ZPRÁVY

Na zámku se bude zpívat, křtít, hrát divadlo i debatovat. Jaromír 99 představí speciální dílo pro Hradec

14. června 2014, 10:51, redakce
Na zámku se bude zpívat, křtít, hrát divadlo i debatovat. Jaromír 99 představí speciální dílo pro Hradec Hradec nad Moravicí - Hudební, kulturní a rodinný festival "Hradecký slunovrat", konaný v magickém dni letního slunovratu 21. 6., využívá genia loci překrásného zámku v Hradci nad Moravicí.

 Diváci se mohou těšit na tři hudební scény v unikátním prostředí, výstavu a vernisáž umělce nominovaného na "komiksového Oskara" - Jaromíra 99 známého díky filmu Alois Nebel, dále na místo s aktivitami pro děti, kočovné divadlo, "Hradeckou kulturní kavárnu" s diskuzemi a workshopy a noční cimbálovku s vínem na nádvoří Bílého zámku.

"Vše je připraveno a vymyšleno tak, aby se divák ani chvíli nenudil a program, i ten doprovodný, byl pestrý a atraktivní," říká produkční festivalu Jana Šoupalová. Dodává také potřebnou informaci týkající se průběhu festivalu v případě nepříznivého počasí: "Máme připravenu plnohodnotnou variantu v několika krásných prostorách uvnitř zámku, předpovědi počasí už teď hlásí, že ji pravděpodobně nevyužijeme a festival se bude odehrávat pod modrou oblohou."

Na festivalu vystoupí legendární AG FLEK, Jaromír Švejdík zahraje v sólovém recitálu při vernisáži třeba i svou slavnou píseň Půlnoční, kterou proslavil Václav Neckář, dále pak milí hosté jako Malá lesní PůlJablkoň, Jan Burian, Žamboši a mnozí další. Program Open scény je složený z obecně méně známých, ale hudebně velmi vydatných interpretů. Součástí festivalu je také kontrastní hudební sklepní scéna tepající v rytmech minimalu, techna, elektra, tech-housu. 

Čestnými hosty festivalu jsou Milan Tesař z Radia Proglas, a také Michal Jupp Konečný, zkušený pořadatel obřích plzeňských Port a mnoha dalších festivalů, který se ujme křtu nové desky skupiny Žamboši.

Pořadatelé si velmi cení, že Jaromír 99 (Jaromír Švejdík), umělec, který je velmi známý i mimo naši zemi vytvoří pro hradeckou Bílou věž speciální dílo, které si ovšem organizátoři nechávají jako překvapení. Návštěvníci si také budou moci zakoupit speciální trička s motivy KILL - TIME, které jsou exkluzivně připraveny pro Hradecký slunovrat.

"Rádi bychom kapkou přispěli ke kulturnímu životu na tomto místě, někdy je prostě velmi povznášející být jedním z řady, jak kdesi řekl Vladimír Merta. Na zámku pobývali Ludvík van Beethoven, Ferenc Liszt, Niccolo Paganini, Cosima Wagnerová, Sidonie Nádherná, Rainer Maria Rilke... V tradici tohoto místa, jakožto centra kultury a umělecké inspirace pokračuje i současný kastelán Radomír Přibyla, díky němuž můžeme akci pořádat a za to mu jsme velmi vděční, " objasňuje směřování akce ředitel festivalu Václav Müller.


Bezplatné táboření je připraveno na louce pod zámkem.
Vstupné v předprodeji 250 Kč.
Více informací na hradeckyslunovrat.cz

Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).