KULTURA

Nad hradem zazáří hvězdy

7. června 2017, 11:00, zd, on
Nad hradem zazáří hvězdy Zábřeh - Nový zábřežský open air festival Hvězdy na hradě se po úspěšné loňské premiéře uskuteční také letos. Od úterý 6. do pátku 9. června se v prostorách nádvoří bývalého hradu, dnes sídla společnosti Talorm, uskuteční stand up comedy, divadelní představení a také dva koncerty.

 „Zábřežský hrad má výraznou architektonickou i historickou hodnotu a atmosféru, která zejména ve večerních hodinách určitě osloví i naše návštěvníky,“ míní Vratislav Jarmar ze Zábřežské kulturní.

Hrzánová jako zpěvačka

Hvězdy na hradě postupně nabídnou výstupy bavičů známých z oblíbené televizní show Na stojáka, ztřeštěnou komedii Manželský čtyřúhelník, v níž exceluje mimo jiných Martin Kraus, koncert folkové legendy Fleret a třešničkou na dortu pak bude vystoupení herečky Báry Hrzánové, která se tentokrát představí jako frontmanka kapely Condurango, mísící moderní český folk s latinskoamerickými rytmy. Součástí přehlídky je i koncert houslového virtuóza Jaroslava Svěceného, ten se však uskuteční v kulturním domě v neděli 11. června od 17 hodin. Úspěšného houslistu v Zábřeze doprovodí jeden z nejlepších klavíristů mladé generace Václav Mácha. „Budu hrát se skvělým klavíristou, se kterým jsem absolvoval koncerty například ve Spojených státech nebo v Teheránu,“ uvedl Jaroslav Svěcený.

Déšť nevadí

Vstupenky na festival se prodávají na konkrétní sedadla, v předprodeji jsou nabízeny za příznivých 190 korun, v den konání akce podraží o 60 korun.
„Není třeba se obávat ani deštivého počasí, pro tento případ bude vždy připraven sál kulturního domu, a akce se tak uskuteční za každého počasí,“ ujistil Jarmar.
Festival Hvězdy na hradě se koná za podpory Olomouckého kraje a Nadace Život Umělce.


Foto: archiv

Součástí festivalu Hvězdy na hradě bude koncert světoznámého houslového virtuóza Jaroslava Svěceného, který ovšem nevystoupí v prostorách historické dominanty, ale v sále kulturního domu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).