ZPRÁVY

Na řidiče dohlížely stovky policistů

11. července 2012, 20:05, ar
Na řidiče dohlížely stovky policistů Region – Více než dvě stě policistů se zúčastnilo první velké prázdninové akce zaměřené na kontrolu silničního provozu. Během několika dnů prověřily hlídky v celém kraji i v šumperském okrese více než tři tisíce vozidel. Důležité byly zejména radary a testery na alkohol. Z výsledků policejních kontrol vyplývá, že přestupek spáchal každý osmý řidič, a také to, že o bezpečí na silnicích zatím nemůže být ani řeč.

„Celkem jsme odhalili 462 přestupků, za které bylo uloženo 420 blokových pokut. Zbytek jsme předali k dořešení správním orgánům příslušných městských úřadů. Na pokutách jsme v době od středy 4. července do soboty 7. července vybrali 184 tisíc korun,“ přiblížil výsledek bezpečnostní akce mluvčí krajské policie Josef Bednařík. Mezi nejčastější prohřešky motoristů patřila jako obvykle nepřiměřená rychlost v obci, dále špatný technický stav vozidla, nepoužívání bezpečnostních pásů a telefonování za jízdy. „U dalších sedmi řidičů prokázala provedená dechová zkouška řízení pod vlivem alkoholu,“ dodává Bednařík. Řidiče pod vlivem drog nenašli policisté ani v jediném případě.

Další akce podobného rozsahu policie hodlá o prázdninách zopakovat, přesné termíny ale nechce dopředu ohlašovat. Téměř jisté však je, že zvýšený počet dopravních hlídek mohou řidiči očekávat těsně před koncem srpna. Při dalších kontrolách počítá policie s pomocí vrtulníku, který bude monitorovat auta přejíždějící plnou čáru.


foto: ar


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.7.2012 03:25
Titulek: Bez titulku
Autor: Stan
57
Tohle šikanování řidičů probíhá jen v méně vyspělých zemích. Slušnost na silnici si hledáním drobných závad na vozidlech policie nikdy nedobude.
Reagovat
Datum: 12.7.2012 07:28
Titulek: Drobné závady na vozidlech....
Autor: abc
56
Mezi nejčastější prohřešky motoristů patřila jako obvykle nepřiměřená rychlost v obci, dále špatný technický stav vozidla, nepoužívání bezpečnostních pásů a telefonování za jízdy. „U dalších sedmi řidičů prokázala provedená dechová zkouška řízení pod vlivem alkoholu,“ dodává Bednařík.
Reagovat
Datum: 13.7.2012 17:04
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Karel
94
Jestli to nebude tím, že v těch více vyspělých zemích se prostě většina řidičů chová slušně. Tedy že třeba nejezdí v obci 70km/h a víc a nejezdí na sračku ožralí. Pak tam asi nebude toto "šikanování" potřeba. A kam zařadit velkou část českých řidičů nechám na každého zvážení...
Reagovat
Datum: 14.7.2012 10:47
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
94
On by nějakej ten alkohol za volantem ani nevadil, daleko větším problémem je právě to chování řidičů.
Reagovat
Datum: 17.7.2012 11:50
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Ben
36
Vážený pisateli. Vy jste asi také jeden z těchto řidičů a tak se vám to nezamlouvá. Tyto kontroly nejsou šikanou řidičů ale nutností.
Reagovat
Datum: 17.7.2012 17:00
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Miodrak Belodedici
40
Kdo má možnost poměřovat naše "řidiče," s těmi v jiných zemích, nestačí se divit. Ti naši nemají respekt k druhým, k daným pravidlům, chci napsat, že je zde na našich silnicích množství ovádů za volantem... Nebo lépe, tak jak se chová v jiných životních situacích, chová se i v silničním provozu. Asi nejstručnější a nejvýstižnější poznání.
Pozor, teď bude následovat povzbuzující skutečnost, i u nás je také hodně slušných řidičů, musíme býti spravedliví.
Reagovat
Datum: 17.7.2012 18:55
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Pepek Vyskoč
90
121
Pochybuji, že znáte ty Talijánské. Dle vašeho jména byste mohl znát alespoň ty "balkánské" :-) Dle mých "zkušeností" je ta "slušnost v jiných zemích" úměrná posunu na jih či východ od našeho ČEZka
Reagovat
Datum: 12.7.2012 17:18
Titulek: Bez titulku
Autor: Stan
30
Technicky stav vozidla je nejčastější prohřešek, když uz nic nemají tak hledají, kde co. Na co tedy vozidla podstupují technickou a emisni prohlídku. Policie by se měla starat především o rychlost v obci a podnapile řidiče. Ostatní je jen šikana ze strany policie,takový mám pocit aspoň já.
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.