ZPRÁVY

Na vrcholu Sněžníku vyroste poštovna

15. srpna 2012, 20:01, ar
Okres – Dnes téměř holý vrchol Kralického Sněžníku doplní co nevidět první známka civilizace. Lidé z občanského sdružení PATRIOT CZ tam totiž plánují postavit horskou poštovnu. Nepůjde ale o nic jiného než o schránku s razítkem. Zároveň k ní hodlají vydat zcela nový turistický suvenýr.
„Turisté budou moci využít razítko poštovny a pohlednice vhodit do schránky, která bude jednou za týden vybírána členy sdružení. Pohlednice pak budou předány poště v Králíkách,“ vysvětlil Jan Králík ze sdružení Patriot. Pro sběratele turistických známek bude vítanou novinkou nová placka kralické poštovny. Její získání ovšem nebude nijak jednoduché, zájemci si pro ni budou muset vyšlápnout až na vrchol Kraličáku. Křest tohoto suvenýru chystají Patrioti na konec srpna. „Turistický suvenýr se nebude prodávat nikde jinde než na vrcholu hory, a to ve vybraných dnech, které zveřejníme na internetové adrese www.patriotkraliky.cz. Dosud je k dostání známka Kralický sněžník, která se ale prodává na parkovišti v Dolní Moravě, což je čtrnáct kilometrů daleko od vrcholu Sněžníku, což postrádá smysl,“ dodává manažerka Patriotů Ladislava Zelenková.

Otázkou zatím zůstává stavba rozhledny na vrcholu Kralického Sněžníku. O tu usilovala jak česká, tak i polská strana. Ta je realizaci o kus blíž, české úřady totiž podle dostupných informací stavbu vyhlídkové věže nepovolily. Poláci mají na rozhlednu dokonce hotový projekt. Situaci jim výrazně ulehčil fakt, že na polské straně masivu není vyhlášena přírodní rezervace. V ideálním případě tak můžou se stavbou začít v průběhu dalších dvou let.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 17.8.2012 14:11
Titulek: Bez titulku
Autor: Ivo
36
Dnes budka, zítra rozhledna....a do pár let hospoda s širokou asfaltkou a jako bonus několik sjezdovek se vším tím cirkusem kolem. Chyba je vůbec začínat, protože takovýto začátek otevírá cestu.....
Největší kouzlo Sněžníku spočívá právě v tom, že tam nic není.
Reagovat
Datum: 17.8.2012 14:38
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Tomáš
47
Přesně tak. Já si chodím na hory odpočinout od lidí a ne proto, abych se tam probíjel davem k bufetu. Králičák je jedno z posledních takto atraktivních míst, kam se za klidem dá ještě vyrazit. Bylo by škoda ho ničit.
Reagovat
Datum: 19.8.2012 09:34
Titulek: Bez titulku
Autor: JT
37
Souhlasím s pány předemnou.
Reagovat
Datum: 20.8.2012 05:41
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Vlado
27
Já, s ani jedním z Vás nesouhlasím.

Komu má společnost vyhovět?
Reagovat
Datum: 20.8.2012 06:49
Titulek: Bez titulku
Autor: Nechci slevu zadarmo
57
Společnost? Vyhovět? Co to je? Co to je za slovník? V 50 letech "společnost" chtěla, aby jí bylo "vyhověno" a byla zavražděna Milada Horáková
Reagovat
Datum: 20.8.2012 11:44
Titulek: ........
Autor: Miodrak Belodedici
89
Pokud tam nevyroste pojišťovna, tak se s tím dá nějak žít...
Reagovat

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).