ZPRAVODAJSTVÍ

Na silnicích je to pořádná divočina. Nejhorší jsou paroháči

29. května 2018, 13:30, jak
Na silnicích je to pořádná divočina. Nejhorší jsou paroháči Okres – Jízda autem po šumperském okrese není nic pro začátečníky. Kromě rozbitých silnic a opilých motoristů, jejichž počty vytrvale narůstají, teď šoféry ohrožuje také lesní zvěř. Počet srážek se zvířaty je letos rekordní.

 „Od začátku roku evidujeme v okrese osmapadesát nehod mezi auty a lesní zvěří,“ potvrdila mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.
Zatímco srážka se zajícem většinou končí jen nalomeným nárazníkem, horší je náraz do srnce či jelena. Jde při tom o život a škody dosahují závratných částek. Naposledy se o tom minulý týden přesvědčili hned dva motoristé projíždějící z Hrabišína do Nového Malína a z Bukovic do Červené Vody. „V prvním případě se osobní vůz srazil se srncem a ve druhém nákladní automobil se srnkou. Nehody se obešly bez zranění, škoda vystoupala na 120 tisíc korun,“ dodala Vybíhalová.
Obvykle se podobné nehody odehrávají především na podzim, kdy zvířata hledají potravu a nová zimoviště. Na pozoru se teď musí mít řidiči hlavně v lesních úsecích silnic.


Foto: PČR

Letos došlo v regionu už téměř k šedesáti nehodám mezi auty a zvěří.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 30.5.2018 14:49
Titulek: Divičáci a jiní dravci....
Autor: XXX
61
Nejhorší jsou divočáci na dvou nohách se 4 rychlými koly. Tito divočáci nejraději řežou zatáčky s plnou čarou s polovinou auta v protisměru. Je to opravdu hrůza jezdit a vyhýbat se jim. Mám názor, že by měli vracet papíry nebo si dělat novou autoškolu.
Reagovat
Datum: 30.5.2018 16:40
Titulek: Re: Divičáci a jiní dravci....
Autor: Stevie Wonder
16
Jen co dokončí můj známý Čak svoji mstu na Postřelácích, tak se přesouvá na silnice:

https://www.youtube.com/watch?v=yZ8HodPYTA4&list=RDLdVBkn6ohH8&index=3

Reagovat
Datum: 4.6.2018 22:28
Titulek: Re: Divičáci a jiní dravci....
Autor: jan
32
Tak zvěři pošlete volební lísky a hned bude na silnicích klid!
Reagovat
Datum: 31.5.2018 16:24
Titulek: dvě nohy
Autor: jan
35
A mají Ti divočáci parohy,že by jim stařenky doma tak často zahýbali!
Reagovat
Datum: 8.6.2018 11:38
Titulek: ..
Autor: ..
22
Inteligence šumperských obyvatel (hlavně viz komentáře) mě asi nikdy nepřestane překvapovat. Opravdu se stydím za tuto maloměstskou chásku co si hrají na velké měšťáky a přitom mají IQ vymočené díry do sněhu..
Reagovat
Datum: 8.6.2018 12:41
Titulek: Re: ..
Autor: aNONYM
29
A ty máš IQ kolik, čudlo?
Reagovat
Datum: 8.6.2018 16:47
Titulek: Re: ..
Autor: ...
24
-d33°F
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.