KULTURA

Na Welzlování se bude běhat s kufrem

24. ledna 2018, 07:00, Roman Tyčka
Na Welzlování se bude běhat s kufrem Zábřeh - Vyhlášené setkání cestovatelů, dobrodruhů a recesistů, festival Welzlování, kterým si Zábřeh připomíná svého nejslavnějšího rodáka Jana Eskymo Welzla, v lednu pokračuje krosovým během kolem Moravské Sázavy a recesistickým závodem na kopci Humenec.

 Tradiční závod Welzlův kufr se uskuteční v sobotu 27. ledna. Po desáté hodině se vydají na krosový běh závodníci všech věkových kategorií od restaurace Rafanda. „Pro děti je připravena trať dlouhá jeden a půl kilometru, pro dorostence středně náročný terén o délce asi 4,5 kilometru,“ uvedl za pořadatele Pavel Zubík.
Odpoledne ve 14 hodin začnou nástrahy pořadatelů v podobě špeku, tvarůžků, slivovice a také terénu zdolávat účastníci recesistického běhu na kopci Humenec – všichni s kufrem, který je povinnou výbavou, a dospělí také s doutníkem. Zvláštní cenu udělí pořadatelé tomu, kdo svým kostýmem nejvěrněji napodobí zábřežského cestovatele J. E. Welzla, a také vítězi soutěže pálenek. „Vzorky pálenek bude možné již od rána odevzdávat pořadatelům, jejich hodnocení provede odborná porota po vyhlášení výsledků odpoledního běhu,“ doplnil pozvánku na neobvyklou akci Zubík.
Na obou akcích festivalu Welzlování bude připraveno bohaté občerstvení pro závodníky i diváky a také losování o ceny.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.