ZPRÁVY

Na řidiče dohlížely stovky policistů

11. července 2012, 20:05, ar
Na řidiče dohlížely stovky policistů Region – Více než dvě stě policistů se zúčastnilo první velké prázdninové akce zaměřené na kontrolu silničního provozu. Během několika dnů prověřily hlídky v celém kraji i v šumperském okrese více než tři tisíce vozidel. Důležité byly zejména radary a testery na alkohol. Z výsledků policejních kontrol vyplývá, že přestupek spáchal každý osmý řidič, a také to, že o bezpečí na silnicích zatím nemůže být ani řeč.

„Celkem jsme odhalili 462 přestupků, za které bylo uloženo 420 blokových pokut. Zbytek jsme předali k dořešení správním orgánům příslušných městských úřadů. Na pokutách jsme v době od středy 4. července do soboty 7. července vybrali 184 tisíc korun,“ přiblížil výsledek bezpečnostní akce mluvčí krajské policie Josef Bednařík. Mezi nejčastější prohřešky motoristů patřila jako obvykle nepřiměřená rychlost v obci, dále špatný technický stav vozidla, nepoužívání bezpečnostních pásů a telefonování za jízdy. „U dalších sedmi řidičů prokázala provedená dechová zkouška řízení pod vlivem alkoholu,“ dodává Bednařík. Řidiče pod vlivem drog nenašli policisté ani v jediném případě.

Další akce podobného rozsahu policie hodlá o prázdninách zopakovat, přesné termíny ale nechce dopředu ohlašovat. Téměř jisté však je, že zvýšený počet dopravních hlídek mohou řidiči očekávat těsně před koncem srpna. Při dalších kontrolách počítá policie s pomocí vrtulníku, který bude monitorovat auta přejíždějící plnou čáru.


foto: ar


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.7.2012 03:25
Titulek: Bez titulku
Autor: Stan
56
Tohle šikanování řidičů probíhá jen v méně vyspělých zemích. Slušnost na silnici si hledáním drobných závad na vozidlech policie nikdy nedobude.
Reagovat
Datum: 12.7.2012 07:28
Titulek: Drobné závady na vozidlech....
Autor: abc
55
Mezi nejčastější prohřešky motoristů patřila jako obvykle nepřiměřená rychlost v obci, dále špatný technický stav vozidla, nepoužívání bezpečnostních pásů a telefonování za jízdy. „U dalších sedmi řidičů prokázala provedená dechová zkouška řízení pod vlivem alkoholu,“ dodává Bednařík.
Reagovat
Datum: 13.7.2012 17:04
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Karel
93
Jestli to nebude tím, že v těch více vyspělých zemích se prostě většina řidičů chová slušně. Tedy že třeba nejezdí v obci 70km/h a víc a nejezdí na sračku ožralí. Pak tam asi nebude toto "šikanování" potřeba. A kam zařadit velkou část českých řidičů nechám na každého zvážení...
Reagovat
Datum: 14.7.2012 10:47
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: aNONYM
93
On by nějakej ten alkohol za volantem ani nevadil, daleko větším problémem je právě to chování řidičů.
Reagovat
Datum: 17.7.2012 11:50
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Ben
35
Vážený pisateli. Vy jste asi také jeden z těchto řidičů a tak se vám to nezamlouvá. Tyto kontroly nejsou šikanou řidičů ale nutností.
Reagovat
Datum: 17.7.2012 17:00
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Miodrak Belodedici
39
Kdo má možnost poměřovat naše "řidiče," s těmi v jiných zemích, nestačí se divit. Ti naši nemají respekt k druhým, k daným pravidlům, chci napsat, že je zde na našich silnicích množství ovádů za volantem... Nebo lépe, tak jak se chová v jiných životních situacích, chová se i v silničním provozu. Asi nejstručnější a nejvýstižnější poznání.
Pozor, teď bude následovat povzbuzující skutečnost, i u nás je také hodně slušných řidičů, musíme býti spravedliví.
Reagovat
Datum: 17.7.2012 18:55
Titulek: Re: Bez titulku
Autor: Pepek Vyskoč
88
121
Pochybuji, že znáte ty Talijánské. Dle vašeho jména byste mohl znát alespoň ty "balkánské" :-) Dle mých "zkušeností" je ta "slušnost v jiných zemích" úměrná posunu na jih či východ od našeho ČEZka
Reagovat
Datum: 12.7.2012 17:18
Titulek: Bez titulku
Autor: Stan
29
Technicky stav vozidla je nejčastější prohřešek, když uz nic nemají tak hledají, kde co. Na co tedy vozidla podstupují technickou a emisni prohlídku. Policie by se měla starat především o rychlost v obci a podnapile řidiče. Ostatní je jen šikana ze strany policie,takový mám pocit aspoň já.
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).