ZPRÁVY

Na Šumpersku je poptávka po operátorech skladování, budou se připravovat na „učňáku“

8. září 2015, 07:23, redakce, placená reklama
Na Šumpersku je poptávka po operátorech skladování, budou se připravovat na „učňáku“ Nový učební obor otevře letos v září Střední škola železniční, technická a služeb v Šumperku. Budoucí specialisté v oblasti logistiky mají šanci na dobré uplatnění na trhu práce. Škola totiž reaguje na požadavky zaměstnavatelů.

 „Tříleté denní studium oboru operátor skladování bude zakončeno závěrečnou zkouškou, po které absolventi obdrží výuční list. V průběhu studia získají znalosti a dovednosti v oblasti logistiky výrobních, prodejních a zásobovacích procesů. Budou připravováni k samostatné práci při nákupu, příjmu, uskladnění, výdeji a expedici materiálů a produktů. Naučí se také zvládat administrativní činnosti spojené s problematikou logistiky a vést příslušné doklady,“ přiblížila Irena Jonová, ředitelka školy.
Absolventi budou umět pečovat o skladované zboží či materiál, vyřizovat objednávky i reklamace. V rámci studia se pocvičí v cizím jazyce, aby mohli komunikovat se zahraničními klienty, naučí se obsluhovat vysokozdvižný vozík a získají o tom osvědčení.
Zatímco teoretická výuka se odehraje v učebnách, odborný výcvik bude probíhat výhradně na pracovištích firem, které jsou partnery školy.
„Absolventi mohou pracovat v malých i středních podnicích, ale také v řetězcích jako specialisté logistiky, skladoví operátoři nebo pracovníci nákupu a expedice. Pokud si ještě doplní maturitní zkoušku, budou mít šanci uplatnit se i na vedoucích pozicích. Nadaným žákům proto doporučíme studium navazujícího oboru podnikání,“ uvedla Jonová.
Přizpůsobovat nabídku studijních oborů požadavkům trhu práce vedení školy hodlá i v budoucnu. Od školního roku 2016 až 2017 se zájemci mohou vzdělávat v oboru elektromechanik strojů a zařízení. „Ve třetím ročníku složí svářečské zkoušky a získají výuční list, ve čtvrtém je čeká maturita,“ uvedla ředitelka. Šumperský „učňák“ bude jednou z šesti škol v republice, které tuto novinku zavádějí.


Foto: Střední škola železniční, technická a služeb Šumperk

Výuční list obdrží absolventi nového oboru už za tři roky.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.