ZPRÁVY

Na Šumpersku řádí bestie

10. března 2015, 00:00, jak
Sobotín - Šok! Jedním slovem se dá popsat řádění neznámého tyrana, který usmrtil čtyři zvířata mezi Maršíkovem a Sobotínem. V pondělí 2. března odpoledne tam ze skály shodil pět ovcí. Jedna jeho řádění přežila, kvůli vážným poraněním ji ale musel utratit přivolaný veterinář. Bestiálním činem jsou lidé zděšeni.

  „Já prostě nemám slov, tohle musel udělat úplně vyšinutej člověk,“ nechala se slyšet osmapadesátiletá Marie z výše jmenované obce. Telefonát o nálezu usmrcených zvířat přijala policie v odpoledních hodinách. Podle dostupných informací podal první zprávu anonym. Verdikt přivolaného lékaře byl jednoznačný. „Jedná se o týrání zvířat s vyšší intenzitou. Případem se dále zabýváme a u zvířat bude provedena pitva,“ uvedl mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Ochránci bijí na poplach

Ačkoli soudy mohou v podobných případech uložit viníkům několikaleté tresty odnětí svobody, za katr se kvůli týrání zvířat v Česku ještě nikdo nedostal. „Případem svržených ovcí jsem zděšený. Bohužel jsem skeptický, co se týče potrestání viníka. Nevybavuji si žádný podobný případ, kdy byl pachatel odsouzen nepodmíněně,“ dodává Ivan Puhač z Ligy na ochranu zvířat v Olomouci. Případní svědci popisovaného činu se mohou policii přihlásit na lince 158.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.3.2015 12:49
Titulek: Bez titulku
Autor: Templ
130
"Ačkoli soudy mohou v podobných případech uložit viníkům několikaleté tresty odnětí svobody, za katr se kvůli týrání zvířat v Česku ještě nikdo nedostal."

Mám dojem, že k tomu už došlo, dokonce v Šumperku - za ukopání ježka.
Reagovat
Datum: 12.3.2015 13:35
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
53
Pár lidí basu natvrdo už za týrání zvířat dostalo, pan Puhač nemá dobré informace.
Reagovat
Datum: 12.3.2015 13:48
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Adam
59
A co týrání občanů?
Reagovat
Datum: 12.3.2015 14:08
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
51
To je stejně jako týrání zvířat ošetřeno trestním zákoníkem. Ale to ví i blbec.
Reagovat
Datum: 12.3.2015 14:28
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Adam
66
Hospodář dobytek na mráz nevyžene. Z ubytovny jsou bezdomovci na mráz vyháněni hned po ránu. Osvěta pro obranáře. Není známo že by dobytek někde umnrzl a pokud ano, tak je to hospodáře-hovada. Bezdomovci umrzají. Podle zákona.
Osvěta pro obranáře.
Reagovat
Datum: 12.3.2015 15:15
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
106
No to je hrůza, já když jsem jezdil v zimě do práce a čekal každé ráno po páté v mrazu 2x na autobus a pak makal půl dne venku, nikde jsem nečetl, že byste se mě zastal. A to jsem ani nechlemtal čučo. Běžte za bezdomovci a nabídněte jim práci. A jak říkávám, pak sem poctivě napište, kam všude vás poslali. Kdybyste to s nimi myslel vážně, počkáte na ně před noclehárnou a pak je zavezete k sobě domů, kde můžou počkat v teple, než přijdete z práce.
Reagovat
Datum: 12.3.2015 16:09
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Mák
58
To je systémová chyba společnosti.
Reagovat
Datum: 12.3.2015 17:10
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
61
To nevím, jestli je to vyloženě chyba. To je asi na delší diskuzi. Dávat bezdomovcům byty? Co na to ti, kteří na nájem musí makat?
Reagovat

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).