ZPRÁVY

Na zámku se bude zpívat, křtít, hrát divadlo i debatovat. Jaromír 99 představí speciální dílo pro Hradec

14. června 2014, 10:51, redakce
Na zámku se bude zpívat, křtít, hrát divadlo i debatovat. Jaromír 99 představí speciální dílo pro Hradec Hradec nad Moravicí - Hudební, kulturní a rodinný festival "Hradecký slunovrat", konaný v magickém dni letního slunovratu 21. 6., využívá genia loci překrásného zámku v Hradci nad Moravicí.

 Diváci se mohou těšit na tři hudební scény v unikátním prostředí, výstavu a vernisáž umělce nominovaného na "komiksového Oskara" - Jaromíra 99 známého díky filmu Alois Nebel, dále na místo s aktivitami pro děti, kočovné divadlo, "Hradeckou kulturní kavárnu" s diskuzemi a workshopy a noční cimbálovku s vínem na nádvoří Bílého zámku.

"Vše je připraveno a vymyšleno tak, aby se divák ani chvíli nenudil a program, i ten doprovodný, byl pestrý a atraktivní," říká produkční festivalu Jana Šoupalová. Dodává také potřebnou informaci týkající se průběhu festivalu v případě nepříznivého počasí: "Máme připravenu plnohodnotnou variantu v několika krásných prostorách uvnitř zámku, předpovědi počasí už teď hlásí, že ji pravděpodobně nevyužijeme a festival se bude odehrávat pod modrou oblohou."

Na festivalu vystoupí legendární AG FLEK, Jaromír Švejdík zahraje v sólovém recitálu při vernisáži třeba i svou slavnou píseň Půlnoční, kterou proslavil Václav Neckář, dále pak milí hosté jako Malá lesní PůlJablkoň, Jan Burian, Žamboši a mnozí další. Program Open scény je složený z obecně méně známých, ale hudebně velmi vydatných interpretů. Součástí festivalu je také kontrastní hudební sklepní scéna tepající v rytmech minimalu, techna, elektra, tech-housu. 

Čestnými hosty festivalu jsou Milan Tesař z Radia Proglas, a také Michal Jupp Konečný, zkušený pořadatel obřích plzeňských Port a mnoha dalších festivalů, který se ujme křtu nové desky skupiny Žamboši.

Pořadatelé si velmi cení, že Jaromír 99 (Jaromír Švejdík), umělec, který je velmi známý i mimo naši zemi vytvoří pro hradeckou Bílou věž speciální dílo, které si ovšem organizátoři nechávají jako překvapení. Návštěvníci si také budou moci zakoupit speciální trička s motivy KILL - TIME, které jsou exkluzivně připraveny pro Hradecký slunovrat.

"Rádi bychom kapkou přispěli ke kulturnímu životu na tomto místě, někdy je prostě velmi povznášející být jedním z řady, jak kdesi řekl Vladimír Merta. Na zámku pobývali Ludvík van Beethoven, Ferenc Liszt, Niccolo Paganini, Cosima Wagnerová, Sidonie Nádherná, Rainer Maria Rilke... V tradici tohoto místa, jakožto centra kultury a umělecké inspirace pokračuje i současný kastelán Radomír Přibyla, díky němuž můžeme akci pořádat a za to mu jsme velmi vděční, " objasňuje směřování akce ředitel festivalu Václav Müller.


Bezplatné táboření je připraveno na louce pod zámkem.
Vstupné v předprodeji 250 Kč.
Více informací na hradeckyslunovrat.cz

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.