ZPRÁVY

Budoucí zdravotníci darovali krev

13. listopadu 2012, 18:10, téma DĚTI, STUDENTI, redakce, mošo
Budoucí zdravotníci darovali krev Zábřeh – Celkem dvacet dva žáků Střední zdravotnické školy Šumperk přišlo společně se svou učitelkou Ivanou Žůrkovou darovat krev i plazmu na Transfúzní službu v Šumperku. Žáci se jakožto budoucí zdravotníci rozhodli jít příkladem a upozornit veřejnost na to, jak potřebný je tento dar.

Vlastní akci předcházela beseda o dárcovství krve a plazmy, kterou pro studenty zorganizovala Transfúzní služba. „Pomocí těchto besed se snažíme mladým lidem vysvětlit, jak probíhá darování a na konkrétních příkladech ukázat jeho prospěšnost,“ vysvětluje vedoucí laborantka Andrea Jedličková Charalambidu.

Její slova potvrzuje ředitelka Střední zdravotnické školy Šumperk Zuzana Gondová: „Naši žáci se o transfúzích učí již od druhého ročníku, proto jsme přednášku uvítali. Jakožto budoucí zdravotníci si uvědomují důležitost darování krve a plazmy pro záchranu životů. Mnozí z nich proto patří mezi pravidelné dárce,“ dodala Gondová. Své žáky podpořila učitelka Ivana Žůrková. „Byli bychom rádi, kdyby obyvatele Šumperska naše akce motivovala. Stát se dárcem je snadné, darování krve není bolestivé. Stačí se jen přihlásit,“ říká společně Žůrková.

Zájemci se mohou objednat telefonicky na čísle 724 612 674 nebo e-mailem na adrese evidence.spk@tslspk.cz. Více informací se také můžete dozvědět na webových stránkách Transfúzní stanice.

Každý dárce krve a plazmy má navíc nárok na celou řadu výhod. Kromě pracovního volna s náhradou mzdy bude dárci proplaceno jízdné, lékařské vyšetření, vitamíny od jeho zdravotní pojišťovny, občerstvení či odpočet ze základu daně z příjmu, což jsou dva tisíce korun za každý odběr.Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.