KULTURA

Na podzim budou Zábřeh bavit hvězdy

15. září 2014, 13:00, Jan Kratochvíl
Na podzim budou Zábřeh bavit hvězdy Zábřeh - Plejáda hvězd navštíví na podzim zábřežský kulturní dům. Série mimořádných koncertů a akcí, na nichž se představí například první dáma českého písničkářství Radůza, lídr skupiny Kabát Pepa Vojtek, legenda naší hudební scény Václav Neckář nebo cestovatel Jirka Kolbaba, odstartovala 14. září divadelním představením Hlava v písku, které nabídlo především skvělé herecké výkony Jana Potměšila a Ivany Chýlkové.
 Tentýž den Zábřežská kulturní zahájila prodej vstupenek na další divadelní kus – černou komedii Kutloch s Bobem Kleplem, Filipem Blažkem, Kryštofem Hádkem a Michalem Slaným. Divadelní sezonu pak v Zábřehu uzavře 3. prosince titul královéhradeckého Klicperova divadla Koule v hlavní roli s Pavlou Tomicovou.
„Již nyní dolaďujeme program na divadelní sezonu 2015 tak, abychom mohli od začátku listopadu nabízet abonentky. Ty předplatitelům zajistí především stálé místo v hledišti a výraznou slevu na vstupném. Program bude opravdu kvalitní, již nyní můžeme slíbit například uvedení netradiční komedie Cry baby cry v hlavní roli s Michalem Dlouhým,“ uvedl Zdeněk David.
Hitem letošního říjnového programu bude nepochybně improvizační show pánů Michala Suchánka, Richarda Genzera, Igora Chmely a Ondřeje Sokola v pořadu Partička. Oblíbené komické kvarteto vystoupí v Zábřehu pro velký zájem hned dvakrát po sobě.

Zábřeh zve na festivaly divadla, zpěvu i filmu

Listopad bude z pohledu zábřežského kulturáku festivalovým měsícem. O víkendu 7. až 9. 11. se v Zábřehu sejde elita českých ochotnických souborů na první části divadelní přehlídky O Václava 2014, 22. listopadu jsou zváni do kina Retro příznivci zimních sportů na oblíbený Snow Film Fest a poslední listopadový víkend se v kulturním domě a poté v kostele sv. Bartoloměje sejdou pěvecké sbory na dalším ročníků přehlídky Kálikův podzim. Listopad nabídne i zajímavé generační setkání: o státním svátku 17. listopadu koncert zpěváka a populárního herce Ondřeje Brzobohatého s doprovodnou kapelou a o čtyři dny později koncertní vystoupení legendy Václava Neckáře v doprovodu kapely Bacily.

Václav Hybš zahraje s country královnou

Prosincová nabídka bude v Zábřehu ve znamení tradičního vánočního koncertu Orchestru Václava Hybše, tentokrát s královnou českého country Věrou Martinovou, dvojkoncertu metalových kapel Arakain a Dymytry a vánočního koncertu místního orchestru Moravia Big Band. „Letošního hosta zábřežského bandu zveřejníme až v průběhu podzimu. Rozhodně však zůstáváme věrni vysoko nastavené laťce tohoto předvánočního pořadu a naši návštěvníci tak budou určitě mile překvapeni,“ naznačil šéf kulturáku Zdeněk David.
Informace o kompletní programové nabídce Zábřežské kulturní na letošní podzim najdou zájemci na webu kulturak.info, kde si mohou také zarezervovat vstupenky.


Foto: archív
Během nabitého podzimu zavítá do Zábřehu také zpěvák a populární herec Ondřej Brzobohatý, který zde uvede s doprovodnou kapelou písně z debutového alba Identity.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.