KULTURA

Na podzim budou Zábřeh bavit hvězdy

15. září 2014, 13:00, Jan Kratochvíl
Na podzim budou Zábřeh bavit hvězdy Zábřeh - Plejáda hvězd navštíví na podzim zábřežský kulturní dům. Série mimořádných koncertů a akcí, na nichž se představí například první dáma českého písničkářství Radůza, lídr skupiny Kabát Pepa Vojtek, legenda naší hudební scény Václav Neckář nebo cestovatel Jirka Kolbaba, odstartovala 14. září divadelním představením Hlava v písku, které nabídlo především skvělé herecké výkony Jana Potměšila a Ivany Chýlkové.
 Tentýž den Zábřežská kulturní zahájila prodej vstupenek na další divadelní kus – černou komedii Kutloch s Bobem Kleplem, Filipem Blažkem, Kryštofem Hádkem a Michalem Slaným. Divadelní sezonu pak v Zábřehu uzavře 3. prosince titul královéhradeckého Klicperova divadla Koule v hlavní roli s Pavlou Tomicovou.
„Již nyní dolaďujeme program na divadelní sezonu 2015 tak, abychom mohli od začátku listopadu nabízet abonentky. Ty předplatitelům zajistí především stálé místo v hledišti a výraznou slevu na vstupném. Program bude opravdu kvalitní, již nyní můžeme slíbit například uvedení netradiční komedie Cry baby cry v hlavní roli s Michalem Dlouhým,“ uvedl Zdeněk David.
Hitem letošního říjnového programu bude nepochybně improvizační show pánů Michala Suchánka, Richarda Genzera, Igora Chmely a Ondřeje Sokola v pořadu Partička. Oblíbené komické kvarteto vystoupí v Zábřehu pro velký zájem hned dvakrát po sobě.

Zábřeh zve na festivaly divadla, zpěvu i filmu

Listopad bude z pohledu zábřežského kulturáku festivalovým měsícem. O víkendu 7. až 9. 11. se v Zábřehu sejde elita českých ochotnických souborů na první části divadelní přehlídky O Václava 2014, 22. listopadu jsou zváni do kina Retro příznivci zimních sportů na oblíbený Snow Film Fest a poslední listopadový víkend se v kulturním domě a poté v kostele sv. Bartoloměje sejdou pěvecké sbory na dalším ročníků přehlídky Kálikův podzim. Listopad nabídne i zajímavé generační setkání: o státním svátku 17. listopadu koncert zpěváka a populárního herce Ondřeje Brzobohatého s doprovodnou kapelou a o čtyři dny později koncertní vystoupení legendy Václava Neckáře v doprovodu kapely Bacily.

Václav Hybš zahraje s country královnou

Prosincová nabídka bude v Zábřehu ve znamení tradičního vánočního koncertu Orchestru Václava Hybše, tentokrát s královnou českého country Věrou Martinovou, dvojkoncertu metalových kapel Arakain a Dymytry a vánočního koncertu místního orchestru Moravia Big Band. „Letošního hosta zábřežského bandu zveřejníme až v průběhu podzimu. Rozhodně však zůstáváme věrni vysoko nastavené laťce tohoto předvánočního pořadu a naši návštěvníci tak budou určitě mile překvapeni,“ naznačil šéf kulturáku Zdeněk David.
Informace o kompletní programové nabídce Zábřežské kulturní na letošní podzim najdou zájemci na webu kulturak.info, kde si mohou také zarezervovat vstupenky.


Foto: archív
Během nabitého podzimu zavítá do Zábřehu také zpěvák a populární herec Ondřej Brzobohatý, který zde uvede s doprovodnou kapelou písně z debutového alba Identity.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.