SPORT

NADĚJNÁ FORMA: Milan Vaněk podruhé vyhrál, Miroslav Zatloukal se vrátil na stupně vítězů

8. května 2019, 16:00, Petr Fišer
NADĚJNÁ FORMA: Milan Vaněk podruhé vyhrál, Miroslav Zatloukal se vrátil na stupně vítězů Humpolec, Dolle – Jede mu to parádně. Autokrosař Milan Vaněk má před prvním závodem evropského šampionátu, který je na pořadu o víkendu v Německu, velmi dobrou formu. I ve druhém pokračování mezinárodního mistrovství republiky se objevil v cíli finálového klání jako první.

 Vstupoval do něj ze druhé pozice. Úvodní metry zvládl ze všech aktérů nejrychleji a ve svižném tempu pokračoval i nadále. „Celý závodní den byl velmi těžký. Už jen proto, že přijel Marcus Wibbeler. Přivezl si nové auto od Ládi Hanáka, které mělo pod kapotou moc koní. Dopředu jsem vymýšlel, co na něj vymyslím. Ani jsem moc nepočítal s tím, že to půjde takhle hladce. Vyšel mi start a potom šlo hlavně o to, abych si vedoucí postavení pohlídal. Protože byla trať dost rozbitá, volil jsem spíše defenzivní taktiku, aby mi nic neupadlo,“ popisoval ze svého pohledu Milan Vaněk.

Největší konkurent šumperského mladíka Petr Nikodém měl problémy se vstřikováním paliva. Vůz obhájce loňského prvenství z evropské scény nepracoval stoprocentně a bylo to znát. Vaněk se mu bez větších potíží vzdálil, s přehledem triumfoval a v čele průběžného pořadí si právě před Nikodémem vypracoval už patnáctibodový náskok. Vít Nosálek ze Zábřeha dojel pátý a momentálně figuruje na čtvrté příčce.

SIDECARCROSS

Dočkali se. Nově složená posádka Adrian Peter – Miroslav Zatloukal si poprvé vyzkoušela, jaké to je, když se jí na stupních vítězů týká slavnostní ceremoniál. Mezinárodně poskládaný tandem zaujal velmi dobrým výkonem v dalším závodě německého šampionátu. „Můžeme ho považovat za velmi úspěšný. Od rána jsme se na motorce cítili skvěle a velkou pohodu si přenesli i na trať. V první jízdě jsme odstartovali druzí a jako druzí jsme projeli i cílem. Úvod následující mistrovské rundy se nám tolik nepovedl. V zahajovacím kole jsme se pohybovali na páté příčce a nezbývalo nám nic jiného, než se postupnými krůčky probíjet dopředu. Povedlo se! Bylo z toho další druhé místo. Děkujeme celému týmu, mechanikům, fanouškům a samozřejmě sponzorům. Snad jsme se jim tímto způsobem aspoň částečně odvděčili za jejich podporu. Jsme spokojení a velmi šťastní,“ ujišťoval šumperský veterán Zatloukal. Jakmile ukončil kariéru Tomáš Vejchoda, domluvil se na spolupráci s mladým parťákem z Německa. Sidecarcrossový podnik ve městě Dolle vyhráli s velkým přehledem čeští reprezentanti Kolenčík a Hejhal.
 


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.