtěli zahrát i tentokrát," odtajnil cíle a plány mladého výběru Sládek.

V novém období s ním bude čelit i krajským rivalkám z Olomouce. Vedení hanáckého klubu po neúspěšné kvalifikaci koupilo druhou ligu od Pardubic. „Postahovali si hráčky se zkušenostmi v reprezentacích a vyšších soutěžích a chtějí sázet na vlastní odchovankyně. Nejspíš to bude pěkná mela," pousmál se s mírnými obavami správně zapálený kormidelník.

Druhá liga se dalšího pokračování dočká už o víkendu. Šumperk si poprvé zahraje doma. V sobotu se Zlínem a v neděli proti? "To se teprve uvidí. Bílovice se na poslední chvíli odhlásily a na svazu teď řeší, co s tím," upozorňoval hlavní kapelník jedné stále sehranější basketbalové kapely.


PRVNÍ KOLO

TÝNIŠTĚ - ŠUMPERK 55:68 (23:34). Body: Podhorná 28, Valentová 20, Kozáková 8, Knířová 6, Eflerová 3, Zelená 2, Kohoutová 1, Hejlová, Leštinská, Volková. Průběh - 9:15, 23:34, 32:53.

PROGRAM ŠUMPERKA

21. ZÁŘÍ: Týniště - Šumperk 55:68. 28. ZÁŘÍ: 17.00 Šumperk - Zlín. 29. ZÁŘÍ: 10.00 Šumperk - Bílovice (?). 12. ŘÍJNA: Příbor - Šumperk. 13. ŘÍJNA: Olomouc - Šumperk.

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.