ZPRAVODAJSTVÍ

Na sklonku dubna budou létat čarodějnice

24. dubna 2018, 13:00, hap
Šumperk – V posledních dubnových dnech se v Šumperku, ve Velkých Losinách, v Mohelnici i na dalších místech rozhoří vatry u příležitosti pálení čarodějnic. Každé místo má svůj specifický program. Čarodějnice budou tančit zumbu, vyrábět březová košťátka nebo absolvují čarodějnické soutěže krásy. 

 Už v sobotu 28. dubna vypukne Losinský slet čarodějnic na zámku Velké Losiny. „Sraz všech je na zámeckém nádvoří ve 14 hodin. Děti si tu budou moci vyrobit symbolická březová košťátka, mohou využít služeb čarodějnického kadeřníka, budou se tu míchat kouzelné lektvary,“ zve na akci zástupce kastelánky Jiří Doupal. Bohatý program bude v pozdějších odpoledních a večerních hodinách pokračovat v místním Areálu zdraví. V 18 hodin bude slavnostně zapálena čarodějnická vatra. O hodinu později začne párty pro všechny generace. 
V neděli 29. dubna plánuje pálení čarodějnic Šumperk.  Bosorky s létajícími košťaty, netopýry i kocoury se sejdou v 15 hodin na Pavlínině dvoře. Muzeum Šumperk tu pro ně připravilo řadu soutěží i taneční vystoupení v čele s lektorkou zumby Šárkou Elsnerovou. Návštěvníkům v kostýmech je slibována malá odměna. 
Pozadu nezůstane ani Mohelnice, kde se pálení čarodějnic chopil spolek Cech přátel pátého ročního období. Celá událost začne v pondělí 30. dubna ve 13.30 hodin v městských sadech cechovním pětibojem pro děti do 15 let. Následovat budou různá vystoupení místních spolků a šermířů. Na akt pálení čarodějnic dojde kolem 17.30 hodin. Celá akce vyvrcholí v 21 hodin ohňostrojem, na který naváže oldies diskotéka.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.4.2018 13:18
Titulek: přijeďte se podívat a popovídat si s čarodějnicemi...
Autor: Zdeněk Zikán
22
Na Petrových kamenech se bude konat Velký Gender mezinárodní sabat. Účast přislívily Madeleine Albrightová, Clintonová, Šabatová, Němcová, Magda Vášáryová, Langšáglová, Šmotková, Markéta Pekarová Adamová, Merkelová, Bobošíková, Parkanová, Udženija, Marksová a další.
Reagovat
Datum: 30.4.2018 09:53
Titulek: čarodejnice - konec se zlem v podhůří Jeseníků
Autor: laďa
30
Hlavně nezapomeňte na ty, co dělají největší peklo v Šumperku a vezměte je na Petráky jako palivo. Můžete začít třeba na radnici.
Reagovat