KULTURA

Nad hradem zazáří hvězdy

7. června 2017, 11:00, zd, on
Nad hradem zazáří hvězdy Zábřeh - Nový zábřežský open air festival Hvězdy na hradě se po úspěšné loňské premiéře uskuteční také letos. Od úterý 6. do pátku 9. června se v prostorách nádvoří bývalého hradu, dnes sídla společnosti Talorm, uskuteční stand up comedy, divadelní představení a také dva koncerty.

 „Zábřežský hrad má výraznou architektonickou i historickou hodnotu a atmosféru, která zejména ve večerních hodinách určitě osloví i naše návštěvníky,“ míní Vratislav Jarmar ze Zábřežské kulturní.

Hrzánová jako zpěvačka

Hvězdy na hradě postupně nabídnou výstupy bavičů známých z oblíbené televizní show Na stojáka, ztřeštěnou komedii Manželský čtyřúhelník, v níž exceluje mimo jiných Martin Kraus, koncert folkové legendy Fleret a třešničkou na dortu pak bude vystoupení herečky Báry Hrzánové, která se tentokrát představí jako frontmanka kapely Condurango, mísící moderní český folk s latinskoamerickými rytmy. Součástí přehlídky je i koncert houslového virtuóza Jaroslava Svěceného, ten se však uskuteční v kulturním domě v neděli 11. června od 17 hodin. Úspěšného houslistu v Zábřeze doprovodí jeden z nejlepších klavíristů mladé generace Václav Mácha. „Budu hrát se skvělým klavíristou, se kterým jsem absolvoval koncerty například ve Spojených státech nebo v Teheránu,“ uvedl Jaroslav Svěcený.

Déšť nevadí

Vstupenky na festival se prodávají na konkrétní sedadla, v předprodeji jsou nabízeny za příznivých 190 korun, v den konání akce podraží o 60 korun.
„Není třeba se obávat ani deštivého počasí, pro tento případ bude vždy připraven sál kulturního domu, a akce se tak uskuteční za každého počasí,“ ujistil Jarmar.
Festival Hvězdy na hradě se koná za podpory Olomouckého kraje a Nadace Život Umělce.


Foto: archiv

Součástí festivalu Hvězdy na hradě bude koncert světoznámého houslového virtuóza Jaroslava Svěceného, který ovšem nevystoupí v prostorách historické dominanty, ale v sále kulturního domu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.